škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;580807
Depo kapaginda kilit yok depo kapagi arac kilitliyken kilitli arac aciklen acik konumdadir kilidi bu sekilde

Eyv saolasin

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir de cam filmi yaptırdım ama camları ilk kaldırırken  hafif çıt sesi geliyor normal midir?

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ömer mesut;580810
Bir de cam filmi yaptırdım ama camları ilk kaldırırken  hafif çıt sesi geliyor normal midir?

Bizimkindede aynisi oluyor filmli cam birde arasina toz vs kacmasini da etkisi var guclu bir supurgeyle cekilebilir filmin etkisi vardir ancak tamamen ona bagli degildir çünkü diger arabamizda film yok ve ayni ses geliyor hatta bir ara arka camindan asiri ses geliyordu goturmustum serviste toz pislik kacmis temizledik demislerdi

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;580819
Bizimkindede aynisi oluyor filmli cam birde arasina toz vs kacmasini da etkisi var guclu bir supurgeyle cekilebilir filmin etkisi vardir ancak tamamen ona bagli degildir çünkü diger arabamizda film yok ve ayni ses geliyor hatta bir ara arka camindan asiri ses geliyordu goturmustum serviste toz pislik kacmis temizledik demislerdi

Toz kaçma ihtimali yok hocam daha araç sıfır.
Ben cam filminden diye tahmin ediyorum.
Birde yüksek  hizlarda ( 170 180 de)camlardan çok ses alıyor sizde de öyle mi?

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, şoför koltuğuna ceket asmak için şu aleti aldım ama takabilmem için başlığı çıkarmam gerekiyor ki demir kısmına geçirebileyim. Ne yaptımsa çıkaramadım o demir kısmı, yapılamıyor mu bu iş, servise mi gitmek gerek?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eozen81;580849
Merhaba arkadaşlar, şoför koltuğuna ceket asmak için şu aleti aldım ama takabilmem için başlığı çıkarmam gerekiyor ki demir kısmına geçirebileyim. Ne yaptımsa çıkaramadım o demir kısmı, yapılamıyor mu bu iş, servise mi gitmek gerek?

Kafaligin dugmesine basinca cekin cikar.

Yalniz dikkatli olun, malzeme takiliyken arkada birisi oturmasin. Oturuyorsa da kesinlikle emniyet kemeri taksin. Ani frende dahi kafa carpma riski cok yuksek. Heleki koltuklar deriyse. Yasadim ordan biliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;580866
Kafaligin dugmesine basinca cekin cikar.

Yalniz dikkatli olun, malzeme takiliyken arkada birisi oturmasin. Oturuyorsa da kesinlikle emniyet kemeri taksin. Ani frende dahi kafa carpma riski cok yuksek. Heleki koltuklar deriyse. Yasadim ordan biliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk
Üstadım teşekkür ederim. Ben düğmeye basıp kafaligi en üste kadar çektim ama çok da zorlamadim bilerek bir şeye zarar veririm diye. Deneyeceğim tekrar. Ayrıca emniyet öneriniz için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam gittim başlığın yanındaki şu düğmeye basılı tutarak yukarı çektim, başlık en tepeye çıktığı halde tamamen yerinden çıkmıyor. Yani bayağı abandim yukarıya doğru çektim ama nafile. Siz çıkardınız mi başlığı tamamen?  [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

