škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Hoş geldiniz. Passat ile kıyaslıyorsanız hiç sorun yok gönül rahatlığı ile superb alabilirsiniz. Burada okuduğunuz sorunların çoğu passat ta da mevcut. Ayrıca otomobil aynı elektronik ve beyaz eşya gibidir. Biraz şans ve kader işi. Benim şikayet ettiğim pek çok noktadan hiç mi hiç şikayetçi olmayan superb sahipleri de var...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;621553
Haha bu nedir yaaa full yokuş aşağı mı gittiniz ne yaptınız ilk

Görünce sesli güldüm valla superBir ortalama :D:D:gaz:

Hocam yaylaya çıkmıştık çıkarken 6.7 yaktı inerken de 3 litre yaktı vallahi ben de 4.9-5 litre bekliyodum [emoji23] ama düz yolda çokça zaten 90 la felan 3.5-3.6 yaktığımız olmuştur. 118 ortalama hızla gece otoban yolcuğu ile bagaj full 5 yetişkin 1 çocuk 640 km de 5.1 yakmıştık. Otobanda da çok nadir 120 ye felan indik 220 ye de çıktık genelde 140-150.Bence yakıtı harika aracın gerçekten Superb [emoji23][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Kemal34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;621955
Merhabalar. Hoş geldiniz. Passat ile kıyaslıyorsanız hiç sorun yok gönül rahatlığı ile superb alabilirsiniz. Burada okuduğunuz sorunların çoğu passat ta da mevcut. Ayrıca otomobil aynı elektronik ve beyaz eşya gibidir. Biraz şans ve kader işi. Benim şikayet ettiğim pek çok noktadan hiç mi hiç şikayetçi olmayan superb sahipleri de var...

Hoş bulduk. Sağolun.  Haklsınz ben de ölçüyorum biçiyorum super b mantıklı geliyor.  Yani bu comfort paket nerdeyse passat comfort ile aynı ama arada yaklaşık 40 bin tl var.  Zaten aynı motor bu nedenle mantıklı geliyor.  Teknik sorunlar için de artık kısmet diyeceğiz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kötümser olmayın. kapı çıtası gibi bir kaç kronik ve firmanın da kabul ettiği dışında çok büyük sorunları olan araçlar değiller.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15880]Kemal34[/MENTION]

Abi kafan karışmasın.Sadece bu forum değil Bmw Audi Mercedes forumlarında konuşulan sorunları görsen hepsinden soğursun :) Biz burda çok ince detayları bile paylaşıyoruz birbirimizle.Passat forumunda da bundan çok daha fazla şeyler göreceğinden emin olabilirsin.Adaptif bi xenon farlarıyla Superb holojen farlı passattan çok daha şık duracaktır.Zaten arka koltuğu oturduğunda kararını çoktan vermiş olursun :) Passatın kendisine değil amblemine para verirsin ben kesinlikle bu düşüncedeyim :)

Çevrimdışı Kemal34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;621996

Abi kafan karışmasın.Sadece bu forum değil Bmw Audi Mercedes forumlarında konuşulan sorunları görsen hepsinden soğursun :) Biz burda çok ince detayları bile paylaşıyoruz birbirimizle.Passat forumunda da bundan çok daha fazla şeyler göreceğinden emin olabilirsin.Adaptif bi xenon farlarıyla Superb holojen farlı passattan çok daha şık duracaktır.Zaten arka koltuğu oturduğunda kararını çoktan vermiş olursun :) Passatın kendisine değil amblemine para verirsin ben kesinlikle bu düşüncedeyim :)

Valla içimi biraz rahatlattınz. Artık hayırlısı. Dsg konusunda fikirlerinz nedir.?   Önceki aracım manuel passattı. Ama donanımı baya azdı trendline olduğu için. Daha az para ile daha dolu ve otomatik super b mantıklı geliyor.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg sorunları eskiye göre azaldı. Her yeni modelde daha da sorunları azaltıyorlar. Ama neticede o da bir şans işi. Genelleme yaparsak şu sıralar dsg sorunları üst düzeyde. Aracın garantisini uzatırsanız dsg konusunda da kafanız rahat binersiniz.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kemal34;622000
Valla içimi biraz rahatlattınz. Artık hayırlısı. Dsg konusunda fikirlerinz nedir.?   Önceki aracım manuel passattı. Ama donanımı baya azdı trendline olduğu için. Daha az para ile daha dolu ve otomatik super b mantıklı geliyor.

