škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonradan hız sabitleyici taktırmak

Akın55 · 35 · 18784

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar. 2014 octavia optimal dsg aracıma aksesuar katoloğunda görünce hız sabitleme taktırmak istedim. Trabzon CKR yetkili servise gittim. Ama takamayız, garantiden çıkar dediler. Bu durum doğru mu? Yoksa yine bilgisiz ve ilgisiz servis durumu mu? Saygılar.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı servisler ve Ender Elektronik takıyor, garantiden neden çıksın ki orijinal parça takıyorlar. önceki sinyal kol takımını çıkartıp hız sabitlemenin olduğu sinyal kolunu takıyor, bizzat Enderde Jetta'ya takılırken gördüm. en fazla 10-15 dakika sürdü montajı soketleri çıkar tak.

Çevrimdışı airyucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Engin bey sizinle aynı fikirde değilim. Şu önemli bir detay. Aracın biliyorsunuz ki garanti belgesi kitapçığında ek donanımlar takıldığında kayıt altına alınması gerektiği açıkça yazmakta. Eklenen donanımlar için kitapçığın arkasında girilmesi gereken yerler mevcut. Bu kısıma gidipte ender elektronik imza atamaz. Diyelimki taktırdınız ender elektroniğe orjinal ön park sensör sistemini. Problem olması halinde yetkili servislerde bu parça garanti kapsamı içine girmez. Hatta elektrik sisteminde bir sorun olduğu anda sırf yetkili skoda bayinde taktırmadığınız için komple elektrik sisteminiz garanti dışına çıkar.  

yükle resim

çoklu resim upload

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: airyucel;566458
Engin bey sizinle aynı fikirde değilim. Şu önemli bir detay. Aracın biliyorsunuz ki garanti belgesi kitapçığında ek donanımlar takıldığında kayıt altına alınması gerektiği açıkça yazmakta. Eklenen donanımlar için kitapçığın arkasında girilmesi gereken yerler mevcut. Bu kısıma gidipte ender elektronik imza atamaz. Diyelimki taktırdınız ender elektroniğe orjinal ön park sensör sistemini. Problem olması halinde yetkili servislerde bu parça garanti kapsamı içine girmez. Hatta elektrik sisteminde bir sorun olduğu anda sırf yetkili skoda bayinde taktırmadığınız için komple elektrik sisteminiz garanti dışına çıkar.  

yükle resim

çoklu resim upload

Prosedür olarak dedikleriniz doğru, lakin uygulamada problem yaratmaz. Nihayetinde siz servis için müşteri konumundasınız, servis garanti kapsamında değiştirdiği parçaların bedelini Skoda'dan alıyor. Daha önce kaporta tamiri için gittiğim serviste patlayan ampulün değişimini dahi garanti kapsamına sokup ta değiştirebilen bir servis anlayışı varken memlekette, Park sensörünün Enderde takıldığını bile anlamaz ki servis. Hatta opsiyonlu alındığını düşünür. Elektrik sistemini garanti kapsamı dışında bırakmak mı? Mümkün değil. Allah korusun kaza yapsam servise gitsem Enderde takılan sensörleri bile kaskodan değiştirirler.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: engin_z_engin;566439
Bazı servisler
Bu servislere istanbul içi veya dışı örnek verebilir misiniz ?

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kayseri'de arkadaşım sıfır aldığı 2015 model 1.2 tsi optimal aracına 1200 tl karşılığında taktırdı. Orjinal olmayan hiç birşey yok.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: Atly;567530
Kayseri'de arkadaşım sıfır aldığı 2015 model 1.2 tsi optimal aracına 1200 tl karşılığında taktırdı. Orjinal olmayan hiç birşey yok.
Servis adı ? Var mı paylaşabileceğiniz

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akın55;566650
Yorumlar için teşekkürler.

Daha önce Renault ve Volkswagen araçlar için gittiğim servislerdeki muamele böyleydi Skoda için henüz gitmedim. Servis yoğundur başından salmak istemiştir orası ayrı, İstanbul dışı servisler daha sakin olduğu için problem çıkartmazlar.

Çevrimdışı chnkty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün AVEK servisine aracı bıraktıktan sonra aksesuar bölümüne uğradım. Benim Optimal paket araca da hız sabitleyici taktırmak için 800 TL parça ve 150 TL işçilik olmak üzere 950 TL fiyat söyledi. Sonradan takılmaz, garanti dışı kalır gibi birşey söylemediler.

Taktıranlar varsa fiyat normal mi, sonradan taktıran arkadaşlar kaça yaptırdı? İstanbul içi daha ucuza yapan yer var mıdır?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chnkty;568342
Bugün AVEK servisine aracı bıraktıktan sonra aksesuar bölümüne uğradım. Benim Optimal paket araca da hız sabitleyici taktırmak için 800 TL parça ve 150 TL işçilik olmak üzere 950 TL fiyat söyledi. Sonradan takılmaz, garanti dışı kalır gibi birşey söylemediler.

Taktıranlar varsa fiyat normal mi, sonradan taktıran arkadaşlar kaça yaptırdı? İstanbul içi daha ucuza yapan yer var mıdır?

Forum sponsorumuz Yüncüler'e de bir sorun derim forumdan olduğunuzu belirterek.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chnkty;568342

Geçen sene Doğuş Oto Esenyurt'a sormuştum işçilik dahil 1050 tl fiyat vermişlerdi, 950 tl daha uygun, fakat bence bu hız sabitleyicinin maksimum bedeli 750 tl olmalı.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;568522
Geçen sene Doğuş Oto Esenyurt'a sormuştum işçilik dahil 1050 tl fiyat vermişlerdi, 950 tl daha uygun, fakat bence bu hız sabitleyicinin maksimum bedeli 750 tl olmalı.

Peugeot 207 aracıma 300 liraya takılacaktı ama ben gereksiz görmüştüm aracı satacağım için :)

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bu parçanın bedeli 100-150 dolar civarı felandır, üzerine de fahiş işçilik fiyatı alıyorlar. 1000 tl hız sabitleyici için ciddi bir rakam. Ben servis kazığını da hesaba katarak 750 tl dedim :)