škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Auto'nun Mlada Boleslav fabrikasında yepyeni bir motor üretimine başladı.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni bir düşük hacimli motor üretimi başladı
11/18/2009
Skoda Auto onun Mlada Boleslav fabrikasında yepyeni bir motor üretimine başladı. Yeni motor Skoda, Audi, Volkswagen ve Seat araçlarında kullanılan motor olacak.

Tamamen yeni bir ürün 1.2-litre supercharged dört silindirli (77 kW) doğrudan yakıt enjeksiyonlu motorudur. Bu ürünün geliştirme sürecinde temel hedefleri CO2 emisyonları ve yakıt tüketimini azaltmak olduğu belirtildi.( TSI)

"Bu yeni TSI motor dengeli sürüş performansı ile çevre dostu birleştirerek eşsiz bir fırsat sunmaktadır. BOD Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Reinhard Jung "Önemli ölçüde daha düşük CO2 rakamları ile bu yeni motor bizim araba ortalama emisyon hacmi önemli bir azalmasına bir katkı olacaktır dedi.

Yeni motor üst seviyeye VW Grubu Markalar arasında çevre dostu olacaktır. Ayrıca, bu proje Škoda Auto motor üretim tesisinin toplam kapasite artırmak için bir nedendir. Motor Üretim Tesisi Projesi Joachim Rossmanit "Škoda Auto fabrikalarında bu motorun üretilmesinden çok memnun olduğunu belirtti.

Mlada Boleslav motor üretim tesisi HTP atmosferik motorlar ve 2008 yılında 538.069 MQ 200  270.875 üç silindirli 1,2 üretti.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yapsın yapsın, 1.2 ye Superchargerda taksın, hatta canı sıkılsın 1 litreyede overcharge taksın :lol: :lol: :lol:

Skoda yapıyosa uzak durmak lazım :aman:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52997
Yapsın yapsın, 1.2 ye Superchargerda taksın, hatta canı sıkılsın 1 litreyede overcharge taksın :lol: :lol: :lol:

Skoda yapıyosa uzak durmak lazım :aman:

Hİç bir fark yapmaz bence..

O zaman fabitoya, Roomiyede güvenmeyelim..:hhh:

VW denetiminde oluyorsa, Çinde 'de yapılsa olur..

Hem Opelcinin ekmeğine yağ sürme baksana hemen teşekkür etmiş:kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;53005

Hem Opelcinin ekmeğine yağ sürme baksana hemen teşekkür etmiş:kiki:

Hakancım görüyorsun doğru söyleyeni 9. köyden de kovuyorlar işte. Her ne kadar skodacı olsan da yemez. Gel ben seni bağrıma basam bizim forumda. Bizde böyle hakir görünmen kardeşim :hanz:

Hakanın söylediği gayet doğru, skoda ile sınırlı değil, çay fincanı kadar hacimden ne işler yapmaya çalışıyorlar ben anlam veremiyorum...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ulan 180 kg Fazer bile 600 cc :D

300-400 kg lik en zottirik Harleyler V2 1200 cc :lol: bide 2 tekerler ha, şanzıman içerde.

Araba yav bu. 1.4-1.6 iyiydi yine. Bence markaların birim hacim-güç olayında sidik yarışından başka bişey değil, alet olmam ben.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sana dedim demi motosikletlerin güç-ağırlık dengesine bakma, bin keyfine bak diye :D İnsanın moralini bozar. Yeni hayabusayı ele alayım mı ? Alayım :D

220 kg. kuru ağırlık (yakıt yağ vs yok) 200 hp :D 83 cu in. motor :kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Gün geçtikçe soğuyorum otomobillerden abi.

Bu ay para xenonlara gidecek ama 2010 ilk günlerinde A2 ye gidiyorum direk. Baya teorik olarak öğrendim vitesdir şudur budur. Öğretici videoların tümünü izledim :D  Zaten bi kere denemiştim.

Özgürlüğün arabası 2 tekerdir!!!

Ne anti-motor bi oğlandım ya, hale bak, yaz dönüşü bi motor almama engel olacak tek şey ölümdür! :lol:

1.4 TDI da gaz pampikle dur, 0-100 ü 11 saniye, 100 den 200 e çıkana kadar içerde sofra kuruyorum. Biraz freedom!

Risk mi? Umurumda değil ben önlemini aldıktan sora, 200 le tek teker kara kaptırdıktan kelli daha büyük bi şok yaşayamam zaten, nolacak. Cehennemi gördüm geldim zaten. :D :D :D  Taklaları saymıyom bile :++: :++: :++: :++:

Fazer videosu izledim baya, ama hala içimdeki asi ruh Chopper/Cruiser diyor, neyse bakalım, daha çok araştırıceyim :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motosiklet kullanım zevkine uygun değil çapırlar (BENCE). Al dümdüz git, sopa gibi :kiki: :kiki:

Aha ulan viraj geliyor yatayım, viraj çıkışı açayım gazı uzayayım... Yok öyle bişi unut :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;53242
Justy :D :D :D
Justy deyip geçme.:hih::huh: 4x4' ü bile vardı.:wnk:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
bir çok ülke kyoto protokolu nedeniyle carbon emisyonlarını düşürmekve atmosfere salınan klimalarda bulunan refrijant (hcf ve cfc) ların düşürülmesi için çalışmalar yapıyor.vw bu konular üzerinde çalışıyor.küçük motorlardan büyük performanslar alma peşindeler.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kyoto protokoli yüzünden ülkeye ozon tabakasına zarar veren eski tip R22 gazlı klimaların girişi yasaklandı.Firmalar en verimli, çevreye en az zararlı gazlı klimayı çıkartmanın peşinde..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP