škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 fabia 1.2 110 tsı dsg kullanıcıları lütfen bakrmısınız

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar ben yeni 2016 fabia style paket siparişi verdim 55 bin tl ye
sormak istediklerim var kullanılar cevaplayabilirmi

1. yakıt  durumu nedir şehir içi şehir dışı kullancağım şehirde trafik yoğunluğu yok kısa mesafe 4,5 km git gel ortalama günlük 10 km falan olur (forumlarda araştırdım genelde şehir içi verileri ist gibi büyük illerde 6.5 ile 8 lt kadar tüketim verileri söyleniyor şehir dışı işe 5 lt civarı deniyor tabi kullanıma bağlı diyorlar)

2. kullanılan malzeme kalitesi bazı forumlarda bir kaç kişi sanki araç dandik sıradan bi malzemeyle yapılmış söylemleri var hani çok sürmez 5 aya dökülür deniyor tabi tersini idda edenlerde var kullanan arkadaşlar bu konudaki fikirleri nedir

3.motor performansı ne dir.

4. ya fabia alcaktım veya ikinci el polo alcaktım başlangıç paketini 2013 2012 polo mu sıfır fabia mı sizde doğrumu yaptım
5. bu araç uzun kullanımda yani 4, 5 yıl gibi bi kukllanımda şehir içi yıllık ortamala  7 8 bin km yapıcak birisi için idaeal bi araçmıdır

5. bide ses yalımıtı olsun kullanış olsun konfor ve kalite konusunda aracı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben size şöyle söyliyyim türkiyede polo satışlarını zorlayan araçtır fabia, bu yüzden ithalini kısdılar fabianın siz bence hiç kimseyi dinlemeyin kendiniz kullandıkça iyi etmişim almışım demeye hazırlayın kendinizi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yeti mi sattım aynı gün yeti aldım. Tiguan a biner miyim kesinlikle hayır hem fiatı yüksek hemde bakım masrafı vw oldugu için yüksek.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;565770
merhaba arkadaşlar ben yeni 2016 fabia style paket siparişi verdim 55 bin tl ye
sormak istediklerim var kullanılar cevaplayabilirmi

1. yakıt  durumu nedir şehir içi şehir dışı kullancağım şehirde trafik yoğunluğu yok kısa mesafe 4,5 km git gel ortalama günlük 10 km falan olur (forumlarda araştırdım genelde şehir içi verileri ist gibi büyük illerde 6.5 ile 8 lt kadar tüketim verileri söyleniyor şehir dışı işe 5 lt civarı deniyor tabi kullanıma bağlı diyorlar)

2. kullanılan malzeme kalitesi bazı forumlarda bir kaç kişi sanki araç dandik sıradan bi malzemeyle yapılmış söylemleri var hani çok sürmez 5 aya dökülür deniyor tabi tersini idda edenlerde var kullanan arkadaşlar bu konudaki fikirleri nedir

3.motor performansı ne dir.

4. ya fabia alcaktım veya ikinci el polo alcaktım başlangıç paketini 2013 2012 polo mu sıfır fabia mı sizde doğrumu yaptım
5. bu araç uzun kullanımda yani 4, 5 yıl gibi bi kukllanımda şehir içi yıllık ortamala  7 8 bin km yapıcak birisi için idaeal bi araçmıdır

5. bide ses yalımıtı olsun kullanış olsun konfor ve kalite konusunda aracı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

ben fabia mı sattim bir ay içerisinde fabia aldim  fabia candir

yaklaşık 20 gun once fabia 1.2 tsi dsg corrida kırmızı aldim
araçtan genel itibari ile memnunum yakıt ortalamam şuan da şehir içi 7.5 -8 lıtre arac 110 beygir olması sebiyle yeterince seri çukurlarda vs polodan daha fazla rahatsız ediyor belki ama gaza bastımı gitmiyorum sanıyorsun ibre 80-90 oluveriyor hemen bu işler birazda arz talep meselesi şehir içi dur kalk rahat edebileceğin bir araç güle güle kullan inş.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tsk arkadaslar umarim dediginiz gibi olur bakalim bi kac gune teslim alcm araci ya polo kadar iddali olmadigini dusunuyorum ama.fabianin dolu paketiyle polonun bos paketi arasinda fabia tercihi yaptik hayirlisi bakalim

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;565820
Tsk arkadaslar umarim dediginiz gibi olur bakalim bi kac gune teslim alcm araci ya polo kadar iddali olmadigini dusunuyorum ama.fabianin dolu paketiyle polonun bos paketi arasinda fabia tercihi yaptik hayirlisi bakalim

Polo ile kapis yolda farki gorursun :D

Çevrimdışı selcukalti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende sipariş verdim 17. hafta ile 20. hafta arası teslim alacağım biraz uzun sürecek ama. Allah kısmet ederse sonuçta alacağız. Bende 1.2 TSİ DSG Style verdim ama ben biraz donanım eklettirdim, sizinkisi nasıl acaba

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben donanim ekletmedim style paketi aldim arac pazartesi veya saliya teslim edilcek.sozde acikcasi cok beklicek.zamanim yoktu

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukalti;565830
Merhaba bende sipariş verdim 17. hafta ile 20. hafta arası teslim alacağım biraz uzun sürecek ama. Allah kısmet ederse sonuçta alacağız. Bende 1.2 TSİ DSG Style verdim ama ben biraz donanım eklettirdim, sizinkisi nasıl acaba

