škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback Direksiyon Sesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aleash34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

1.2 TSI DSG RApid Spaceback aracım var, 2015 model. Aracı aldıktan kısa bir süre sonra eşim kullanırken direksiyondan sesler geldi. Yaklaşık 10 km hiç susmadı. Sonra kontak kapatıp tekrar çalıştırınca kesildi. Üzerinden 1 ay geçtikten sonra trafikte aynı ses yine gelmeye başladı.

Bu sorunu yaşayan var mı benden başka acaba?

https://youtu.be/4vjddQulO3c

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Size tavsiyem en kısa zamanda bu video ile servise gitmeniz. Çok geçmiş olsun.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aleash34;566519
Arkadaşlar merhaba,

1.2 TSI DSG RApid Spaceback aracım var, 2015 model. Aracı aldıktan kısa bir süre sonra eşim kullanırken direksiyondan sesler geldi. Yaklaşık 10 km hiç susmadı. Sonra kontak kapatıp tekrar çalıştırınca kesildi. Üzerinden 1 ay geçtikten sonra trafikte aynı ses yine gelmeye başladı.

Bu sorunu yaşayan var mı benden başka acaba?

https://youtu.be/4vjddQulO3c

Merhaba, aracınızdaki problem çözüldü mü acaba?

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Yukarıdaki mesajda arkadaşın yüklediği videoda duyulan ses benim aracımda da var maalesef. Hareket halinde veya dururken direksiyonu milim milim sağa sola oynattığınızda gelen bir ses bu. Dijital bir sese benziyor ve çok sinir bozucu. Böyle bir sorunla karşılaşan ve buna çözüm bulan oldu mu acaba?

Örnek video: https://youtu.be/4vjddQulO3c

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hocam benim direksiyonda da bir ses geliyor ama boyle şiddetli bir ses yok direksiyonu ozellikle saga cevirdigimde yay gerilmesi gibi bir ses cikiyor ama yaz aylarinda ve hava sicakken hic duymadim hava soguyunca bu sesi duyuyorum servise haziranda goturdum sesi tespit edemediler bir sey yok dediler ama kontrole gittigimde yine gosterecegim sen ne yaptin servise falan gittin mi

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu için randevu aldım. Sesin yerini tespit etmem çok kolay olmadı. Radyodan sandım, plastik aksamdan sandım vs. Ama aynen yukarıdaki videodaki gibi bir ses. Tarif etmesi zor. CDden gelen bir ses gibi, dijital bir ses gibi ... Direksiyon çok az az (milim milim) arka arkaya sağ sol yapınca duyuluyor. Ya da hareket halindeyken hafif ayar verirsin ya direksiyona, o zaman duyuluyor. Bakalım ne çıkacak? Yalnız bu sesin ya da bu konunun çok kişinin dikkatini çekmemiş olması çok enteresan ...

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettigin dogru Hocam bu aslinda onemli bir konu ama bu kadar dikkat cekmemesi tuhaf herkes arabasini dinliyor ama az ama cok mesela benimki hastalik derecesinde diyebilirim haftada en az bir kere teybi kapatır ozellikle sagina soluna kulak veririm benim direksiyondan gelen ses yay gerilmesi gibi bu videodaki gibi degil ama devaminda bu duruma donedebilir bu islere onceden mudahale etmeli servise sordugumda servis bir sorun yok demisti ama bazen isin pesine senin dusmen gerekiyor

Senin aractan gelen ses böyleyse servo sisteminde sorun olabilir hocam ama insallah olumsuz bir durum yoktur yine de sonucu buradan paylasirsan hem bilgi edinmis oluruz hem de yol gosterecek bilgili arkafaslarimizla yardimci olmaya calisiriz snaa

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;599992
Bahsettigin dogru Hocam bu aslinda onemli bir konu ama bu kadar dikkat cekmemesi tuhaf herkes arabasini dinliyor ama az ama cok mesela benimki hastalik derecesinde diyebilirim haftada en az bir kere teybi kapatır ozellikle sagina soluna kulak veririm benim direksiyondan gelen ses yay gerilmesi gibi bu videodaki gibi degil ama devaminda bu duruma donedebilir bu islere onceden mudahale etmeli servise sordugumda servis bir sorun yok demisti ama bazen isin pesine senin dusmen gerekiyor

Senin aractan gelen ses böyleyse servo sisteminde sorun olabilir hocam ama insallah olumsuz bir durum yoktur yine de sonucu buradan paylasirsan hem bilgi edinmis oluruz hem de yol gosterecek bilgili arkafaslarimizla yardimci olmaya calisiriz snaa

gerilme ya da tam turda sürtme seslerinin su birikintilerine girmek ve hava şartları ile paralel olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bu durumu su an icin hava kosullarina bagliyorum hocam ama yine de takip ediyorum ilerleme vs. bir durum olursa diye

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14559]Krst03[/MENTION] Tam olarak bahsettiğin gibi bir ses ben de yeni Fabia aracımda duydum. Geçen hafta çok soguk havalarda duymuştum. Sabah 5-6 °C sıcaklıkta duymuştum ama videodaki kadar değil. Sesi dinlediğimde tam olarak direksiyonun altından (milin oradan, airbag taraflarından geliyor). Benim araç henüz 1 aylık. Dolayısıyla yıpranma sonucu oluşan bir durum değil. Sürekli tekrar eden ve videodaki gibi çok gelen bir ses olmadığı için serviste muhtemelen gösteremeyeceğim. Ancak video vs kayıt edersem olabilir. Sıkıntı tahminimce, direksiyonun içinde mil tarafında yağ eksiği vs. gibi basit bir konudan kaynaklanıyor veya airbag sargısı ses çıkartıyor. Çünkü direksiyonu çok çevirdiğinizde herhangi bir ses yok. Sadece ufak düzeltme hareketlerinde oluyor bu. Bakalım şimdilik bir sıkıntı yok. İleride olursa servise bir danışmak lazım ama kanıtlarla...

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı servise götürdüm. Direksiyondaki korna tertibatından ya da direksiyonun alt kısımların geliyor olabileceği söylendi. Aracın kilometresi az, şu an açmayalım ileride bakarız dediler. Ses de sürekli çıkmıyor. Soğukta plastik sertleşmesiyle ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14559]Krst03[/MENTION] Ben kendim çözdüm bu işi. Nasıl yaptın derseniz anlatayım. Bir adet sprey sıvı gres aldım. Ucunda ince bir uzatma çubuğu olandan. Direksiyon milinin olduğu kısma kutu ile direksiyon arasına bir miktar gres sıkıyorsun. 1 tam tur sol-sağ yaptın mı tamamdır. Ben de hiç ses gelmedi. Özellikle bu soğuk günlerde...