škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;614117
Volkan öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim, Audi A4 jantı 7.5jX16
Süper'im deki 7jX16  0.5 lik fark sorun çıkarır mı? tenik olarak rakam farkı var ama hiç bir yerde bulamadım detaylı teknik bilgilerini

Jant genişliği sıkıntı yapacağını düşünmüyorum.Aşağıdaki bilgi katalogdan

6.5J x 16"; 7.0J x 17"; 8.0J x 18” motor versiyonuna göre Ön-arka etkin baş mesafesi (mm) 991/980
Lastikler 215/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 motor versiyonuna göre

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;614124
Jant genişliği sıkıntı yapacağını düşünmüyorum.Aşağıdaki bilgi katalogdan

6.5J x 16"; 7.0J x 17"; 8.0J x 18” motor versiyonuna göre Ön-arka etkin baş mesafesi (mm) 991/980
Lastikler 215/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 motor versiyonuna göre

Bu jantlardan var elimde yaz lastiğine bunu kullansam diye düşünüyorum görüntüsü acaba nasıl olacak kışlık jantlar orion 5 kol olarak kalacak inşaALLAH güzel olur

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;614100
biz de jetta vardı 180-200 yol tutusunda zerre güvensizlik hissi vermiyordu ki superB jettadan kat be kat üstün olmalı :)

Hocam superb çok büyük boyutlara sahip konfor için ultra yumuşak süspansiyon da kullanınca araç yön değişmelerde biraz yatıyor. Hatta bu durumdan dolayı esp nin araca müdahalesi diğer araçlara göre biraz daha erken oluyor.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: beko86;614130
Hocam superb çok büyük boyutlara sahip konfor için ultra yumuşak süspansiyon da kullanınca araç yön değişmelerde biraz yatıyor. Hatta bu durumdan dolayı esp nin araca müdahalesi diğer araçlara göre biraz daha erken oluyor.

Anladım teşekkür ederim. Ama ben superB almaktan vazgecmicem inşallah 1-2 ay icerisinde style paket alacağım.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vazgeçmeyin zaten. Ben çok memnunum inşallah siz de superb sahibi olursunuz. İnanılmaz bir konfora sahip. İçinde yatıp uyuması, kıyafet değiştirmesi, oturup kalkması oldukça rahat.

Çevrimdışı tlgrl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir konuda bilgi almak istiyorum. 1.4 TSİ-DSG Superb III yeni satın aldım. DSG ile ilgili paylaşımları okuyorum iki gündür. Park ederken önerilen şekilde yükü el frenine bindirme kısmı tamam da ben bu aracı performansı için satın aldım, bu yavaş yavaş hızlanma kısmı pek hoşuma gitmedi.
Sorum şu: Ani ivmelenmede manuel kullanım da DSG ye zarar verir mi, yoksa bu aracı DSG zarar görmesin yada daha uzun ömürlü olsun diye hep nazik mi süreceğiz?

Çevrimdışı bhdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Önümüzdeki ay çalıştığım firma bana yeni bir araç kiralayacak. Ortalama fiyat konusunda her ikisi de DSG 1.6 TDI olan superb prestij paket ile passat comfortline arasında kararsız kaldım. Yılda ortalama 30.000 KM yapıyorum. Satış işi ile uğraştığım için gösterişte biraz önemli. Fakat prestij paket opsiyonları ve bagaj hacmi & yükleme aralığı beni cezbediyor. Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler...

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bhdr;615025
Merhaba,
Önümüzdeki ay çalıştığım firma bana yeni bir araç kiralayacak. Ortalama fiyat konusunda her ikisi de DSG 1.6 TDI olan superb prestij paket ile passat comfortline arasında kararsız kaldım. Yılda ortalama 30.000 KM yapıyorum. Satış işi ile uğraştığım için gösterişte biraz önemli. Fakat prestij paket opsiyonları ve bagaj hacmi & yükleme aralığı beni cezbediyor. Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler...
Hocam ben prestij Superb kullanıyorum, lakin bahsettiğin soruya yanıt verebilmek için iki modeli de kullanan birisi lazım. Kanımca Superb Prestij çok güzel ama ne yalan söyleyeyim dışarıdan VW Passat yeni kasası da çok hoş bana göre.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Teşekkürler...

Bu soru bence çok çok mantıksız bir soru yanlış anlamayın beni ancak holojen farlı kumaş koltuklu ve en az 10 donanımı eksik bir comfortline passata binmek için ne gibi bir sebep arıyorsunuz kendinize ? Alacantra iç döşemesi afl ve led farları ve çok daha fazla donanımı olan superb varken gerçekten enteresan bir soru ? Marka algısının ne kadar kötü birşey olduğunu bu sorularla anlıyorum. Tenekeden yapılsa üstüne vw amblemi konulsa gene sorulacak sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Teşekkürler...

İkisini de kullanan biri olarak şöyle diyebilirim: İki araç toplam kalite konusunda aynı. Ancak araçlar birbirinden farklı. Superb daha çok konfora yönelik bir araç. Passat ise sürüşe yönelik bir araç. Passat sınıfında yol tutuşun ve sportif sürüşün zirvesine ulaşırken superb de konfor noktasında bu tadı alırsınız. Yani çok sert sürerim, asfaltı yakarım, uçarım, kaçarım ve başkalarının ağzına bakarım diyenlerdenseniz passat tavsiye ederim. Yok bana donanım ve konfor lazım yumuşak sürerim rahatlık benim için çok önemlidir, başkaları da ne konuşursa konuşsun diyorsanız o zaman superb...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;615137
o zaman kaliteli teneke oluyor :)

Hocam kaliteye teneke demiyorum aynı donanımda olsalar tercih meselesi olur ama bahsedilen araçlardan biri çok daha iyi donanım olarak.Bu donanımlar sürüşte rahatlık işlevsellik ve aracın görüntüsünü değiştiriyor.Şanzuman motor aynı olacağına göre iç malzemenin verdiği algı prestij Superbte comfortline passattan çok daha fazla en basiti alacantra koltuklar piano black kaplamalar vb. Ondan sebep fikrimi böyle açıkladım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kastım marka algısı idi. Ben de yola 125bg comfortline passat diye yola çıkıp prestij superb aldım.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bizim aracımız da prestije neden koltuğın burası böyle bu araçta bu araçta 2016 bizimki de ?

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;615575

Bizim aracımız da prestije neden koltuğın burası böyle bu araçta bu araçta 2016 bizimki de ?

hocam bildiğim kadarıyla bu opsiyon genelde makam için kullananlarım işine yarar