škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drayildiz;617160
merhaba arkadaşlar bu smartlink olayı kullananan varmı? yani ben denedim pek de bir esprisi yok gibi , navigasyon ve müzik dışında zaten izin vermiyor rehbere mesajlara ulaşamıyorum video izleyemiyorum ne anlmaı kaldı o zaman? ya da ben bilmiyorum
birisi anlatabilir mi, boleroda telefonun ekranını nası yansıtabiliriz? telefonum  samsung j7 prime, lütfen baştan sona adım adım yapılacaklar diye birisi yazabilrmi, konu cok dagınık tüm mesajları okumama rağmen cozemedim

Burada anlattım.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=39016

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Bizim aracın OBD girişi nerededir? Şu aparat bizim araca uyumlu mudur acaba?
Son olarak, OBD girişinde yer alan elektrik, araç kontak kapatıldığında / çıkarıldığında kesilir mi?
Teşekkürler.
https://tr.aliexpress.com/item/OBDII-Charging-Cable-Micro-USB-Power-Adapter-with-Switch-Button-16Pin-OBD2-Connector-Direct-Charger-forTablet/32689216099.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.5ac97d7HaehFj&isOrigTitle=true

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende klasik bluetoothlu olanı var. kontak kapanınca cihaz da kapanıyor. elm327 denen cihaz.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracın park frenini kapatıp r ye alıp anarya gidecekken tak diye bi vuruntu oldu arka lastiklerin ordan sonra bir kaç kere daha yaptım hiç bişey olmadı sanki kışın balata yapışması olur ya onun gibi bişeydi başına gelen oldu mu hiç ilk defa oldu sonrasında 9-10 kere stop edip çalıştırıp ara ara denesemde olmadı sebebi nedir sizce ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz hızlı yaptıysanız işlemleri el frenini tam salmadan hareket etmeye çalıştı iseniz olmuş olabilir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç DSG şanzıman ise; özellikle eğimli bir yerde park ediliyorsa vites boştayken (N de) el frenini çekip, ayak frenini bırakıp, yükü arka balatalara verdikten sonra tekrar ayak frenine basıp park (P) konumuna almak gerekiyor. Aksi halde oluşan gerilim bir sonraki hareket etmede park durumundan çıkartırken bahsedilen sesle karşılaşmaya sebeptir.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: rsimsek;621406
Araç DSG şanzıman ise; özellikle eğimli bir yerde park ediliyorsa vites boştayken (N de) el frenini çekip, ayak frenini bırakıp, yükü arka balatalara verdikten sonra tekrar ayak frenine basıp park (P) konumuna almak gerekiyor. Aksi halde oluşan gerilim bir sonraki hareket etmede park durumundan çıkartırken bahsedilen sesle karşılaşmaya sebeptir.

Bunu kesinlikle istisnasız yapıyorum yükü frene yükledikten sonra P ye alıyorum.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621400
Biraz hızlı yaptıysanız işlemleri el frenini tam salmadan hareket etmeye çalıştı iseniz olmuş olabilir.

Sanırım öyle oldu :)

[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]

Abi zaten ona çok dikkat ediyorum sanırım el frenini indirip gaza basarken acele ettim ondan oldu :)

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;621384
Bugün aracın park frenini kapatıp r ye alıp anarya gidecekken tak diye bi vuruntu oldu arka lastiklerin ordan sonra bir kaç kere daha yaptım hiç bişey olmadı sanki kışın balata yapışması olur ya onun gibi bişeydi başına gelen oldu mu hiç ilk defa oldu sonrasında 9-10 kere stop edip çalıştırıp ara ara denesemde olmadı sebebi nedir sizce ?

Aynisi dün benim aracimda da oldu. Aracta o sesi duyunca hemen durdum ve inip aracin altina baktim belki bir tuğla biriket vs ezmiştir diye ama hiçbirşey yoktu. Sonraki birkaç denememde o ses hic gelmedi. Aracimi yikayip park etmiştim gelen sesi buna bağladim bende.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hiç yakmasaydın [emoji23][emoji23][emoji23]

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı yıkadıktan sonra park edince diskin yüzeyinde oluşan pas nedeniyle balata diske yapışıyor ve ilk harekette kütleme sesi çıkarıyor. Bahsettiğiniz buysa normal bir durum.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: Cagri33;621464

Hiç yakmasaydın [emoji23][emoji23][emoji23]

Haha bu nedir yaaa full yokuş aşağı mı gittiniz ne yaptınız ilk
Görünce sesli güldüm valla superBir ortalama :D:D:gaz:

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçenlerde 20 km gittim ortalama tüketim 2.7 gösterdi.Resimleyecektim vazgeçtim.kriter değil yani.muhabbeti olur sadece

Çevrimdışı Kemal34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda super b comfort dsg alacam.  1.6 dizel.
Aracı almadan önce burdaki yorumlara baktım.  Çok kararsız kalmaya başladım.  Bütün araçlar mı böyle.  Anlamdım.  Onlarca sorun yazılmış.  Siz ne tavsiye edersiniz.  Passat manuel mi yoksa superb dsg mi. Daha dolu araç olması iyi elbette. Ama sürekli sorun varsa onla uğraşmak çok sıkıntılı olur.