škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabamda benzinli fabia ama bende keçe yok.benim anlamadığım seri üretim olan aynı model araçlarda nasıl olurda kiminde keçe var kiminde keçe yok.nasıl oluyor bu iş...

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604790
Arkadaşlar arabasının ön kaputunda ses yalıtımı için keçe olan varmı. Olan varsa ne gibi bi faydası var acaba sesi kesiyor mu?

Benimkinde var .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafalarına göre kimine koymuşlar kimine koymamışlar. Haa çok fark ediyormmu bilmiyorum o daha mühim konu :D

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604995
Kafalarına göre kimine koymuşlar kimine koymamışlar. Haa çok fark ediyormmu bilmiyorum o daha mühim konu :D

Hız sabitleyici olan Fabia bile var,kaput tutacağı olmayan fabiada var:)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13409]Ceycey1103[/MENTION] hız sabitliyili fabrikadan istenmiştir gelmiştir de kaput keçesi koymamak yada kaput tutacağı koymamak nasıl bi durum anlamak güç :confused:

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iki tane fabia aldık bir arkadaşla birlikte. Hem de farklı bayilerden. Biri Avrupa yakasında biri Anadolu. İkimizin arabasında da keçe yok :) Demek ki bayi ile alakalı bir durum değil. Arabanın üretim tarihleri arasında yaklaşık 1 ay var. İkisi de eylül-ekim çıkışlı.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;605001
@Ceycey1103 hız sabitliyili fabrikadan istenmiştir gelmiştir de kaput keçesi koymamak yada kaput tutacağı koymamak nasıl bi durum anlamak güç :confused:

Bu forumda bu yaz okumuştum yanlış hatırlamıyorsam,özel istemedim ama hız sabitleyicili geldi diye bazı seriler öyleymiş galiba.
 Birde 2750 TL ekstra veriyorsun cam tavan alıyorsun,arabayı bambaşka bir hava katıyor ama arabanın güzel bir özelliği olan gözlük koyma yerini iptal ediyor.Bilmiyorum diğer markalardada böylemi bu durum.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2017, 08:55:23 Gönderen: Ceycey1103 »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de sabah baktım aracıma. Kaputun alt kısmında keçe yok. Keçe olmasının bir esprisi de yok gerçi. Sonuç olarak sesi kesecek bir kaplama olmasını beklemiyorum. O yüzden fazla takılmadım bu duruma :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yavas hızda giderken frene bastığınızda fren den ses geliyor khohh khohh gibi bi ses sizde de oluyor mu. diskin arasına toz girdiği için falan olabilir mi :confused:

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] arabayi ilk calistirdiginda ilk 4-5 frende gelmesi normal, soguk havalarda, yagmurlu havalarda frenler isinmadan bastigin ilk 4-5 fren icin bu ses normal hocam sanki frene birsey surtuyormus gibi olur. Benim sifir aracimda da oluyor 5 aylik fabiamda da var. Cok kafaya takma disk frenlerde olasi giygiylamalar onlar

Çevrimdışı onurov

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var. Özellikle geçenlerde yağan yoğun kardan sonra bu ses gelmeye başladı. Ben kış lastiğinden de olabileceğini düşündüm ama önemli bir sorun değil anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ki ses kesildi bir haftadır ses yok sanrıım toz dan dolayı oluyor.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 Fabia Style donanımda mirrorlink kullanmak için telefonumuza android auto indirmemiz mi gerekiyor?Direkt olarak sistem kullanılamıyor mu?Ben başaramadım.Forumda andoid auto indirin yazılmış,konuya hakim biri varmı anlatacak tecrübesiz birine :)

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;606680
2016 Fabia Style donanımda mirrorlink kullanmak için telefonumuza android auto indirmemiz mi gerekiyor?Direkt olarak sistem kullanılamıyor mu?Ben başaramadım.Forumda andoid auto indirin yazılmış,konuya hakim biri varmı anlatacak tecrübesiz birine :)

Öncelikle bu soruna ait bir konu var, ben bu konu yardımıyla yapmıştım. Yorumum mirrolink kullanma android autonun sade ama multi fonksiyonluğunu yerini tutamıyor zaten mirrorlink özelliği her telefonda yok, bu yüzden android auto öneririm.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36931&page=2

Soruna gelecek olursak; ben sorunsuz bir şekilde Android Auto kullanıyorum nasıl yapıldığını elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

İlk önce telefonunun işlemci tipini bilmen lazım ona göre aşağıda vereceğim linkteki dosyarlardan birini indircen. bunu bilmek için aplikasyonlar var ama sanırsam google'a da sorabilirsin direk cevabını alırsın. "xxxxx processor type" diye arat xxxx=telefon marka modeli olsun.

Sonra şuradan(bu en son versiyon şu anlık) kendi işlemci tipine göre olan dosyayı indir telefonuna yükle (ARM, ARM64, or x86)

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-6427-release/

Telefonunun dışardan dosya yükleme için gerekli erişimlerini açtığına emin olduktan sonra indirilen apkyi aplikasyon olarak yükle.

Daha sonra telefonu klasik usb baglantısı ile arabaya bağla ve sorunsuz çalışacaktır diye umuyorum.

Burada android auto ile beraber çalışabilen diğer programlar var : https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3001303_android_auto_all

Bu da AA'nın uyumlu olduğu Skoda modelleri:

Android Auto is compatible with the following vehicles.

2016 Fabia 2016 Fabia Combi 2016 Octavia 2016 Octavia Combi 2016 Rapid 2016 Rapid Spaceback 2016 Superb 2016 Superb Combi 2016 Yeti 2017 Kodiaq
Note: Android Auto is available for newly purchased vehicles, and may be offered as a standard feature or optional feature. Availability is subject to change and may vary based on geography and trim level.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 10:46:25 Gönderen: AlvaroFabia »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler,akşam deneyeceğim inşallah hallederim.