škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LEON vs GOLF

Dre42 · 17 · 3853

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracimi satıp LEON veya GOLF almayı dusunuyorum...Leon çok donanımlı hemde fiyatı uygun golfde de ciddi bi kalite var.Leon kalite konusunda golfun ne kadar gerisindedir artıları eksileri nedir bilgi verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf bariz daha kaliteli. Leon nedense tum kadalarunda ic mekani gereksiz derecede sade ve sıkıcı yapiyor. Hele o dis tasarim varken.

Ama Golf de cok pahalli.

Ben olsam highline golf olmadigi surece full donanim leon alirdim

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;565014
Golf bariz daha kaliteli. Leon nedense tum kadalarunda ic mekani gereksiz derecede sade ve sıkıcı yapiyor. Hele o dis tasarim varken.

Ama Golf de cok pahalli.

Ben olsam highline golf olmadigi surece full donanim leon alirdim

Leonda gece çok ışıklı iç mekan biraz itici geliyor bana ama dediğiniz gibi highline golf olmadıkça leon almak mantıklı oluyor.teşekkür ederim goruşunuz için

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Para/imkan çoksa Golf, çok değilse Leon FR:D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;565035
Para/imkan çoksa Golf, çok değilse Leon FR:D

Midline plus golf yada led  paketli  leon dusunuyorum bu koşullarda tercih leondan yana olmalı sanırım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dre42;565037
Midline plus golf yada led  paketli  leon dusunuyorum bu koşullarda tercih leondan yana olmalı sanırım
Keşke dememek için, öncelikle  test sürüşü.  Ardından karar daha iyi olur..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç defa tdi dsg confort paket golf kullanma fırsatım oldu. Çok zevk aldım normalde boş donanım sevmememe rağmen araba ciddi anlamda beni etkiledi. Binerkenki düşüncem ya bizim arabanın motoru bizim arabanın şanzımanı ne olabilirki şeklindeydi ama ama konforu hissi zevki resmen büyüledi beni. 2 tur atmaya diye aldım polatlıya gittim geldim[emoji23]. Leon ise 1.2 tsi düzünü 5-6 km 17 jantlarla 1.4 140 fr 18 jantlı halini ise 400 km civarı kullanma şansım oldu. Leon tam anlamıyla yeterli bir araba. Konforu ucuk değil, gidişi uçuk değil fiyatı uçuk değil herkesin dediği gibi ucuz bir golf. Fr düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederim kankama aldık biz tüm iş çıkış trafiklerinde kullanıyor aracı 7 lt ortalaması var. Gidişi de gayet tatmin edici hatta zevk verici. Ama kesinlikle olabildiğince küçük jantlı alın aracı zira 18 likler böbrek taşı döktürüyor en ufak konfor yok arabada stock yaylarla. Umarım faydası olur seçiminiz için

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;565038
Keşke dememek için, öncelikle  test sürüşü.  Ardından karar daha iyi olur..

Golfu test ettim çok çok memnun kaldım kalitesinden..dsg ve tdi düşünmüyorum zaten.leon testine de en kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum inşallah..kalite olarak tatmin ederse golf kadar kaliteli olmasa da olur.bi çok donanımı var aklımı leon daha çok çeliyor açıkçası..

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;565053
Birkaç defa tdi dsg confort paket golf kullanma fırsatım oldu. Çok zevk aldım normalde boş donanım sevmememe rağmen araba ciddi anlamda beni etkiledi. Binerkenki düşüncem ya bizim arabanın motoru bizim arabanın şanzımanı ne olabilirki şeklindeydi ama ama konforu hissi zevki resmen büyüledi beni. 2 tur atmaya diye aldım polatlıya gittim geldim[emoji23]. Leon ise 1.2 tsi düzünü 5-6 km 17 jantlarla 1.4 140 fr 18 jantlı halini ise 400 km civarı kullanma şansım oldu. Leon tam anlamıyla yeterli bir araba. Konforu ucuk değil, gidişi uçuk değil fiyatı uçuk değil herkesin dediği gibi ucuz bir golf. Fr düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederim kankama aldık biz tüm iş çıkış trafiklerinde kullanıyor aracı 7 lt ortalaması var. Gidişi de gayet tatmin edici hatta zevk verici. Ama kesinlikle olabildiğince küçük jantlı alın aracı zira 18 likler böbrek taşı döktürüyor en ufak konfor yok arabada stock yaylarla. Umarım faydası olur seçiminiz için

Eyvallah hocam çok faydalı oldu açıklamaların.fr ye gucum yetmez belki 1.2 tsi bana fazlası ile yeter 1.0 75 bile tatmin ediyor beni :) ama led paket kesinlikle istiyorum bambaşka gorunuyor araba

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel ve DSG düşünmüyorsanız FR ı mutlaka değerlendirin.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Led pkt cok gzl gorunse de leon un full led on farlarinin yeterli aydinlatmayi saglamadigi soyleniyor.

Ek olarak aracla cok fazla yol yapmiyorsaniz 1.4 tsi act fr secenegi cidden cok mantikli
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 00:21:56 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;565083
Led pkt cok gzl gorunse de leon un full led on farlarinin yeterli aydinlatmayi saglamadigi soyleniyor.

Ek olarak aracla cok fazla yol yapmiyorsaniz 1.4 tsi act fr secenegi cidden cok mantikli

Hocam yılda 15 bin yaparım minimum çünkü sırf aylık 1000 km okuluma gitmek için biniyorum onun dışında gezme etme tatil derken 15-17 olabilir..1.4 tsi act fr ye gucum yetmez..led paketli style model şu an için alabileceğim tek model sanırım ikinci elde uygun frleri de değerlendirirm tabiki onun dışında genel olarak led paketli style in ikinci eli ve sıfırıyla ilgileniyorum

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aylık en az bin km civarı yol yapıyorsanız dizel almalısınız bence. Golf'ün midlne donanımı keyif vermez. En kotu comfort alın. Leon mu golf mü sorusuda size kalmış. Ben full+full leon alabiliyorken comfort golf aldım 1 ay önce. Bu tercih kisiden kisiye degisir.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;565120
Aylık en az bin km civarı yol yapıyorsanız dizel almalısınız bence. Golf'ün midlne donanımı keyif vermez. En kotu comfort alın. Leon mu golf mü sorusuda size kalmış. Ben full+full leon alabiliyorken comfort golf aldım 1 ay önce. Bu tercih kisiden kisiye degisir.

Midline donanımı keyif vermeyeceği için leonu düşünüyorum.dizeli sevmiyorum ve nakit verecek o kadar param yok 5 krş fazla yaksın benzin olsun diye düşünüyorum.yakıt çok da önemli değil düzgün kullanırım aracı az yaktırırım.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kafamdaki soruları gidermek için bugün leon testine geldim.kullandığım araç 1.2 tsi Style dsg modeli idi...donanım olarak fazlası ile tatmin edici.ilk önce kafamı bu çeldi..daha sonra malzeme kalitesinin golfun bir nebze aşağısında olduğunu fark ettim dolayısıyla yalıtım ve ses konusunda da biraz eksikleri var.ama beni tatmin etti. bu zamana kadar birebir kullandığım pejo 207 ve fabia dan çok çok iyi o yüzden bu konu benim fikrimi değiştirmedi.dsg nin tsi ile uyumu daha hoş geldi bana.ama yine de manuel benim için hem maddi hem manevi olarak en doğru tercih olacak.goruşlerim bunlar temiz ikinci el leon ya da sıfır leon alma fikri daha cazip geliyor artık.goruşlerinizi belirttiğiniz için hepinize teşekkürler
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 12:03:11 Gönderen: Dre42 »