škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seigneur78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

2015 1.2 TSI Ambition aracıma park sensoru taktırmak istiyorum. Hepsiburada vs yerlerden satın alacağım 50 60 tl lik sensorleri 5 inclik swing ekrana entegre edebilir miyim ?? Acil

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seigneur78;628785
Merhabalar

2015 1.2 TSI Ambition aracıma park sensoru taktırmak istiyorum. Hepsiburada vs yerlerden satın alacağım 50 60 tl lik sensorleri 5 inclik swing ekrana entegre edebilir miyim ?? Acil

edemezsiniz maalesef beyinleriyle birlikte en az 500 liraya maal oluyor park sensörü

Çevrimdışı seigneur78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;628817
edemezsiniz maalesef beyinleriyle birlikte en az 500 liraya maal oluyor park sensörü

Teşekkür ederim kardeşim sipariş verdim artık normal bi sensorle idare edecegim..
Bir de su sorum var . Aracim ambition paket arka kapılarda hoparlör yok oralara hoparlör alsak direkt takiliyormu yoksa oraya hat mi cekmemiz lazım ?

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seigneur78;628866
Teşekkür ederim kardeşim sipariş verdim artık normal bi sensorle idare edecegim..
Bir de su sorum var . Aracim ambition paket arka kapılarda hoparlör yok oralara hoparlör alsak direkt takiliyormu yoksa oraya hat mi cekmemiz lazım ?

bir çok araçta tesisatı hazır oluyor ancak octavia da ne durumda bilmiyorum ne desem yalan olur :)

Çevrimdışı hasan79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
 uzun süredir 1,2 oktavia - style - dsg aracı takip ediyorum.
 Fiyat konusuna çok dikkat etsemde aslında özellik olarak sormak istediğim şeyler mevcut;

* 1,2 motor olmasına rağman araç ağırlığına göre bu şekilde performansına (yokuşlarda vss) yansıyor mu ?
 * Klima konusu benim için önemli bu şekilde kullanımda klima açık durumdayken araçta devir yükselmesi, kasılma, yada buna benzer bir sorun çıkıyor mu ?
 * DSG olarak araç kullanmadığım için bu konuda ne gibi artılar yada eksiler var bilmiyorum.

Belki biraz uzun oldu ama bu sorular benim için çok önemli, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

Çevrimdışı gazozağacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ev aldığım için aracım satılıktır.509206460 nolu ilan ilgilenen olursa forum ahalisine yardımcı olurum.Yeri burası değilse herkesten özür dilerim.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan79;629288
Merhabalar,
 uzun süredir 1,2 oktavia - style - dsg aracı takip ediyorum.
 Fiyat konusuna çok dikkat etsemde aslında özellik olarak sormak istediğim şeyler mevcut;

* 1,2 motor olmasına rağman araç ağırlığına göre bu şekilde performansına (yokuşlarda vss) yansıyor mu ?
 * Klima konusu benim için önemli bu şekilde kullanımda klima açık durumdayken araçta devir yükselmesi, kasılma, yada buna benzer bir sorun çıkıyor mu ?
 * DSG olarak araç kullanmadığım için bu konuda ne gibi artılar yada eksiler var bilmiyorum.

Belki biraz uzun oldu ama bu sorular benim için çok önemli, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

1.2 turbo benzinli bir motor performansı gayet iyidir
DSG çok keyifli bir şanzıman ancak kullanma talimatlarına uymak çok önemli narin bir şanzıman birazda şans işi sıfır alacaksanız garantiyi uzatmanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı mybest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
A7 octavia da ufak tefek şeyler saklanacak aracın herhangibir yerinde gizli bölme varmı acaba

Çevrimdışı dagnabit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. bende yeni bir araç almayı düşünüyorum ve sanırım bu Octavia olacak gibi. ağırlıklı şehir içinde kullanacağım ve eski aracımla son 4 yılda yıllık ort. 11,000km yapmışım. sizce "1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec" mı yoksa "1.6 TDI CR 115 PS DSG Green Tec" i tercih etmeliyim? tecrübelerinize çok ihtiyacım var, yol gösterebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dagnabit;630332
arkadaşlar merhaba. bende yeni bir araç almayı düşünüyorum ve sanırım bu Octavia olacak gibi. ağırlıklı şehir içinde kullanacağım ve eski aracımla son 4 yılda yıllık ort. 11,000km yapmışım. sizce "1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec" mı yoksa "1.6 TDI CR 115 PS DSG Green Tec" i tercih etmeliyim? tecrübelerinize çok ihtiyacım var, yol gösterebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

TSI sakin kullanımda 10.000 km uzun yol ağırlıklı (iş vs.) karma tüketimde ortalama 6-7 l/ 100km yakar. TDI da ise bu oran çok abartmadan çekinmeden özgürce kullanımda aynı şartlarda 5-5,5 l/ 100 km civarı olacaktır. mazot 5,05 civarı benzin ise 5,58 civarı. Ben 10 yıl binicem bu araca, araca bindiğimde de gaz pedalına okşar gibi dokunmak istemiyorum derseniz dizel almanız daha mantıklı. Ama ben çok fazla hız meraklısı değilim. Rampa aşağı gaza dokunmasam da kendi zaten akar gider. Ha 80 le inmiş ha 100 le. Parayı da kolay kazanmıyoruz sonuçta diyorsanız 10-15 bin fazladan vermenin hiçbir anlamı olmayacaktır kanaatindeyim. Octavia seçimi gerçekten başarılı. Her ikiside asla sizi pişman etmeyecektir. Şimdiden hayırlısı olsun.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
11bin km için 1.0tsi çok ideal. 1.4tsi da kurtarır.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar. Foruma yeni katıldım. 1.4 tsi dsg 150 hp actavia sahibi oldum. Birkaç sorum olacak size.
1- otomatik silecek modunda , arka silecekler ptomatik çalşırı mı?
2- anahtarsız çalıştırmada, önce frene basmadan mı yani önce kontağı açarak mı çalıştırmalı, yoksa direkt frene basarak çalışırıesak birsey olmaz der misiniz?
Tesekkürler.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Otomatik silecek modunda arka silecek çalışmaz ancak kolu iterek o konumda bırakırsanız arka silecek de otomatik konuma geçer.
Anahtarsız çalıştırmada direk frene basarak da çalıştırabilirsiniz bi problem olmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tesşekkürler. Bir de satış elemanı, sürüş modunu normal e ayarladı. Eko ile normal arsında ne fark var biliyor musunuz?

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;631191
Tesşekkürler. Bir de satış elemanı, sürüş modunu normal e ayarladı. Eko ile normal arsında ne fark var biliyor musunuz?

gaz biraz daha tepkisiz hale gelir bu DSG deki S/D farkı gibi biraz..