škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant takası 17 den 16 ya

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;567292
Bu tamamen kişisel bi tercih.Konfor tabiiki azalacaktır yanak kalınlığı azaldığı için, örn. olarak çukurları daha fazla hissedeceksiniz ancak bunun yanında yol tutuşu da belirgin bi şekilde artacaktır. İnce yanağın olumsuz  etkisini de kaliteli bi lastik alarak azaltabilirsiniz. Ben kışlık 17" kullanıyorum, yazında 18" e geçmeyi düşünüyorum. Yakıt farkı illaki olacaktır ama ben 16" den 17" e geçtiğimde beni rahatsız edecek bi yakit farki görmedim. Tabi bide 18" kullananları dinlemek lazım[emoji4] Bana göre 16" octavia için küçük bi ebat.

görsel olarak açıkçası pek beğenmiyorum 16 yı.aracımda sunroof var.orjinal arka bagaj spoiler da taktırdım.açıkçası jantları ve boyutu değişsemmi diye düşünmekten alakoyamıyorum kendimi :).gemini düşünüyorum alırsam eğer.fiyatları biraz sordum ama baya maliyetli olcak sanırım serviste.kredi kartına takstitte sadece bonusa yapıyo Antalya çağ otomotiv.bonusta bende yok :(.ıspartanın ilçesinde oturuyorum yollarda bozuk biraz açıkçası

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;567295
görsel olarak açıkçası pek beğenmiyorum 16 yı.aracımda sunroof var.orjinal arka bagaj spoiler da taktırdım.açıkçası jantları ve boyutu değişsemmi diye düşünmekten alakoyamıyorum kendimi :).gemini düşünüyorum alırsam eğer.fiyatları biraz sordum ama baya maliyetli olcak sanırım serviste.kredi kartına takstitte sadece bonusa yapıyo Antalya çağ otomotiv.bonusta bende yok :(.ıspartanın ilçesinde oturuyorum yollarda bozuk biraz açıkçası

dostum benim tüm okuduklarımdan anladığım, genel olarak bozuk yollarda ilerliyorsan 17den yukarı çıkma. Şehir içi yollarda veya otobanda kullanıyorsan 18 düşünülebilir.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;567295

Gemini benimde 18"deki favori jantlarım, özelliklede antrasit gri olan beyaz renkte çok hoş duruyo. 17"de de Denom çok hoşuma gidiyo.Bende de spoiler var, büyük ebat daha güzel duruyo tabi. Orj jantlar malesef çok pahalı servislerde, gerek yok bence.  Ankaradaki bayiler başka kartlarada yapıyolar, sadece bonus diil. Sizin ordaki servise özel bişey sanırım bonus olayı. Jant olayı için sahibindeni takip edin bence, bazen bizim forumda satan arkadaşlarda oluyo. Forumda octisinde 18" gemini kullanan var bu arada, rumuz yanlış olmasın ama "dervişbeyoğlu" arkadaşımız olabilir.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;567324
Gemini benimde 18"deki favori jantlarım, özelliklede antrasit gri olan beyaz renkte çok hoş duruyo. 17"de de Denom çok hoşuma gidiyo.Bende de spoiler var, büyük ebat daha güzel duruyo tabi. Orj jantlar malesef çok pahalı servislerde, gerek yok bence.  Ankaradaki bayiler başka kartlarada yapıyolar, sadece bonus diil. Sizin ordaki servise özel bişey sanırım bonus olayı. Jant olayı için sahibindeni takip edin bence, bazen bizim forumda satan arkadaşlarda oluyo. Forumda octisinde 18" gemini kullanan var bu arada, rumuz yanlış olmasın ama "dervişbeyoğlu" arkadaşımız olabilir.

teşekkürler.o arkadaşa mesaj attım :).arabası çok hoş olmuş maşallah.serviste gemini 4 jant ve lastik dahil nerdeyse 5 bin civarı rakam istiyolar .yuh dedim :).16 inç önerebileceğiniz araçta güzel durcak jant varmı peki

