škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Döşemecioğlu oto kılıfları hakkında

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;575648
Ben de döşemecioğlundan kılıf yaptırmayı düşünüyorum. Optimal paket araca Bej kılıf nasıl olur sizce ? Daha önce yaptıran var mıdır? Yoksa Gri-siyah bir kılıf mı yaptırsam bilemedim.

Sitede resimleri mevcut oradan bakabilirsiniz.

Çevrimdışı mimarch06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuan döşemecioğlundayım aracıma bej renkli kumaş+nubuk döşeme takılıyor. Gayet güzel duruyor profesyonel iş yapiyorlar dikim ve koltuklara oturmasi guzel. Bej renkli araclar icin gerekli. Cunku temiz su bile damlasa leke birakiyor oda can skyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimarch06;576118
Şuan döşemecioğlundayım aracıma bej renkli kumaş+nubuk döşeme takılıyor. Gayet güzel duruyor profesyonel iş yapiyorlar dikim ve koltuklara oturmasi guzel. Bej renkli araclar icin gerekli. Cunku temiz su bile damlasa leke birakiyor oda can skyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam aracinizin ici bej mi siyah mi

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün ben de döşemecioğlunda siyah kılıf taktırttım. Çok ilgili ve işini severek yapan biri. Benim gibi biraz titiz biriyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kılıfa karşı biri olarak bir önceki arabamı 9 yıl kılıfsız kullanmıştım ama hem bej olması hem de çocuk olması nedeniyle yeni arabada en azından 2-3 yıl kılıf kullanmayı düşünüyorum. Sonraki yıllarda orjinale dönerim.

Diğer mesajlarda göremedim ama arka koltuk yerinden sökülüyor deniyor, bu nedenle garanti bozulmaz herhalde değil mi?

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kilimanjaroo;584693
Kılıfa karşı biri olarak bir önceki arabamı 9 yıl kılıfsız kullanmıştım ama hem bej olması hem de çocuk olması nedeniyle yeni arabada en azından 2-3 yıl kılıf kullanmayı düşünüyorum. Sonraki yıllarda orjinale dönerim.

Diğer mesajlarda göremedim ama arka koltuk yerinden sökülüyor deniyor, bu nedenle garanti bozulmaz herhalde değil mi?

Koltuk sökülmesi garantiyi etkilemez, rahat olun

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta arka koltuğa küflenmiş ve bayatlamış bir termos çay döküldü :(

apar topar oto kuaförüne gittim, kimyasallar ve vakum makinası ile temizledik fakat içe işlediği için koltuk bir saat sonra tekrar lekeyi kustu bunun üzerine önce serviste koltukları söktük ve döşemecide kılıfları çıkardık, kılıflar kuru temizlemeye gitti ve temizlendi, süngere bulaşan az miktardaki sıvıda tekrar vakum ve kimyasal ile temizlendi. bugün süngerler iyice kurudu kısmetse çarşamba koltuklara kumaşı giydirilip tekrar takacağız ve ardından bu vesile ile komple iç temizlik yaptıracağım.

o telaşta lekenin fotoğrafını çekmek hiç birimizin aklına gelmedi fakat lekenin rengi fotoğraflardan birindeki süngerde biraz görünüyor.

bu arada koltuk süngerinin yapısınındaki hava sirkülasyon için düşünülmüş olan güzel detay dikkatimi çekti,

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kilif kullanan arkadaslar, arada kilifi siyirip orj dosemenin durumuna bakiyor musunuz?

Bir yerde okuduguma gore kiliflara dokulen eden vs kilifin altindan orj dosemeye gecebiliyormus. Kilifta leke olmasa da orj diseme bu sekilde lekelenebiliyormus.

Bu tur bir sorun yasayan oldu mu acaba

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de kılıfları taktırdım,  dediğiniz gibi tam koltuklara uygun dikilmiş, gayet iyi işçilik... Bence yine de orjinalin yerini tutmaz ayrı...

Kılıflar takıldıktan sonra arka döşemenin oturma kısmı tam olarak yerine oturmadı, bir miktar yukarıda kaldı,usta normal olduğunu, yerine oturtsa bile tekrar çıkacağını söyledi, gerçekten de öyle oldu. Böyle bir problem yaşayan oldu mu?

Çevrimdışı GoldemRoo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aranıza bende yeni katılıyorum, hayırlısıyla önümüzdeki Cumartesi Octavia TDI DSG Bej döşeme aracımı teslim alacağım. İlk olarak bir koltuk kılıfı almak istiyorum.

Aşağıdaki linkteki ikinci resimde daha önce paylaşılan nazar oto nun kılıfına benzer deri kılıflar fiyatı 489 TL diyorlar. Ankara'da da bayii ismi verdiler orada döşettirebilirmişim.

https://www.otomstore.com/detay/5742/otom-skoda-octavia--2013-sonrasi-california-design-araca-ozel-deri-koltuk-kilifi-bej-101.html

Ya otomstore ya döşemecioğlu tercih edeceğim ama sormak istediğim kumaş ile deri kılıf arasındaki fark ne olur ?

Avantajları ve dezavantajları nelerdir ? Yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Saygılarımla,

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende alacam netten kendimiz takamayız dimi bunu, satın alıp bir döşemeciye götürmek en mantıklısı ..

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yıkamak için sökerken bile baya uğraştım (Döşemecioğlu) geri kendim takabileceğimi düşünmüyorum. Döşemeci arkadaşa 50 TL verip taktıracağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;584769
Kilif kullanan arkadaslar, arada kilifi siyirip orj dosemenin durumuna bakiyor musunuz?

Bir yerde okuduguma gore kiliflara dokulen eden vs kilifin altindan orj dosemeye gecebiliyormus. Kilifta leke olmasa da orj diseme bu sekilde lekelenebiliyormus.

Bu tur bir sorun yasayan oldu mu acaba

Aynen dün kılıfları sökünce arka koltuk döşemesinin halini görünce gördüğüm manzara hiç hoşuma gitmedi. Arka koltuk orj. kılıfını söktürüp temizletsem mi acaba? Muhtemelen kılıftan döşemeye oradan da süngere bile geçmiş olabilir su lekeleri mevcut.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda kilif dosemeyi gercekte korumuyor. Akani kokani alta gciriyor ama ustte leke olmadigindan biz hersey normal saniyoruz.

Alttaki lekeyi gormedigimiz icin lekelr vs daha da cok isliyor orj dosemeye. Bence arada bir koltuk temizletmek daha mantikli bu durumda

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı kılıftan almayı umuyorum.

3 yaşında kızım var ve araba tutuyor bu yüzden kraker beyaz leblelbi ne varsa yiyor eski aracımın koltuk araları hep raker yada ezilmiş leblebi ile doluydu.

Klıfı alıp istanbul'da taktıran ve memnun olanlar İstanbul'da anadolu yakasında bu kılıfı nerde taktırabilirim?

İyi bir döşemeci var mı bildiğiniz?