škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi geceler bir sorum olacak.Bizim araçlarda sellektör yapınca kısalar yukarı mı kalkıyor nasıl bir çalışma sistemi var çözemedim bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Sanırım farlarla ilgili bir opsiyonda satın almıştık ama hatırlamıyorum acaba farklı mı oluyor şimdiden teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
https://youtu.be/gMCoySLCoEc

Bu videoda görebilirsiniz , merceğin önünde mekanik bir perde var motor yardımıyla hareket ediyor siz selektör yaptığınızda ya da uzunları açtığınızda perde açılıyor ve daha yukarı ve uzağı aydınlatıyor farlarınız.

https://youtu.be/FDpdKYJ6j80

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2016, 10:15:53 Gönderen: drhsyn »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;600737
https://youtu.be/gMCoySLCoEc

Bu videoda görebilirsiniz , merceğin önünde mekanik bir perde var motor yardımıyla hareket ediyor siz selektör yaptığınızda ya da uzunları açtığınızda perde açılıyor ve daha yukarı ve uzağı aydınlatıyor farlarınız.

https://youtu.be/FDpdKYJ6j80

Yani kısa ve uzunnları sadece mercek mi karşılıyor sanki yan tarafta ayna gibi değişik bir zenon far var gibime geldi uzunlar için

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim superb in farları adapdif bixenon, yani uzun kısa aynı ampul aynı mercek , önünde perde var, çok hızlı açılıp kapanabiliyor.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam Superb3 2016 active de far yükseklik ayarı nasıl yapılıyor. belki sorulmuştur bu soru ama ben bulamadım. Bugun biraz kalabalık bindik karşımdan gelen herkes selektör yaptı :(

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far anahtarinin sagindaki cevirmeli dugme ile ayarlaniyor.

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;600839
far anahtarinin sagindaki cevirmeli dugme ile ayarlaniyor.

işte bende o çevirme düğmesi yok
:confused::confused:

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bir yanlislik var yada sizin araci style donanim yapacakken vazgecip halojen far koymus active yapmislar :).
Farlariniz halojen ise icerde mutlaka far yukseklik ayariniz vardir. Sizi far anahtarinin yanindaki dugmenin tek olmasi yaniltmasin. O dugme kadran aydinlatmanin ayari degil. Kadran parlakligi muzik sisteminin ekranindan ayarlaniyor.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Simdi sahibinden de ilanlara baktim 2016 araclarin yarisinda yok. Ya size kiyak yaptilar far yuksekligi otomatik yada kazik attilar tofasin kus serisindeki gibi kaputu kaldirip farin arkasindan elle ayarlaniyor.

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;600854
Simdi sahibinden de ilanlara baktim 2016 araclarin yarisinda yok. Ya size kiyak yaptilar far yuksekligi otomatik yada kazik attilar tofasin kus serisindeki gibi kaputu kaldirip farin arkasindan elle ayarlaniyor.

Farın Arkası:

Farın Önden Görünüşü (halogen):

bendeki durum malesef bu içeride herhangi bir ayar düğmesi yok. far yüksekliğinin otomatik olduğunu da pek düşünmüyorum :(
 Nedir bu durum sizce ??
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2016, 10:46:42 Gönderen: Code29 »

Çevrimdışı aksmah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eski kullandığım 2 araçtada (megane ve c4) aracı stop ettiğimde içeri ışıkları yanıyordu. Superb de kapıyı açınca yanıyor. Bu kadar basit bir özelliği düşünememiş olamazlar değilmi. ??
Ayrıca kornam tutukluk yapıyor. Bazen çalıyor bazen çalmıyor. Nedendir acaba bir fikri olan varmıdır?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
korna biraz sert. kapılar açılmadan ışıklar yanmıyor. ben hiç öylesine ihtiyaç duymamıştım. bu yüzden de aramadım böyle bir özellik.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim stop edip anahtarı çıkarınca ışıklar yanıyor