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;567334
teşekkürler.o arkadaşa mesaj attım :).arabası çok hoş olmuş maşallah.serviste gemini 4 jant ve lastik dahil nerdeyse 5 bin civarı rakam istiyolar .yuh dedim :).16 inç önerebileceğiniz araçta güzel durcak jant varmı peki
16" olarak Velorum veya siyah dizayn olarak Premia jantlar var güzel duran. Tabi katalogtaki duruşuyla arabadaki duruşu her zaman aynı olmayabiliyor. Ama gene serviste 16" lerin tanesi 650 tlden aşağı diildir.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
17 jant arayan arkadaşlar elimde golf orjinal 17 dijon jant lastik takımı ve sıfır Lassa pehonama lastikler var özelden ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı drokan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
18 gemini jant alacak varsa beraber hareket edelim, bende de  17 teron var, 18'e geçmek istiyorum.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Elimdeki 17 leri verebilirsem 18 e geçeceğim o Zaman bende gemini düşünebilirim eğer uygun bir fiyat olursa

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drokan;567543
18 gemini jant alacak varsa beraber hareket edelim, bende de  17 teron var, 18'e geçmek istiyorum.
Walla 18" gemini bende çok almak isterim ama toplu hareket etmemiz bize ne kadar fayda sağlar acaba? Nihayetinde servisler ne kadar indirim yapabilirki?

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Arkadaşlar;
Jant değiştirme mevzusunu bir süredir takip ediyorum.Aracımı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu.Önceki aracımda lastik ölçülerim 205 55 16 idi. Yeni aracımda 225 45 17 lastik ve yanlış hatırlamıyorsam teron jantlar var, opsiyon fiyatı ödenerek üzerinde orjinal gelmiş.Hal böyle olunca lastikler bana oldukça konforsuz geldi ses ve yumuşaklık açısından oldukça şikayetçi olduğumu söyleyebilirim. Ancak bunda jetta ile octavia arasındaki süspansiyon sertliğinin etkisi varmıdır bilemiyorum ama üzerindeki lastikler ( michelin 2013 üretimi) 45000 i devirmiş durumda diş kalınlığı iyi derecede olsa da lastik hamuru illaki sertleşmiştir diye düşünüyorum. Lastik fiyatları hepinizin malumu yoksa hiç paraya acımayıp lastikleri değiştirip  jantı 16 ya düşürme kararını kesin öyle vereyim diyorum ancak 4 lastik fiyatına bir takım 16 jant alabiliyoruz.
 16 inch janta geçme sebeplerim yukarıda anlattığım gibi konfor ve ekonomik sebepler aracı sert kullanan biri değilim klasik aile arabası olarak:) sakin kullanan biriyim. Tabiki forumdaki genel kanı olan estetik görüntü güzelliğinin de ne kadar bozulabileceği konusunda aklım karışmıyor değil. Vesselam ne karar vereceğimi düşünüp duruyorum.Acaba lastikleri mi değiştirsem yoksa jant takası olayına mı girsem ? Özellikle 17 inch ve 16 inch jant değişikliği yapan arkadaşlarımızın deneyimlerinden faydalanmak isterim.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 18:22:21 Gönderen: Tempest33 »

