škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon ariza isigi yandi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufuk33

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 gun once gaz ayari yaptirdim ve hemen sonrasinda direksiyon ariza isigi ardindan da yag ikaz isigi yandi sizce sorun ne yardimci olursaniz sevinirim

1 gun once z rotlari sol amartsör ve bujileri degistirdim ustanin cikardigi bujileri 3 tirnakliydi yerine tek tirnakli takti sonrada gaz ayari yaptirdim ve hemen sonrasinda direksiyon ariza lambasi yandi sizce ne oldu yardimci olursaniz sevinirim
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 09:08:33 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon arizasi kronik bir ariza. Aci sensorunden baslayacaksiniz degistirmeye

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlk başta aküye baktırmanı tavsiye ederim. Dönüşlerde ve ani manevralarda direksiyonda sertleşme varmı? var ise öncelikle direksiyon hidroliğini kontrol ettrimenizi tavsiye ederim. daha sonrasında DDŞ arkadaşımızında dediği gibi açı sensörü oda olmazsa direksiyon pompasına baktıracaksınız. Direksiyon sorununu Ben 1sene arayla iki kere yasadım ikisindede hidroliğim azalmıştı tamamlayınca düzeldi. Direksiyon hidrolik deposu, motor içerisinde sol ön teker kısmına doğru alt tarafta.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akü arızası ve hidrolik eksikliği en basit ve en iyimser sebeplerden ikisi. Sebep bunlar olabilir ve umarım öyledir.

Ancak bu durumun yüksek ihtimalle nedeni pompadır. Pompa arızası bu şekilde başlıyor , sağlıklı çalışmayan pompa zaman zaman direksiyonda sertleşmeye neden olur.

Açı sensörü genelde pompa ile beraber arıza yapıyor. Belkide arızalı pompa açı sensörünü de bozuyor veya tam tersi... Tabi bu benim düşüncem. Çünkü geçmişte aynı olay başıma geldiğinde her iki parçada arızalıydı ve değişmesi gerekmişti.