škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trabzonlee

• Hür Amiral
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar bir soru sormak istiyorum fabia 3 kullanıcısıyım ve gizli özelliklerini açtırmak istiyorum sizce yapılmalımı yapılmamalımı diye sormak isterim  yaptıran arkadaşlar ilgilenirse sevinirim şimdiden tşk ediyorum...

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trabzonlee;608680
öncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar bir soru sormak istiyorum fabia 3 kullanıcısıyım ve gizli özelliklerini açtırmak istiyorum sizce yapılmalımı yapılmamalımı diye sormak isterim  yaptıran arkadaşlar ilgilenirse sevinirim şimdiden tşk ediyorum...

Ve aleykum selam açtır açtır gayet güzel oluyor açtırınca :) forumdakilerin yarısı açtırmış durumda zaten :ok:

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trabzonlee;608680

Aslında gizli özellikler arasında bence tek işe yarar olanı sağa sola dönüşlerde sislerin yanması ile ani frende dörtlülerin yanması.
Geri kalan şeyler sadece kişisel tatmine yarıyor sadece.
Açtırıp açtırmamak size kalmış yani.

Trabzon'da Forum'un karşısında Ecufast var. Ben orada birkaç özelliği açtırdım.

Çevrimdışı Trabzonlee

• Hür Amiral
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608685
Aslında gizli özellikler arasında bence tek işe yarar olanı sağa sola dönüşlerde sislerin yanması ile ani frende dörtlülerin yanması.
Geri kalan şeyler sadece kişisel tatmine yarıyor sadece.
Açtırıp açtırmamak size kalmış yani.

Trabzon'da Forum'un karşısında Ecufast var. Ben orada birkaç özelliği açtırdım.

Aynen kral bende zaten orda açtıracam bi sorayım dedim nedir ne değildir diye eyw saolasiniz :ok:

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trabzonlee;608688
Aynen kral bende zaten orda açtıracam bi sorayım dedim nedir ne değildir diye eyw saolasiniz :ok:

size söylerler neyi açıp açamayacaklarını sizde uygun gördüğünüz özellikleri açtırabilirsiniz..:gaz::gaz::gaz:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nur topu gibi dsg problemim oluştu. 2.vites te araba 2 defa tekledi ama motor sıcaklığı 50-60 larda idi onla etkisi olabilir mi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;608772
Nur topu gibi dsg problemim oluştu. 2.vites te araba 2 defa tekledi ama motor sıcaklığı 50-60 larda idi onla etkisi olabilir mi

DSG'den olduğunu sanmıyorum. Yakıttan olabilir mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] özellikle 2. vites te yaptı ama bu kafamı karıştıran durum. Yakıt alıp takip edeceğım tekrarlayacak mı

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;608786
@Bilgic özellikle 2. vites te yaptı ama bu kafamı karıştıran durum. Yakıt alıp takip edeceğım tekrarlayacak mı

@Bilgic e katılıyorum yüksek ihtimalle yakıttan, farklı bir marka veya benzilikçiden mi aldınız yakıtınızı?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11723]Uzman24[/MENTION] Aynen farklı yerden aldım. Karışık alıyorum neresi denk gelirse en son ilk defa total den almıştım. Shell nitro tavsiye etmişti [MENTION=5874]batuhanbugra[/MENTION]  ordan alırım artık her zaman.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracımla yokuş inerken frenli bir şekilde, devir yükseliyor fakat vites artmıyor buna bağlı olarak motor bağırmaya başlıyor.Bu normal bir durum mu yoksa dfsg ile ilgili bir sıkıntı mı?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13409]Ceycey1103[/MENTION] normal sanırım bende de oluyor bazen ama her zaman değil.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13409]Ceycey1103[/MENTION] Bendede durum aynı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;608924
Merhaba,

Aracımla yokuş inerken frenli bir şekilde, devir yükseliyor fakat vites artmıyor buna bağlı olarak motor bağırmaya başlıyor.Bu normal bir durum mu yoksa dfsg ile ilgili bir sıkıntı mı?

Bahsetmiş olduğunuz otomatik araçlarda ki motor freni..Yokuş aşagı giderken kalkıştan sonra gaza hiç basmazsanız motor temkinli olarak yavaş iniyor güvenlik açısından fakat o esnada gaza ufak bi şekilde dokunursanız , motor freni devre dışı kalıyor ve allah ne verdiyse vites yükselterek aşağı iniyor :D..yani olmazsa olmaz bir güvenlik sistemi...problem yada kusur değil .. endişe etmeyin keyfini çıkarın..

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı bir ses sorunu yaşıyorum. Düşük hızlarda vites 1,2,3 ile giderken gazı hafif kestiğimden ön tarafta tık tık diye ses geliyor. Frene basıp tekrar harekete geçtiğimde yine aynı ses geliyor. Yüksek hızda ses gelmiyor. 2 metal birbirine çarpıyor gibi. Motor kulaklarından mı kaynaklanıyor ?

(1.2 TSI DSG)