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tempest33;571774
Merhabalar Arkadaşlar;
Jant değiştirme mevzusunu bir süredir takip ediyorum.Aracımı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu.Önceki aracımda lastik ölçülerim 205 55 16 idi. Yeni aracımda 225 45 17 lastik ve yanlış hatırlamıyorsam teron jantlar var, opsiyon fiyatı ödenerek üzerinde orjinal gelmiş.Hal böyle olunca lastikler bana oldukça konforsuz geldi ses ve yumuşaklık açısından oldukça şikayetçi olduğumu söyleyebilirim. Ancak bunda jetta ile octavia arasındaki süspansiyon sertliğinin etkisi varmıdır bilemiyorum ama üzerindeki lastikler ( michelin 2013 üretimi) 45000 i devirmiş durumda diş kalınlığı iyi derecede olsa da lastik hamuru illaki sertleşmiştir diye düşünüyorum. Lastik fiyatları hepinizin malumu yoksa hiç paraya acımayıp lastikleri değiştirip  jantı 16 ya düşürme kararını kesin öyle vereyim diyorum ancak 4 lastik fiyatına bir takım 16 jant alabiliyoruz.
 16 inch janta geçme sebeplerim yukarıda anlattığım gibi konfor ve ekonomik sebepler aracı sert kullanan biri değilim klasik aile arabası olarak:) sakin kullanan biriyim. Tabiki forumdaki genel kanı olan estetik görüntü güzelliğinin de ne kadar bozulabileceği konusunda aklımı karışmıyor değil. Vesselam ne karar vereceğimi düşünüp duruyorum.Acaba lastikleri mi değiştirsem yoksa jant takası olayına mı girsem ? Özellikle 17 inch ve 16 inch jant değişikliği yapan arkadaşlarımızın deneyimlerinden faydalanmak isterim.
Ebat büyültme veya küçültme olayı tamamen zevk meselesi. Yakininizda 16" octi varsa görün kullanın ona göre karar verin. Hiç olmadi bayiye gidin test sürüşü yapın en azindan bir fikriniz oluşur. Ben 16dan 17ye sonrada 18e geçiş yaptım. Görselliğe önem verdiğimden dolayı diğer konular benim için 2. planda ve çok umursamiyorum. Özellikle 16" de arka davlumbaz boşlukları çok çirkin gözüküyo bana göre.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;571785
Ebat büyültme veya küçültme olayı tamamen zevk meselesi. Yakininizda 16" octi varsa görün kullanın ona göre karar verin. Hiç olmadi bayiye gidin test sürüşü yapın en azindan bir fikriniz oluşur. Ben 16dan 17ye sonrada 18e geçiş yaptım. Görselliğe önem verdiğimden dolayı diğer konular benim için 2. planda ve çok umursamiyorum. Özellikle 16" de arka davlumbaz boşlukları çok çirkin gözüküyo bana göre.

Konuya en guzel cevabi can abi verir. Abi arabanin uc halinin de resmini koyar misin musait zamanda. Ayni araba 3 jant 3 ebat :)

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;571865
Konuya en guzel cevabi can abi verir. Abi arabanin uc halinin de resmini koyar misin musait zamanda. Ayni araba 3 jant 3 ebat :)
Allahtan depo kapağında 18" son diye yazmışlar kardeşim yoksa daha gideri var[emoji12]
17" ler
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32490
18" ler
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34770
17" in 16" den sonra yarattığı fark 18" in 17" den sonra yarattığı farktan daha belirgin. Octinin hakkı en az 17" bence.
16" li resim yok maalesef ama onuda bi arkadaş koyarsa tam olur. Hatta bu yazı ayrı bir konu veya sabit başlık yapılabilir adminlerin düzenlemesiyle. Jant ebat değişikliği birçok kişinin kafasında soru işareti yaratabiliyor çünkü.

Çevrimdışı utku_tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tempest33;571774
Merhabalar Arkadaşlar;
 16 inch janta geçme sebeplerim yukarıda anlattığım gibi konfor ve ekonomik sebepler aracı sert kullanan biri değilim klasik aile arabası olarak:) sakin kullanan biriyim. Tabiki forumdaki genel kanı olan estetik görüntü güzelliğinin de ne kadar bozulabileceği konusunda aklım karışmıyor değil. Vesselam ne karar vereceğimi düşünüp duruyorum.Acaba lastikleri mi değiştirsem yoksa jant takası olayına mı girsem ? Özellikle 17 inch ve 16 inch jant değişikliği yapan arkadaşlarımızın deneyimlerinden faydalanmak isterim.

17 janttan 16'ya geçmek yerine 205/50 R17 lastik denenebilir. Aracının üzerinde bulunan 225/45 R17 ye göre taban genişliği daha az ve yanak kalınlığı daha fazla olacağından konforun artacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca iyi bir lastik de alırsan, jant değiştirmene hiç gerek kalmaz.

Lastik olarak, Michelin CrossClimate'i kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Çok yumuşak ve uzun ömürlü (lab. testlerine göre) bir lastik. Ben Eylül 2015'ten beri kullanıyorum ve çok memnunum. Eğer yaşadığın yerde kışın çok kar yağmıyorsa, gönül rahatlığıyla alabilirsin.