škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DrAnka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar grubun yeni üyesiyim 4 kişilik bir aileyiz 2017 superb otomatik TDI 1.6alma düşüncem var. 4 kişilik bir aileyiz . Beni etkileyen iç hacmi ve bagajı oldu. Superb ye dair yaşanan kronik sorunlar var mıdır? Rüzgar sesi gibi . Uzun yol performansı nasıldır yol tutuşu konfor gibi .  Ayrıca bayiden alırken  nelere dikkat etmeliyim. Hediye olarak ne isteyebilirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler...

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DrAnka;613646
Merhaba arkadaşlar grubun yeni üyesiyim 4 kişilik bir aileyiz 2017 superb otomatik TDI 1.6alma düşüncem var. 4 kişilik bir aileyiz . Beni etkileyen iç hacmi ve bagajı oldu. Superb ye dair yaşanan kronik sorunlar var mıdır? Rüzgar sesi gibi . Uzun yol performansı nasıldır yol tutuşu konfor gibi .  Ayrıca bayiden alırken  nelere dikkat etmeliyim. Hediye olarak ne isteyebilirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler...

tercihte ilk öncelikleriniz dediğiniz gibi iç hacim ve bagaj ise doğru tercih. premium d segmentlerini hesaba katmazsak yol tutuş-yalıtım-konfor dengesine bakarsak en dengeli araç olarak görüyorum superbi. fiyat/performans olarak bana göre piyasadaki en iyi araçlardan biri. fakat tabi bir premium değil, beklentileriniz fiyatına göre olsun. iyi günler

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yolculuklara çok eşya ile çıkıyorsanız bu araç sizi tatmin eder. Sürüş yumuşak sizi yormaz. Yol tutuş yüksek hızlarda güvensiz. Çünkü süspansiyon çok yumuşak. Yumuşak ama gürültülü çalışıyor süspansiyon. Yalıtım açısından fiyatına göre oldukça başarılı bir araç. Bu forumda foto paylaşamıyorum mail adresinizi özelden yazarsanız yalıtım değerleri ile ilgili resim gönderebilirim. Rüzgar sesi yüksek hızlarda alırsınız. Ama diğer araçlara kıyasla çok rahatsız etmez. Yol sesi alırsınız cam ve davlumbazlarda yalıtım çok iyi değil. Bazı kaliteli cam filmleri ile bir nebze değişebilir. Davlumbazlara da yalıtım yaptırıp pirelli lastiklerden kurtulursanız bu araç Premium olur. Malzeme kalitesi size bakan taraflarda iyidir sizi üzmez ama arkaları biraz sıkıntılı. Kronik sorunları vardır. Trim sesleri sunroof sesleri, klima problemleri, camların zayıflığı, ufak tefek elektronik problemler, krom çıtaların atması, kapıların ayarlarının bozulması vb. Ne kadar ödüyorum karşılığında ne alıyorum sorusunun en güzel cevaplarından biri bu araçtır.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2017, 20:09:12 Gönderen: beko86 »

Çevrimdışı DrAnka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sunroof sesi çok rahatsız edici midir sunroofsuz mu tercih etsek

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yıl içerisindeki sıcaklık soğukluk farkından bazı parçalar genleşmeye müsait oluyor. Genelde kullanıcılar özellikle de bozuk yollarda vw grubu araçların sunroof larından şikayetçi. Benimki gibi hassas bir kulağınız varsa rahatsız edebilir. Ama geçenlerde galerici bir abiyi arabaya bindirip bozuk zeminde dolaştırdım. Sesin çok rahatsız edici olmadığını söyledi. Benim çok taktığımı söyledi. Forumdaki Sunroof lu araç sahipleri paylaşırlarsa genel bir görüşe varılabilir.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof'ta Perde rulosu mekanizması ile ilgili sarkma ve ses konusunda ben de birkaç sıkıntı yaşadım. Şu an perdeyi değiştirdiler ve sıkılabilecek tüm vidaları gözden geçirdiler, çok şükür bir sıkıntı ve ses yok. Asıl sıkıntı MQB platformunda kullanılan şasinin uzunluğuna bağlı "bending" büklümlenme sesi. Araç esniyor yeteri kadar yekpare değilmiş hissi veriyor. Bir de üstüne çok büyük sayılabilecek bir sunroof eklediğinizde bu belirginleşiyor. Yani bu  paraya bu logoya bu kadar diyor velhasıl. Ama bu öyle çok şikayetlenecek bir durum değil. Bir de sunroof sesi olarak tanımlanan bazı sesler aynanın altındaki plastik muhafazadan geliyor, sunrooftan değil.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1 seneden fazla prestige sunrooflu superb kullandim. Ses konusunda hasssas olmama ragmen Hic trim sesi duymadim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;613950
1 seneden fazla prestige sunrooflu superb kullandim. Ses konusunda hasssas olmama ragmen Hic trim sesi duymadim.

Bende de durum aynı şeytan kulağına..

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum elimde Audi A4 16.inç jant var  bizim süperb uyar mı acaba bilginiz var mı bu konu hakkında

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: beko86;613654
Yolculuklara çok eşya ile çıkıyorsanız bu araç sizi tatmin eder. Sürüş yumuşak sizi yormaz. Yol tutuş yüksek hızlarda güvensiz. Çünkü süspansiyon çok yumuşak. Yumuşak ama gürültülü çalışıyor süspansiyon. Yalıtım açısından fiyatına göre oldukça başarılı bir araç. Bu forumda foto paylaşamıyorum mail adresinizi özelden yazarsanız yalıtım değerleri ile ilgili resim gönderebilirim. Rüzgar sesi yüksek hızlarda alırsınız. Ama diğer araçlara kıyasla çok rahatsız etmez. Yol sesi alırsınız cam ve davlumbazlarda yalıtım çok iyi değil. Bazı kaliteli cam filmleri ile bir nebze değişebilir. Davlumbazlara da yalıtım yaptırıp pirelli lastiklerden kurtulursanız bu araç Premium olur. Malzeme kalitesi size bakan taraflarda iyidir sizi üzmez ama arkaları biraz sıkıntılı. Kronik sorunları vardır. Trim sesleri sunroof sesleri, klima problemleri, camların zayıflığı, ufak tefek elektronik problemler, krom çıtaların atması, kapıların ayarlarının bozulması vb. Ne kadar ödüyorum karşılığında ne alıyorum sorusunun en güzel cevaplarından biri bu araçtır.
biz de jetta vardı 180-200 yol tutusunda zerre güvensizlik hissi vermiyordu ki superB jettadan kat be kat üstün olmalı :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yeni Octavya Style TDİ versiyonuyla Superb Actıve TDI özellikleri vede fiyatı neredeyse aynı.Actıveyı şuan alınabilecek en mantıklı araç olarak görüyorum.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;613961
Merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum elimde Audi A4 16.inç jant var  bizim süperb uyar mı acaba bilginiz var mı bu konu hakkında

Audi A4 jantı demişsiniz sadece o yüzden yardımcı olmak zor jant tipi model yılı bunlar belirtilmemiş.
Ama yine de vag grubu araçların jantları birbirleriyle uyumlu oluyor. Bijon aralıkları önemli

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;614116
Audi A4 jantı demişsiniz sadece o yüzden yardımcı olmak zor jant tipi model yılı bunlar belirtilmemiş.
Ama yine de vag grubu araçların jantları birbirleriyle uyumlu oluyor. Bijon aralıkları önemli

Volkan öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim, Audi A4 jantı 7.5jX16
Süper'im deki 7jX16  0.5 lik fark sorun çıkarır mı? tenik olarak rakam farkı var ama hiç bir yerde bulamadım detaylı teknik bilgilerini

« Son Düzenleme: 24 Nisan 2017, 10:14:18 Gönderen: Sultan.Baybars »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;614111
Yeni Octavya Style TDİ versiyonuyla Superb Actıve TDI özellikleri vede fiyatı neredeyse aynı.Actıveyı şuan alınabilecek en mantıklı araç olarak görüyorum.

genelde durum böyledir. bir alt sınıfın en üst donanım seviyeli aracı ile üst sınıfın boş hali yaklaşık aynı fiyatta gider.