škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 fabia 1.2 110 tsı dsg kullanıcıları lütfen bakrmısınız

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracimi 10 gun once teslim aldim 500 km.yol yaptim b3kledigimden iyi geldi 190 tl yakit aldim gulledimdepoyu suan ceyrek depo yakit var 500 km.yol gttim sehir ici guzel bnce suanlik konfor ve yol tutusunuda begendim herkese tsk

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracin bgendigim yonlerini soylim
Star stop
Anahtarsiz calistirma
Yol tutus
Hizlanmasi
Yokuslarda aracin.dusmemesi
Yakit rodaj kullanim suresinden sonra.bence Dahada duscek
Park sensoru
Ben araci begendim bir sure sonra.dahada memnunkalcagimi dusunuyorum
Surus.keyfi veriyor

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt 1.2 araba için çok fazla bence..Normal bir sürüşde 8 lt altına düşmüyor şehir içi..1995-2000 model 1.2 ler bundan daha az yakıyor.Performans istersen 9-10 lt..

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: ruzgar;568848
Yakıt 1.2 araba için çok fazla bence..Normal bir sürüşde 8 lt altına düşmüyor şehir içi..1995-2000 model 1.2 ler bundan daha az yakıyor.Performans istersen 9-10 lt..

8000~9000 km'den sonra yakıt tüketimi oturacak kac km'de sizin araç ?

Şehir içi 16'lık jant ile 6.3

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arac 600 km de 39 lt ile 580 km.yol yapmis buda ortalama 6.5 civari geliyo

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi aracımla bugün 22km yol yaptım acelem de yoktu 4.8 ortalama tüketim yakaladım. Tabi ki İstanbul trafiği gibi değil sakin bir yolda rahat kullandım.Ancak illaki az yaksın istiyorsan o şans var, spor moda alınca da performans olarak istediğimi alabiliyorum. Olaya bu açıdan bakarsanız ortalama 6-7 gibi bir tüketimin makul olduğunu görebilirsiniz. Zaten fazla km yapan kişilerin benzinli araç almaması lazım diye düşünüyorum
Fabrika verileri de aşınma ve rüzgar hesaba katılmadan yapılıyor. Tüm firmalarda böyle,aracın yakıt konusunda üzmediğini düşünüyorum.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4-5 sene aslına bakarsanız uzun bi dönem ve binmek için aldığınız için fabia kesinlikle daha net bi tercih olmuş. ülkemizde ikinci el oto piyasası öyle bir hal aldı ki şahsi görüşüm olarak; kısa dönemli çabuk satılan araç istiyorsanız vw. ha yok ben daha ucuza fullünü alayım 4-5 sene binerim diyorsanız skoda almak mantıklı :)

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia;
vw polo yüzünden kendini ispatlayamamış olan ve aslında farkına varanların keyfini sürdüğü b sınıfı gizli lideridir.

Çevrimdışı fabia3.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sa arkadaşlar..aracı ilk defa uzunyolda denedim.erzurum- elbistan arası 671km ii gün içinde gidip dönüş yaptım..giderken arac full doluydu agırlık olarak.ailem olduugu için basmadım pek.ortalama 4.8 di gederken..dönerken araç boş döndüm tek ben vardım motor acılsın dedim gaza abandım biraz.sivas-erzincan arası 210 km yi gördü araba.( 1,2 tsı dsg) ayağımı gazdan çekmesem biraz daha sürat alacaktı :) dönüş yakııt ortalaması 6.1 ama süratli geldim o fark ettirdi biraz..uzun yolda hoşuma gitmeyen tek şey rüzgar sesi oldu..onun haricinde herşeyiyle çok iyiydi..umarım yardımcı olmuşuzdur merak edenlere...

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia3.;571809
sa arkadaşlar..aracı ilk defa uzunyolda denedim.erzurum- elbistan arası 671km ii gün içinde gidip dönüş yaptım..giderken arac full doluydu agırlık olarak.ailem olduugu için basmadım pek.ortalama 4.8 di gederken..dönerken araç boş döndüm tek ben vardım motor acılsın dedim gaza abandım biraz.sivas-erzincan arası 210 km yi gördü araba.( 1,2 tsı dsg) ayağımı gazdan çekmesem biraz daha sürat alacaktı :) dönüş yakııt ortalaması 6.1 ama süratli geldim o fark ettirdi biraz..uzun yolda hoşuma gitmeyen tek şey rüzgar sesi oldu..onun haricinde herşeyiyle çok iyiydi..umarım yardımcı olmuşuzdur merak edenlere...

Aracın yalıtımı sınıfına göre çok başarılı bence.

Üst sınıflar ile karşılaştırmak gerekirse örneğin Opel Astra(2015) ve Fluence göre çok iyi. Bu iki aracı da sık sık kullanıyorum.

Bende Combi olduğu için 170km den sonra sanki arka taraf savuracakmış gibi hissettiriyor bazen , fakat 17" jant 40 yanak lastikten dolayı yırtıyoruz biraz =)...

HB de böyle bir his var mı?

Yakıt tüketiminde ise istanbul içi trafikte 7lt altı hayal.. =).. Hala 7lt yi düşüremedim. Karma 6lt fln görüyorum anca.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 23:07:52 Gönderen: mart »

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 400 km yol gidip geldim sehir disi surat yapmadim genelde 100 le gittim 80 tl yakit yakti bi ara yuklendim 170 lere cikti arac yol tutusu falan gayet guzeldi bu segment icin bence guzel yakit konusuda bana 100 km de 4.5 lt Oraninda yakit yakmis fabrika verisi zaten 4.1 araba suan 1600 km de biraz daha duser diye bekliyorum

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba
yakıt konusunda sizi üzmez 5.5-6lt ş.içi tüketimim var, full depo ile 700+ km.ş.içi rahat gidiyor. 5 lt. ş.dışı tüketimim var. full depo ile 900km yol gittim bizzat test edildi. malzeme kalitesi kişiden kişiye değişiyor benim hoşuma gidiyor. Performans derseniz gaza bastığınız anda 200km hızı çok kolay görüyor. hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Eksikleri var tabiki ben 2015 9. ayda aldım park sensörü yoktu ve full paket diye satıyorlar hız sabitleme ek paket ile getiriyorlar ve son olarak standart 4 hava yastığı var bence perde hava yastıkları olması şart tabi bu bahsettiklerimin hepsi ek paket deyip araç fiyatını yükseltiyorlar.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses yalıtımı biraz zayıf hızlandığında sesi içeri alıyor. Lastiklerinde etkisi olabilir arkadaşlar daha tecrübeli.

Çevrimdışı Taner_898

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Skoda Adana şubesinden 28.04.2016 tarihinde Fabia 1.2 TSİ 110 hp DSG marka aracı teslim aldım.

Aracın tanıtımı ve satış aşamasından memnun kaldım. Aracıda 300 km yi aşkındır kullanıyorum. Çok da memnunum.

Ancak aracı aldıktan iki gün sonra tesadüfen aracın üzerindeki lastiklerin dördünün de 2013 yılı olduğunu gördüm. Durumu hemen Skoda Adana şubesi ilgililerine bildirdim. Onlarda İstanbul merkezlerine e-posta ile bildirdiler. Hatta lastiklerin fotosunu çekip gönderdim.

Bir kaç gün sonrada Skoda Müşteri Hizmetlerinin 444 7 780 nolu numarasını arayarak kendimde kayıt oluşturdum.

Başvuruda bulunmamın üzerinden 10-11 gün geçmesine ve ara ara telefon açıp sormama rağmen durum İstanbul tarafından çözümlenemedi.

Sonuç olarak bugün tekrar aradığımda; İstanbul dan gelen cevabın "LASTİKLERİN KULLANIM ÖMRÜNÜN 10 YIL OLDUĞU, BU NEDENLE BİRŞEY YAPAMAYACAKLARINI" ilettiler.

Aracı teslim alırken lastikleri kontrol etsem teslim almazdı. Ancak hangimiz alırken lastiklerin üretim tarihine bakıyoruz. Bu nedenle bu paylaşım sayfasında ve elimden gelen her sosyal medyada böyle bir durumla başka kimse karşılaşmasın diye paylaşacağım.

Ayrıca lastikleri değiştirmeyeceklerine dair yazılı belgeyi alır almaz da yasal yollara başvuracağım.

Arkadaşlar sıfır aracınızı teslim almadan A dan Z ye lastiklerde dahil her tarafını kontrol ederek alın. Bakın firmalar üç kuruş daha fazla kazanacağım diye nelere başvuruyorlar.