Abi Dsg de sorun çok çok deniyo sen bu olaya şöyle bak 1 milyon DSG varsa bi reno kaç edc satıyo ? Dsg en çok satılan otomatik şanzuman. Haliyle çıkardığı arıza sayısı alan kişi olduğu için de daha çok görünür. Ford veya Reno satsın bakalım DSG kadar otomatik daha mı az sorun çıkacak.Hiç sanmıyorum.Gidip comfortline passat alırsan egea gibi bir araçtan bile daha donanımsız olur. O kadar para verip bomboş arabaya binmenin ne mantığı var ? Al superbini keyfine bak.Şanzuman şasi araçtaki klima cam tuşları vs hepsi birebir aynı.Ayrıca kesinlikle Passattan daha konforlu ve geniş.Adaptif bi xenon farlarla gece görüş kaliten attığın sellektör bile halojen farlı boş passattan çok olur.Burda birçok konu konuşuluyor emin ol ben birçok foruma bakıyorum.Bmw sinden Mercedesine kadar burda konuşulmayan birsürü saçma sapan arızalar var.Diğer markaları söylemiyorum bile.Hepsi kul yapımı ve bu işler biraz şansa kalıyo her başka araçta biley olmaz sende olur her markada böyle gidip ikisini de test et donamım farkına genişliğe konfora bak zaten kafanda soru bile kalmaz gönül rahatlığıyla Superbi alırsın :)

Çevrimdışı Kemal34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;622044
Abi Dsg de sorun çok çok deniyo sen bu olaya şöyle bak 1 milyon DSG varsa bi reno kaç edc satıyo ? Dsg en çok satılan otomatik şanzuman. Haliyle çıkardığı arıza sayısı alan kişi olduğu için de daha çok görünür. Ford veya Reno satsın bakalım DSG kadar otomatik daha mı az sorun çıkacak.Hiç sanmıyorum.Gidip comfortline passat alırsan egea gibi bir araçtan bile daha donanımsız olur. O kadar para verip bomboş arabaya binmenin ne mantığı var ? Al superbini keyfine bak.Şanzuman şasi araçtaki klima cam tuşları vs hepsi birebir aynı.Ayrıca kesinlikle Passattan daha konforlu ve geniş.Adaptif bi xenon farlarla gece görüş kaliten attığın sellektör bile halojen farlı boş passattan çok olur.Burda birçok konu konuşuluyor emin ol ben birçok foruma bakıyorum.Bmw sinden Mercedesine kadar burda konuşulmayan birsürü saçma sapan arızalar var.Diğer markaları söylemiyorum bile.Hepsi kul yapımı ve bu işler biraz şansa kalıyo her başka araçta biley olmaz sende olur her markada böyle gidip ikisini de test et donamım farkına genişliğe konfora bak zaten kafanda soru bile kalmaz gönül rahatlığıyla Superbi alırsın :)

Dediğiniz şeyler mantıklı test sürüşü yaptım. Yani araç hoşuma gitti pasat ile çok fazla bir fark bulamadım.  dsg ivmelenmesi fena değildi. Zaten trendline manuel pasat fiyatına comfort super b dsg almış olacağım.  bu bana mantıklı geliyor  bir iki yıl sorna satmak istersem satarım galiba.  Millet gidip mıtsubıshi otomobil alıyor.  Satarım diyor.  Skoda herhalde mıtsubishiden iyidir marka algısı olarka.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kemal34;622049
Dediğiniz şeyler mantıklı test sürüşü yaptım. Yani araç hoşuma gitti pasat ile çok fazla bir fark bulamadım.  dsg ivmelenmesi fena değildi. Zaten trendline manuel pasat fiyatına comfort super b dsg almış olacağım.  bu bana mantıklı geliyor  bir iki yıl sorna satmak istersem satarım galiba.  Millet gidip mıtsubıshi otomobil alıyor.  Satarım diyor.  Skoda herhalde mıtsubishiden iyidir marka algısı olarka.

