škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aküye bağlı olabilir. marş sırasında anlık çektiği akım ile diğer sistemleri elektriksiz bırakıyor olabilir. benim de bir kaç kez başıma geldi önemsemedim.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracın sileceklerini değiştirmek istiyorum, boyutlarını bilen var mıdır?
Bir de VW Passat'ın hava filtresi bizim 1.6 TDI araçlara uyar mı?

Çevrimdışı Erenklncc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Iyi günler arkadaslar active modeli araclarda semsiyelik bölümü nu sonradan actira biliyormuyuz acaba ?

Çevrimdışı aksmah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar. Bende 2015 model manuel 1.6 tdi superb 3 aldım. Bununla ilgili bir sorum olacak. Yol bilgisayarında ortalama tüketim 6.5 gösteriyor ancak araca her bindiğimde 3-5 km gitsem dahi kadranın düşüşü bariz şekilde belli oluyor. Araç kalan ortalama yol 700 km gösterirken 10 km yol gitsem hemen 650 -640 lara düşüyor. Yol bilgisayarı gerçekten ortalama tüketimi doğrumu gösteriyor.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mahir bey 3.-5 km tüketim değerleri zaten hep yüksek olur gerçeğe en yakın değerler 20-30 km gitme ile olur o sebebden aracınız doğru değerler gösteriyor

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar aracımızı yeni aldık.Allah herkese kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.Acaba rödaj dönemi ne kadar sürer skoda bayi o dönemi atlatıp geliyor ülkeye dedi.50 dakikalık bir yol yaptık şehir dışı birazda şehir içi 4.7 litre yakıt ortalaması vardı daha da düşecekse mükemmel :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;600598
İyi akşamlar aracımızı yeni aldık.Allah herkese kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.Acaba rödaj dönemi ne kadar sürer skoda bayi o dönemi atlatıp geliyor ülkeye dedi.50 dakikalık bir yol yaptık şehir dışı birazda şehir içi 4.7 litre yakıt ortalaması vardı daha da düşecekse mükemmel :)

Düşer çağrı bey rodaj var 10bin km den sonra daha da düşer bizim araç 1.6 tdi dsg 8 8.5 şehir içi yakıtı vardı şuan 17 binde 7 lt civarı yakıyor bu tükentimler istanbul içi normal kullanım değerleri 4.7 değeri bana gerçekçi gelmiyor uzun yolda bile en fazla 5 lere düşüyor yakıt 4.7 altında birşey beklemeyin ancak aracınızın gerçekçi yakıtı şuankine nazaran 1 lt civarında düşer

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Şehir içine de girdik ve %80 i uzun yol gerçekçi gelmeyecek birşey yok test sürüşündede aynı oranları gördüm yani gerçekçi gelmeyecek derken hepimizde aynı araç var neden yalnış bilgilendireyim ki :)

Ayrıca aracı ordudan aldık 52 yazıyor kullanıcı isminizde ordulu musunuz ?

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;600603
Şehir içine de girdik ve %80 i uzun yol gerçekçi gelmeyecek birşey yok test sürüşündede aynı oranları gördüm yani gerçekçi gelmeyecek derken hepimizde aynı araç var neden yalnış bilgilendireyim ki :)

Siz yanlış anladınız benim böyle birşey olamaz demedim ama şehir içi en azından istanbul için hayal biraz bu değerler demek istediğim daha fazlasını beklemeyin. Buyrun yazdan kalma bu da benden

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;600604
Ayrıca aracı ordudan aldık 52 yazıyor kullanıcı isminizde ordulu musunuz ?

Evet çağrı bey bizim araçta 52 plaka ama Alturdan aldık istanbulda yaşıyoruz

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda dediğiniz gibi gerçekten zor herkes şikayetçi bu durumdan.Benim sosyal ağlar yüzünden tek çekincem dsg idi umarım kimse sorun yaşamaz ama servislerde de gelen araçların %80 inin aracın ağırlığını el frenine değil şanzumana yüklemelerinden olduğunu söylediler.2013 e kadar mekatronik aksamda problem olduğunu kabul ettiler zaten.Ancak daha sonrasında park etmeye dikkatsizlikler dışında bir husus görmediklerini söylediler.Araçta 19 jant kör nokta şerit takip 230 w priz gibi opsiyonlarda aldık umarım ağız tadıyla biner herkes aracına ama araç çok konforlu ve yalıtımı çok iyi mutlu edeceğe benziyor :)

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;600614
İstanbulda dediğiniz gibi gerçekten zor herkes şikayetçi bu durumdan.Benim sosyal ağlar yüzünden tek çekincem dsg idi umarım kimse sorun yaşamaz ama servislerde de gelen araçların %80 inin aracın ağırlığını el frenine değil şanzumana yüklemelerinden olduğunu söylediler.2013 e kadar mekatronik aksamda problem olduğunu kabul ettiler zaten.Ancak daha sonrasında park etmeye dikkatsizlikler dışında bir husus görmediklerini söylediler.Araçta 19 jant kör nokta şerit takip 230 w priz gibi opsiyonlarda aldık umarım ağız tadıyla biner herkes aracına ama araç çok konforlu ve yalıtımı çok iyi mutlu edeceğe benziyor :)

Evet bende söylediklerinize aynen katılıyorum dsg ciddi manada çok iyi bir şanzıman dikkat edildiği sürece ömrüde uzar. 19 jant bizim aracımızda da var gerçekten araca başka bir hava katıyor görüntü anlamında ancak tabiki handikapları da var konforu düşürüyor bir nebzede olsa ve lastik fiyatları o ebatta çok pahalı ama yinede bence alınmaya değer bir opsiyon biz memununuz. Bunun dışında ki opsiyonlarınızda çok iyi biz beklemedik hazırda ki aracı aldık siparişle alsaydık mutlaka o opsiyonları alırdık. Aracınızı da güzel günler kazasız belasız kullanın inşallah çok güzel bir araç aldınız içiniz rahat olsun...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az kalsın ülkemizdeki marka algısı hastalığından aynı paraya 17 jant comfortline passat alacaktık.Passatı kötülemek için demiyorum ama karşılaştırmak için en azından higline paket olması gerekti hiç pişman değilim çok daha konforlu bir araç olduğunu düşünüyorum

İlk yakıt alışımız 66 litre sanırsam depo 4.50 den 100 tl lik yakıt aldık sizce de gösterge az göstermiyor mu bana mı öyle geliyor ?

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depo 66 ama araç daha fazla yakıt alıyor biz ilk aracı aldığımızda fullemiştik 72 lt mazot almıştı herkes aynı durumu yaşamış genleşme alanından dolayı 66 dan fazla alabilirmiş. İlk mazotunuzsa bence normal depo büyük mazot pahalı arabanın deposu mazot 4 lira iken 285 tl ye felan doluyordı şuan 300 tl üzeri bir rakama dolar diye düşünüyorum bunu baz alırsak normal şöyle hesaplayın 100 tl lik mazota en az 280 300 km gitmeniz lazım gidiyorsanız sıkıntı yok

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman sorun yok dediğiniz gibi gerçi daha rödaj döneminde ama 230 km menzil gösteriyordu merak ettim  sorayım dedim.Çok teşekkürler :)