« Son Düzenleme: 19 Haziran 2016, 17:04:48 Gönderen: eozen81 »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
selamlar,
dün benim aracımın da tüm camlarına sunroof dahil llmuar air 80bl kodlu film uygulandı.
dün hava sıcaklığı dönüşte aracın sensörüne göre  40-41 derece idi. bu sıcaklıkta bile filmlerin işe yaradığını söyleyebilirim. sunroofun kendi sürgüsünü kapatma ihtiyacı duymadım hiç. yan camlarda da rahatsız edici bir durum olmadı. klima başlığında da bahsettiğim yanak hizamın üstünde hissettiğim sıcaklık hissi (ki çok daha düşük hava sıcaklıklarında olmuştu) dünkü 41 derecelik sıcaklığa rağmen olmadı.
film işini gayet iyi görüyor. görüşte bir kayıp yok.
benim kafama takılan tek konu var. düz yüzeylerde yer yer küçük kabarcıklar kaldı. (toplu iğne başı kadar) filmin altında hala bir miktar su kaldığı ve bunun tamamen buharlaşmasının 1 hafta kadar alacağı söylendi ve o noktaların da yok olacağı söylendi.
inşallah öyle olur. bir de ön camın bitiminde göğüslükle birleştiği yerde yani noktalı kısımlarda yer yer daha büyük kabartılar kaldı. bunlar için de aynı şeyi söylediler.
dedikleri 1 haftayı bekleyip düzelmezse bu işe aracı olan arkadaşla beraber işi yapan redmoteke ( plastidip garage 3. sanayi izmir) gidip bu kabartıları gidermelerini isteyeceğim.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2016, 17:10:12 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;580888
selamlar,
dün benim aracımın da tüm camlarına sunroof dahil llmuar air 80bl kodlu film uygulandı.
dün hava sıcaklığı dönüşte aracın sensörüne göre  40-41 derece idi. bu sıcaklıkta bile filmlerin işe yaradığını söyleyebilirim. sunroofun kendi sürgüsünü kapatma ihtiyacı duymadım hiç. yan camlarda da rahatsız edici bir durum olmadı. klima başlığında da bahsettiğim yanak hizamın üstünde hissettiğim sıcaklık hissi (ki çok daha düşük hava sıcaklıklarında olmuştu) dünkü 41 derecelik sıcaklığa rağmen olmadı.
film işini gayet iyi görüyor. görüşte bir kayıp yok.
benim kafama takılan tek konu var. düz yüzeylerde yer yer küçük kabarcıklar kaldı. (toplu iğne başı kadar) filmin altında hala bir miktar su kaldığı ve bunun tamamen buharlaşmasının 1 hafta kadar alacağı söylendi ve o noktaların da yok olacağı söylendi.
inşallah öyle olur. bir de ön camın bitiminde göğüslükle birleştiği yerde yani noktalı kısımlarda yer yer daha büyük kabartılar kaldı. bunlar için de aynı şeyi söylediler.
dedikleri 1 haftayı bekleyip düzelmezse bu işe aracı olan arkadaşla beraber işi yapan redmoteke ( plastidip garage 3. sanayi izmir) gidip bu kabartıları gidermelerini isteyeceğim.

Evet hafif kabartılar 4-5 günde anca geçer ama gogus ile ön camın bittigi yerde olan hafif beyazlık cerceve gibi kalacak, her aracta orası oyle olur dedi bana usta..

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokta nokta kabarcik benimkindede kaldı

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok dikkat edilmeyince belli olmuyor. Belli olsa da umrumda değil guneşi kessin yeter..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eozen81;580874
Hocam gittim başlığın yanındaki şu düğmeye basılı tutarak yukarı çektim, başlık en tepeye çıktığı halde tamamen yerinden çıkmıyor. Yani bayağı abandim yukarıya doğru çektim ama nafile. Siz çıkardınız mi başlığı tamamen?  [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

Maalesef Doğukan'ın dediği gibi çıkmıyor o kafalıklar. KAfalıkları yan ddüğmeye basıp en üst konuma aldıktan sonra, kafalık demirlerinin girdiği yuvaya bakın. İçeride küçük bir tırnak olması lazım, o tırnağa ince bir metal veya tornivida ile bastırınca çıkartabilirsiniz

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;580994
Maalesef Doğukan'ın dediği gibi çıkmıyor o kafalıklar. KAfalıkları yan ddüğmeye basıp en üst konuma aldıktan sonra, kafalık demirlerinin girdiği yuvaya bakın. İçeride küçük bir tırnak olması lazım, o tırnağa ince bir metal veya tornivida ile bastırınca çıkartabilirsiniz
Üstadım VW şu videodaki gibi mi yani tornavida ile girişmek lazım? Yanlış bir şey yapmayalım da sonra çıkarıp takmamak var [emoji16]

https://youtu.be/aS8PjytabeA

Sent from my Samsung S7 Edge

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen bu şekilde.

Yine de önce bir hataya neden olmamak adına önce serviste yaptırıp bir görün, sonra kendniz uygulayın derim