Geçen sene Skoda sanırım kendi satış rekorunu kırmıştı.Gün geçtikçe ilgiyi üstüne çeken bir marka çünkü çoğu insan artık marka takıntısı yerine fiyat performans aracı alıyor ve çokta iyi yapıyor.Aslında bakarsanız Passat ile Superb arasında yurt dışında fiysr farkı çok az ama Türkiyede nedense bu fark uçuyor ve sanki Vw çok başka bir markaymış gibi yapıyor :) Tabi o kadar farkı ambleme verince içlerini rahatlatacak ya da verdiği paranın ona bi fark kazandırdığına inanmak istiyor ama maalesef öyle değil süspansiyonuna fren diskine kadar bu araçlar aynı bu gerçeği aradaki fiyat farkı değiştirmiyor. 2. Elde de içiniz rahat olsun zaten Vag grup araçlarına ilgi ülkemizde fazla dediğiniz gibi millet ne markalara binip satıyor Superbin 2. Eli kötü değil gayet hareketli içiniz rahat olsun :) Valla sanki bayi satıcısı gibi oldu k ama sizin iyiliğinizi istediğim için yanlış anlamayın marka fanatiği de değilim ama o kadar paraya teknik açıdan birebir aynı olan arabaya o kadar para döküp hiç bi özelliği olmadıktan sonra ne işime yaradı o araba.Dediğim gii yani egea accent gibi araçlardan bile boş araca binip ama bu Passat diye kendinizi teselli edeceğinize Superbe binin :)

Çevrimdışı Kemal34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;622054
Geçen sene Skoda sanırım kendi satış rekorunu kırmıştı.Gün geçtikçe ilgiyi üstüne çeken bir marka çünkü çoğu insan artık marka takıntısı yerine fiyat performans aracı alıyor ve çokta iyi yapıyor.Aslında bakarsanız Passat ile Superb arasında yurt dışında fiysr farkı çok az ama Türkiyede nedense bu fark uçuyor ve sanki Vw çok başka bir markaymış gibi yapıyor :) Tabi o kadar farkı ambleme verince içlerini rahatlatacak ya da verdiği paranın ona bi fark kazandırdığına inanmak istiyor ama maalesef öyle değil süspansiyonuna fren diskine kadar bu araçlar aynı bu gerçeği aradaki fiyat farkı değiştirmiyor. 2. Elde de içiniz rahat olsun zaten Vag grup araçlarına ilgi ülkemizde fazla dediğiniz gibi millet ne markalara binip satıyor Superbin 2. Eli kötü değil gayet hareketli içiniz rahat olsun :) Valla sanki bayi satıcısı gibi oldu k ama sizin iyiliğinizi istediğim için yanlış anlamayın marka fanatiği de değilim ama o kadar paraya teknik açıdan birebir aynı olan arabaya o kadar para döküp hiç bi özelliği olmadıktan sonra ne işime yaradı o araba.Dediğim gii yani egea accent gibi araçlardan bile boş araca binip ama bu Passat diye kendinizi teselli edeceğinize Superbe binin :)

Dediğiniz şeye paralel bir araştırma yaptım üstad Skoda super b Stayl paket manuel 1.6 dizel  Almanya fiyatı 33745 €.  aynı şekli Almanya da pasat 1.6 manuel comfortline 1.6 dizel manuel fiyatı 32460 euro.  Demekki Almanya da Superb  aşağı yukarı passattan üstün araba olarka kabul ediliyor.  Hani mantık ve akıl beni buna götürüyor.  Almanyada diyecem araç çekya da üretiliyor oraya ihraç oluyor desem de AB de maalların serbest dolaşımı var. Bu noktada da olsa superb mantıklı geliyor.  Mesele şu galiba pasat ülkede nam yapmış o yüzden fiyatı yüksek arz talepten dolayı.  Skoda da bu  arz talep dengesi daha aşağılarda çakıştupı için fiyat düşük kalıyor wolksagen e göre. Bilgileriz içşn çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aynen abi ne demek ne yaptık :) isteyen istediği kadar konuşsun abi ülkemizde bu vw hastalığı olmasa hiç bir arabası bu parayı etmez ve Superb Passattan daha d segment daha donanımlı daha konforlu bir araç tuttırmuşlar vw kendinden kaliteli araç yapmaz skodaya o işi geçsinler Alfa Romeo da Fiatın bünyesinde ama her aracı daha elit ve kaliteli :) İçiniz rahat olsun kuru söylentilere kafayı takmayın :) Passatı olan tanıdıklarımız Superbe binince Mest oluyorlar gözleri kalıyor kesinlikle daha özel hissettiren bir araç :)

Çevrimdışı mcfly64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda Superb ve Passat arasında kalanlar için karşılaştırma videosu.Benim favorim Superb
https://www.youtube.com/watch?v=0GlJBtwqxwo&t=4s

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mrb arkadaşlar ben ibrahim.aranıza yeni katıldım 2009 yılından beri bende olan otomatik benzinli Peugeot 307 mi ailemin kalabalıklaşması ve konfor merakım sebebiyle satıp yerine 15 gün önce skoda superb 1.6 tdı aktiv düz vites aldım.herkese slm

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15900]ramtas[/MENTION] Hoş geldiniz güle güle kullanınız kaça aldınız aracınızı birde model yılı nedir