škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthzngn;623648
Arkadaşlar android auto dan google maps navıgasyonu kullanırken telefonun ekranı kapandıgında bolero ekranda "gps aranıyor" ıbaresı cıkıyor. telefonun ekranını ekran kılıdınden actıgımda guncel olarak hareketlerım ekrana aktarılıyor fakat yıne telefon ekranını otomatık kılıtledıgınde "gps aranıyor" ıbaresı cıkıyor. Bu sizdede aynı mı ? nasıl duzeltebılırım bunu. telefon ayarlarından usb baglı ıken uyku moduna gecme gıbı bır ayar mı yapmak gerekıyor?
Telefonun güç tasarruf modu etkin sanırım hocam etkinse devre dışı bırakın.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.0 Tsi 110 hp Dsg araçta cc ile sabit hızda giderken optimum performans yakıt tüketimi veren hız nedir acaba. Böyle bir deneme yapan oldu mu?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthzngn;623927
Arkadaşlar 1.0 Tsi 110 hp Dsg araçta cc ile sabit hızda giderken optimum performans yakıt tüketimi veren hız nedir acaba. Böyle bir deneme yapan oldu mu?

Optimum tüketim hız değeri devir göstergesini en düşük olduğu aralıktır. Mesela ben 7.viteste 85 km ile giderken araç baya az yakıyor.

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;623929
Optimum tüketim hız değeri devir göstergesini en düşük olduğu aralıktır. Mesela ben 7.viteste 85 km ile giderken araç baya az yakıyor.

85 km hız ile istanbul ankara otobanı çok sıkıcı olur. misal 110 km sabıt hız ıle gıtmek ıle 120 ıle gıtmek arasında ne kadar tuketım farkı olur. denemesını yapan oldu mu? gibi.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthzngn;623930
85 km hız ile istanbul ankara otobanı çok sıkıcı olur. misal 110 km sabıt hız ıle gıtmek ıle 120 ıle gıtmek arasında ne kadar tuketım farkı olur. denemesını yapan oldu mu? gibi.

1.2 tsi'da 100 km'de 0.4 litre fark ediyor 110 km/h ile 120 km/h gitmek. Bunu da toplam yola orantılarsanız 1.6 litre benzin, o da 8 TL gibi bir rakam yapıyor.

Öteki yandan 400 km'lik yolu 110 km/h ile 3 saat 38 dakikada giderken, 120 km/h ile 3 saat 20 dakikada gidiyorsunuz.

Karar sizin ;)

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2018-2020 dönemini kapsayan Orta  Vadeli Programın (OVP) ayrıntılarını açıklıyor. Şimşek'in açıklamasından  satır başları şöyle:

Gelir vergisi tarifesinde bir değişikliğe gideceğiz. Ücret değişikliği  için 2018 yılıdnan itibaren geçerli olacak. Tarifede yaptığımzıdaki  değişiklik üçüncü diliminde gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını  yüzde 30'a çıkarıyoruz.Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi  önümüzdekİ seneden itibaren yüzde 40 artırılacak. Ayrıca Makaron denilen  sigara kağıtlarına da ÖTV geliyor.

kaynak; http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-ekonomide-kritik-ekonomi-2526967/

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese foruma yeni katildim fabia 1.0 tsi dsg style 110 hp aracimi alali 1 hafta oldu bi sorum olacakti aracin rolanti devri kac olmalidir benim aracim isindijtan sonra 1000 devirr yakin rolantisi oluyor bu normalmidir tesekkurler

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1000 devirde kavramayı almış oluyor, rolanti 800 gibi falandı yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;625589
1000 devirde kavramayı almış oluyor, rolanti 800 gibi falandı yanlış hatırlamıyorsam.
Tesekkur ederim

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreertunc84;625584
Merhabalar herkese foruma yeni katildim fabia 1.0 tsi dsg style 110 hp aracimi alali 1 hafta oldu bi sorum olacakti aracin rolanti devri kac olmalidir benim aracim isindijtan sonra 1000 devirr yakin rolantisi oluyor bu normalmidir tesekkurler

Durduğunuzda frene sonuna kadar basın 800 e düşecektir. Yoksa zaten yakında kavramayı şımarmaya başlar arabanız

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
0 ile 1000 devir arasinda 4 cizgi var her cizgi 250 devir diye dusunursek benim aracimin rolanti devri 1000 devirin biraz altina dusuyo yani tam olarak kac devir oldugunu anlayamiyorum

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Frene tam basın kaça düştüğünün önemi yok :)

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam cahilligime verin bilmedigim icin soruyorum onemli olan nedir mesela arac isindiktan sonra rolantide anlik yakit tuketimi 0.6 gosteriyor tum.bunlar normalmidir

Arabyi yeni aldim baya yabancisiyim huyunu suyunu az cok ogrenmek istiyorum bu arada verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim