škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG vites geçiş esnasindaki ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba yeni aldığım 1.2 tsı dsg aracımda vites geçişleri esnasında aracın içine motor sesinden hariç çok olmayan tiz bir ses geliyor yağmurlu havalarda yuksek gerılım hatlarından gelen sese benzer bir ses bu normalmidir bilgisi olan varmıdır teşekkurler
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 10:49:33 Gönderen: armada »

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;565130
merhaba yeni aldığım 1.2 tsı dsg aracımda vites geçişleri esnasında aracın içine motor sesinden hariç çok olmayan tiz bir ses geliyor yağmurlu havalarda yuksek gerılım hatlarından gelen sese benzer bir ses bu normalmidir bilgisi olan varmıdır teşekkurler

40 km hız esnasında mı yapıyor ?

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ona cok dıkkat etmedim ama düşük hızlarda 1-2-3-4 viteslerde duyuyorum bu sesi radyo falan kapalı halde duyabiliyorum ancak az bir ses ama araç içinden duyulabiliyor

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;565138
ona cok dıkkat etmedim ama düşük hızlarda 1-2-3-4 viteslerde duyuyorum bu sesi radyo falan kapalı halde duyabiliyorum ancak az bir ses ama araç içinden duyulabiliyor

Hocam o zaman bugün tam dikkatli deneyin eğer tam 40 km de geliyorsa normal. Onunla ilgili çok konu başlığı ve yorum var ama sonuç olarak normal bir ses olduğu kanısına varıldı. Servislerde aynen o yönde yanıt veriyorlar. Bazı sistemlerin devreye girmesi ile alakalı imiş bazı siztemler belli hızdan sonra devreye girdiği için o sistemlerin açılması ile ilgiliymiş (abs vs..) ama diğer hızlardaki sesler hakkında bişey duymadım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32043

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;565148
Hocam o zaman bugün tam dikkatli deneyin eğer tam 40 km de geliyorsa normal. Onunla ilgili çok konu başlığı ve yorum var ama sonuç olarak normal bir ses olduğu kanısına varıldı. Servislerde aynen o yönde yanıt veriyorlar. Bazı sistemlerin devreye girmesi ile alakalı imiş bazı siztemler belli hızdan sonra devreye girdiği için o sistemlerin açılması ile ilgiliymiş (abs vs..) ama diğer hızlardaki sesler hakkında bişey duymadım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32043

benim araçtaki ses bir defa yapan bir ses değil vites geçişlerinde özellikle hissediyorum her defasında yapıyor tiz bir ses 40 km hız ile alakalı olacağını sanmıyorum çünkü sokak arasında giderken bile o sesi duydum. ilk aldığımda açıkçası o sese pek dikkat etmemiş olabilirim o yuzden sordum bütün araçlarda varmı bilmiyorum

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar daha once dsg den ses geliyor diye bir konu acmistim fakat bu aksam farkettim ki bu ses dsg degil gaza bastigim anda torpido yada kaput kismindan cizirti seklinde bir ses geliyor elektrik tellerinden gelen sese benzer aracim 300 km de sizce bu ses normalmidir radyo kapali iken duyuluyor fazla bir ses degil ama anlamadim

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;565662
Merhaba arkadaslar daha once dsg den ses geliyor diye bir konu acmistim fakat bu aksam farkettim ki bu ses dsg degil gaza bastigim anda torpido yada kaput kismindan cizirti seklinde bir ses geliyor elektrik tellerinden gelen sese benzer aracim 300 km de sizce bu ses normalmidir radyo kapali iken duyuluyor fazla bir ses degil ama anlamadim

aynı ses bendede var hafiften gaz verirken kısa süreli bi cızırtı gibi bi ara bende takmıstım o sese ama alıstım artık :)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
merhaba, "daha once dsg den ses geliyor diye bir konu acmistim " demişsiniz keşke o konuyu güncellemiş olsaydınız. konu bütünlüğüde bozulmamış olurdu

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;565729
merhaba, "daha once dsg den ses geliyor diye bir konu acmistim " demişsiniz keşke o konuyu güncellemiş olsaydınız. konu bütünlüğüde bozulmamış olurdu

Konuları birleştirdim:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytcyldrm;565725
aynı ses bendede var hafiften gaz verirken kısa süreli bi cızırtı gibi bi ara bende takmıstım o sese ama alıstım artık :)

Bu kısa sureli değil sürekli olan bir ses gaz verdiğim anda artıyor vites geçişinde susuyor sonra tekrar devam ediyor

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servisle gorustum bu sesin turbodan gelebilecegini soyledi normal dedi bende sunu farkettim gercekten turbo devreye girmeyince o ses yok ve biraz kullaninca 20 km falan sesi kesiyir bende takilmicam artik motor sesi ile birlikte gelen cok az bir ses zaten bu sesi alanlarin bilgisinx tesekkurler

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayağım gazdayken bazen pedaldan klik sesi gibi birşey geliyor bunu ayağımın altında çok hafif bir titreşim gibi hissediyorum ama dediğim gibi ara sıra oluyor. Böyle bir tecrübe yaşayan varmı aranızda?