Önden donanım ve fiyat bilginizi alalım aracınızı teslim aldığınızda da fotoğraflarını rica ederiz. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Alıntı yapılan: fabia2016;565837
Ben donanim ekletmedim style paketi aldim arac pazartesi veya saliya teslim edilcek.sozde acikcasi cok beklicek.zamanim yoktu

Kesinlikle çok memnun kalacak, asla pişman olmayacaksınız. Sizden de fotoğraf bekleriz. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;565820

Merhabalar bir ara 2012 model Polo 1.6TDI DSG kullandım (0 almıştık, yaklaşık şehir içinde 1.5 sene kullandım), şu an makyajlansa da bazı şeyleri söylemek istiyorum.

Bir kere Polonun süspansiyonu daha sert. Ayrıca belli bir dönemden sonra ön süspansiyonlardan garip garip gacırtılar geliyor. Derin çukurlarda araba kırıldı sanıyorsunuz.

Yol yalıtımı çok zayıf, ufak çakıllar sıçrayınca noluyor diye merak ediyorsunuz. Motor yalıtımına bir şey diyemem traktör gibi çalışıyordu mübarek, bir de klimayı açarsanız ışıklarda araba tir tir titriyordu.

Fabia zaten benzinli olduğundan babamın 525d'sinden bile sessiz. Hatta homurtulu motor sesi, gaza basınca 3 vites birden küçültmesi bence tatlı.

Fabianın direksiyonu daha hafif, Poloda çok manevra yapınca bazen cidden kolum yoruluyordu.

Polonun içi ve bagajı bariz şekilde küçük, arkası dar, baş mesafesi zayıf.

Fabianın iç mekan algısı daha güzel, Bolero ekran ve iç mekan tasarımı tabi yeni de olması nedeniyle çok güzel.

Polonun iç plastik kalitesi biraz daha iyi diyebilirim ve bazı donanım fazlaları var fakat Fabiada isterseniz ekstra bir çok donanım da alabiliyorsunuz.

Ama sonuç olarak açık ve net şekilde bence;

Fabia > Polo

Bir de şunu söylemeyi unuttum, imkanlarımız iyiyken bir zamanlar A6 3.0 TDI Quattro kullandığım bile oldu , daha sonra Passat 2.0 TDI DSG, bahsettiğim Polo ve Fabia'dan önce de Golf 7 Highline TDI DSG kullandım. Fakat sadece Fabia için bir bahanem olsa da arabayla bir yere gitsem duygusunu hissettim, ben ilk kez yaşıyorum bölye bir şeyi :) Mesela Golf7 gerçekten harika bir araba VW'nin son 10 yıldaki en iyi arabası diyebilirim ama işte o  duygu yok anlatabiliyor muyum bilemiyorum
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 19:17:21 Gönderen: bekomach »

Çevrimdışı selcukalti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracım bu olacak İnşallah : 2016 FABİA 1.2 TSİ 110 PS DSG Şeker Beyazı
    EKSTRA ALDIĞIM DONANIMLAR
1- Siyah Tavan - Siyah A Sütunu - Siyah Aynalar
2- Siyah Jantlar şeklinde ( 16' Beam Siyah jant olan )
3- Spor Koltuklar
4- 3  Kollu Spor Direksiyon
5- Karartmalı Arka Camlar
6- Style Paket Dışı TÜM HAVA YASTIKLARI  
7- Anahtarsız Giriş - Çıkış Sistemi
« Son Düzenleme: 19 Mart 2016, 10:32:16 Gönderen: selcukalti »

Çevrimdışı burak-ist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alalı daha 1 hafta oldu
2016 DSG style. 110 beygir. (yarış mavisi)
Çok memnunum yani bende senin gibi çok düşündüm ama iyiki almışım.Hiç eksi tarafı yok gibi .Tabi daha yeni aracım ama bu kadar memnun kalacağımı düşünmezdim.
Benim tek eksik gördüğüm nokta arabayı kitlediğinde camlar otomatik kapansaymış araba efsane olurmuş. (bu da benim arabaya atabildiğim tek boktur ancak şimarıklıkta denebilir)

Hala bu arabayı almakta tereddüt eden varsa hiç tereddüt etmesin istanbul için mükemmel bir araç herşeyiyle.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Polo'dan eksiği plastik kalitesidir o da bana göre önemli değildir durup arabanın gövdesini mi elliycez :D Direksiyon olsun vites olsun zaten dokunduğunuz yerlerin kalitesi gayet iyi. Poloya gereksiz yere daha fazla para vermeye gerek yok Fabia donanım olarak da görünüm olarakta katlar net.
Bende 1.4 TDI Manuel Style var sattım bir hafta içinde 1.2 TSI DSG yarış mavisi geliyo daima Fabia :) :gaz:

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim 1,2  DSG 2500km oldu ilk zamanlarda şehir içi 8litre şehirdışı 6 yakıyordu ortalama ancak şimdi biraz daha düştü tüketim. şehir içi bile 5-5,5 görüyorum tabii dikkatli bir kullanımla ve sabit radarlar sayesinde:)
iyi yapmışsınız hayırlısı olsun güle güle kullanın