škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
15bin bakimdan sonra sol on taraftan lok lok ses gelmeye basladi. Su iki gun icerisinde servise geri goturecegim. Boyle bir sorunla karsilasan var mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610885
15bin bakimdan sonra sol on taraftan lok lok ses gelmeye basladi. Su iki gun icerisinde servise geri goturecegim. Boyle bir sorunla karsilasan var mi

Hocam arama bölümüne "lok lok" yazın, aradığınız cevaba ulaşacaksınız :)

Bu sorunla karşılaşan çok üye var.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servisten sonra boyle bir sey yasamak uzucu. Insanin aklina bin turlu sey geliyor

Çevrimdışı Dahess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar bende araniza katiliorum ins. Bu hafta sonuna kadar 2016 fabia 1.2 tsi benzinli ile kismetse.
Kasko ilk defa yaptiracam ve acemisiyim ne uygulamak gerekir kisa ve öz olarak arkadaslar :dede:

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dahess;611596
Merhaba arkadaslar bende araniza katiliorum ins. Bu hafta sonuna kadar 2016 fabia 1.2 tsi benzinli ile kismetse.
Kasko ilk defa yaptiracam ve acemisiyim ne uygulamak gerekir kisa ve öz olarak arkadaslar :dede:

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim. Aracın rengi, modeli, fiyatı, aldığınız yer gibi konularda bilgi verebilir misiniz?

Sorunuza gelince; kasko ve sigorta kendi adınıza ilk kez yapılıyorsa maliyeti biraz can yakıcı olabilir. Size tavsiyem firmaları tek tek araştırıp fiyat almaktansa bir broker ile çalışmanızdır. Onlara istediğiniz klozları söylediğinizde sizin için firmaların kendi tekliflerinden de düşük fiyat verebilirler.

Örneğin Anadolu Sigorta, yetkili acentelerine bir sigortayı en az 1000 TL'ye satabilirsiniz der(fiyat örnektir) ve acente üstüne kendi kârını koyarak size 1300 TL teklif yapar. Ama aynı sigortayı broker'lara 750 TL'den satar, adam da  kendi kârından kısarak müşteri kaçırmamak için uygun teklif verebilir.

Tıpkı TTNET'in 50 liraya sağladığı internet hizmetini, TTNET'in altyapısını kullanan D-Smart'ın 30 liraya satması gibidir bu iş. O yüzden güvenilir brokerlar her zaman daha sağlamdır ve 7/24 başınıza gelecek her işte yanınızda olurlar(işini düzgün yapanlar tabi)

Yolunuz Trabzon'a düşerse veya telefonla işlem yapmak isterseniz 5 yıldır çalıştığım broker'ımı önerebilirim size. Kasko, sigorta, deprem sigortası, yangın sigortası, eşya sigortası vs. her işimi telefonla ona yaptırırım yıllardır.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dahess;611596

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim. Trafik sigortası için tsb'nin sitesi ne verirse firmalar da onu veriyor. Ancak kasko için Erdem Bey'in dediği gibi iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Örneğin; benim kazam olmamasına rağmen trafik sigortam ₺ 1,500, kaskom ise ₺ 900 çıktı. Trafik sigortam Ak Sigorta, kasko ise Groupama.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta ve kasko için 1 nisanı bekleyin isterseniz. Yeni çıkan kanun 1 nisandan itibaren başlıyordu sanırım

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;611628
Sigorta ve kasko için 1 nisanı bekleyin isterseniz. Yeni çıkan kanun 1 nisandan itibaren başlıyordu sanırım

Trafik sigortası olmadan araç ruhsatı alınamıyor, biliyorsunuzdur. Yeni düzenleme de kaskoyu etkilemeyecek zaten. Yeni kanun için de süre vermediler, referandumdan önce çıkarırlar diye tahmin ediyorum. Ancak ben fiyatların düşeceğine inanmıyorum. Tavan fiyat uygulaması ile fiyatlar düşmez.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsatı almak için 1 hafta beklenebilir, Sıfır araç için indirim daha fazla olacak deniyor. ilk aracı ise yaşıda genç ise en aşağı 1300 tl sigorta çıkacak. Kanun 1 nisanda başlar ve tavan fiyat uygulanırsa 400-500 tl karı olacak. o yüzden demiştim kendi bilir tabi.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;611639
Ruhsatı almak için 1 hafta beklenebilir, Sıfır araç için indirim daha fazla olacak deniyor. ilk aracı ise yaşıda genç ise en aşağı 1300 tl sigorta çıkacak. Kanun 1 nisanda başlar ve tavan fiyat uygulanırsa 400-500 tl karı olacak. o yüzden demiştim kendi bilir tabi.

Kendi kararı tabi, bekleyedebilir sonuçta. Ancak tavan fiyat olunca fiyatların düşeceğini hiç düşünmüyorum. Tavan fiyat ₺ 2,000'den aşağı olmayacak, bunun sonucunda da kazalı araç sahiplerine sigorta ₺ 2,000'den yukarı yaptıramayacakları için acısı kazasız sürücüden çıkacak. Bekleyip göreceğiz :D

Çünkü şu an fiyatların bu kadar artmasında ticari taksilerin payı fazla imiş. Şu an üst limit ticari araçlarda tavan fiyat uygulaması var, ancak çok fazla kaza yaptıkları için üst limitten yukarı fiyatta da yaptırmadıkları için diğer sürücülerin primleri artmış.

En çok ben isterim düşmesini. Kazam olmamasına ve yaşım 28 olmasında rağmen trafik ₺1,500 çıktı, kasko ise ₺ 900. Şaka gibi ya.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2017, 12:08:50 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Dahess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar elinize kolonuza saglik tesekkur ederim herkeze,bilmiodum ogrenmis oldum dahada cok sey ogrenecem gibi artik yaptirdim bitti :) 1700 tl kasko (mapfre) bir haftadir para yatiriorum yok kasko yok sigorta yok kapora bu nedir ya :)) arabaya ne zaman binecem bakalim:)
Siradaki konum rodaj olacak ama buraya yazsammi:)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı kaç tl ye aldınız ? rodaj olayı bende 4000 km den sonra oldu biraz düştü yakıt tüketimi.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj ben pek olduğunu sanmıyorum, babama Spaceback aldık 15,000 km oldu yakıtta azalma olmadı hiç. Benim Combi henüz 2250 km'de, bekliyorum düşecek mi diye.

Sabah aracımın yanından geçip giderken birinin sürttüğünü gördüm. Kağıt toplayanlardan şüphe ediyorum, araç olamaz gibi geldi.

Çevrimdışı Dahess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
62  ye geldi bana arac style paket 2016.
Bilgic gecmis olsun bende o surtmelerden cok tirsiorum yapcak biseyde olmuo.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2017, 13:39:22 Gönderen: Dahess »

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar...
Benim bildiğim kadarı ile yeni nesil arabalarda artık rodaj diye bir sistemin olmadığı..ama ilk bakımdan sonra değerlerin düşeceğine inanıyorum bende..sadece sıfır alınan arabalarda teker,fren ve alt takımında bir problem olması halindeki doğabilecek kazaya karşı ilk 500 yada 1000 km temkinli sürülmesi gerektiğini biliyorum..Tabi konuya daha hakim bir arkadaş açıklama yaparsa daha iyi olur sanki..:ok: