škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemrek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;592307
Kapı fitilleri olmasın diğer kapılar kapalı iken alıyorsanız muhtemel fitillerden geliyordur. Bu isi kronik bir sorun. Ama çeşitli spreyler ile gideriliyor. Tabi önce fitillerden geldiğinden emin olmak lazım.

Merhaba Kapılar kaplıyken de içindeyken hafif sallanıyorum ses geliyor. yada dışarıdan arabayı sallıyorum ses geliyor.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kemrek;592308
Merhaba Kapılar kaplıyken de içindeyken hafif sallanıyorum ses geliyor. yada dışarıdan arabayı sallıyorum ses geliyor.

Yaylardan geliyor olabilir. Zamanla bu ses gidecektir çünkü daha hiç yol yapmamış araç. Bende hiç olmadı. Bilemiyorum. Şansımamıdır bilmem ben arabamın sessizliğinden çok memnunum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 23000 de hala geliyor ses. El freni çekili iken daha çok geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba,
iki haftadır izinliydim ve memlekette idim. izne çıkmadan önce hepinizin hatırlayacağını sandığım benzine gelen 15-16 kuruşluk zam haberini alır almaz o akşam depoyu doldurmuştum. yanlız bunu yaparken 100tl lik kısmını iş yerime yakın olan po dan sonraki 100tl lik kımısının evime yakın olan shell den yaptım.

aracımı 1.5 senedir kullanmaktayım. bu zaman diliminde bir bilemediniz en fazla iki defa stop ettirmişimdir. ama izinli olduğum iki haftadır aracım en az 4-5 kez belkide daha fazla stop etti. aracı kaldırdktan sonra da özellikle aractan inip yere baktığımda yerin ıslak olduğunu egzoz ucununda aynı şekilde ıslandığını gördüm. bazı zamanlarda da gazı yemediğini gördüm. otobanda gaza basmama rağmen hızlanmadığına şahit oldum.

bu sorunu ben yakıtın pis olabileceğine bağlıyorum ama sizce de bu sebepten olabilir mi?
her zaman aldığım yer po idi, shell den kaynaklı bir durumdur diye şimdi yakıtın bitmesini beklemekteyim. benzin istasyonları özellikle zamın geleceği gece öncesi böyle işlere girişirler mi bilemiyorum.
bu konuda yorum bekliyorum teşekkürler.

Çevrimdışı burak1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bir sorum olacak . Aracım 3.500 km civarında gösterge panelindeki km sürüş mesafesi gibi bilgileri direksiyonun sağ tarafındaki dönen tuşa basılı tutarak istediğim zaman sıfırlıyordum . Nasıl yaptım bilmiyorum çünkü aracı annemde kullanmakta belkide o yapmıştır. Akşam 25 km yol yaptım eve geldim sabah çalıştırdım tekrar sıfırlandı . son zamanlarda hep bu şekilde kendi kendine sıfırlama yapıyor . Daha önce km yi yazan yerin altında yazmayan Başlangıçtan itibaren diye bir yazı cıktı  o yazı cıktıgından beri böyle oluyor

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak1903;595245
Merhabalar bir sorum olacak . Aracım 3.500 km civarında gösterge panelindeki km sürüş mesafesi gibi bilgileri direksiyonun sağ tarafındaki dönen tuşa basılı tutarak istediğim zaman sıfırlıyordum . Nasıl yaptım bilmiyorum çünkü aracı annemde kullanmakta belkide o yapmıştır. Akşam 25 km yol yaptım eve geldim sabah çalıştırdım tekrar sıfırlandı . son zamanlarda hep bu şekilde kendi kendine sıfırlama yapıyor . Daha önce km yi yazan yerin altında yazmayan Başlangıçtan itibaren diye bir yazı cıktı  o yazı cıktıgından beri böyle oluyor

2 hafıza var birisi uzun süre kalır ekranda diğeri ise 2 saatten sonra sıfırlanır.
Uzun süreli hafızayı ekrana getirebilmek için kullanma kılavuzuna bakın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı anamli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda Rapid Cam kaldırma modülü taktıran var mı

Çevrimdışı dennis191984

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb arkadaşlar öncelikle çok yeni bir forum kullanıcısıyım üsül erkan pek bilmiorum şmdiden özür dilerim.Açıkça ifade etmek gerekirse sıfır aldığım dacia duster 1.5 dci aracımı yeni sattım.İkinci el rapid sb dsg almak istiyorum İstanbul içi az yakan mutlaka otomatik f/p olarak eniyi araç bu gibi görünüyo yaptığım araştırmalar gösterdi ki ikinci el de ikisi arasında (1.4 ve 1.6 tdı) aşağı yukarı 5/6 bin fark var.Size göre her ikisinin avantaj ve dezavantajları nelerdir?Aradaki fiyat farkı için 1.4 tdı euro 6 ya 5bin tl fark değermi?Özellikle yakıt tasarrufu konusunda değerlendirirseniz sevinirim.Yılda 20/25 bin arası km yapıcam.Neredeyse tamamı istanbul şehir içi dur kalk olcak.

Çevrimdışı kyenipazar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kocaeli'den korhan yenipazar  , hatırlayanlar vardır :)

Çevrimdışı eybabi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Ben de aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Aracı alırken çok araştırmak için fırsatım olmamıştı 2. el aldım biraz acele ile Fabia araştırmıştım ama Rapid kısmet oldu, oyüzden aklıma takılan şeyleri sizlere burada sormak istiyorum.

2015 Kasım trafiğe çıkışlı , Rapid SpaceBack Elagance + Cam tavanlı, 1.2 Tsi DSG modeli satın aldım.

İlk olarak merak ettimlerim donanımla ilgili. Skoda nın sitesinde güncel donanımlarda görünmüyor ama her sene donanımlarda değişiklik olduğu için, Skoda'ya da yabancı olduğum için bazı donanımlar varmı yokmu emin olamıyorum.
Arka park sensörü var araçta ama, yağmur sensörü, far sensörü, hız sabitleyici varmı bilemiyorum. Bunların olup olmadığını silecek ve sinyal kollarından bir simgeye göre mi anlayabilirim, yada rapidin hiç bir donanımında bunlar yok mu , yada varsa nasıl çalışmasını sağlayabilirim?
Birde aracı alır almaz, serviste yada bu işin yapan birilerinde yazılımla açtırmamı tavsiye ettiğiniz özellikler varmı? Serviste ücretsiz olarak açtırabileceğim yada bu işin yapan şu kişi var tavsiye ederim diyebileceğiniz birileri varmıdır.

Teşekkür ediyorum şimdiden.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eybabi;601439
Merhaba Arkadaşlar,

Ben de aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Aracı alırken çok araştırmak için fırsatım olmamıştı 2. el aldım biraz acele ile Fabia araştırmıştım ama Rapid kısmet oldu, oyüzden aklıma takılan şeyleri sizlere burada sormak istiyorum.

2015 Kasım trafiğe çıkışlı , Rapid SpaceBack Elagance + Cam tavanlı, 1.2 Tsi DSG modeli satın aldım.

İlk olarak merak ettimlerim donanımla ilgili. Skoda nın sitesinde güncel donanımlarda görünmüyor ama her sene donanımlarda değişiklik olduğu için, Skoda'ya da yabancı olduğum için bazı donanımlar varmı yokmu emin olamıyorum.
Arka park sensörü var araçta ama, yağmur sensörü, far sensörü, hız sabitleyici varmı bilemiyorum. Bunların olup olmadığını silecek ve sinyal kollarından bir simgeye göre mi anlayabilirim, yada rapidin hiç bir donanımında bunlar yok mu , yada varsa nasıl çalışmasını sağlayabilirim?
Birde aracı alır almaz, serviste yada bu işin yapan birilerinde yazılımla açtırmamı tavsiye ettiğiniz özellikler varmı? Serviste ücretsiz olarak açtırabileceğim yada bu işin yapan şu kişi var tavsiye ederim diyebileceğiniz birileri varmıdır.

Teşekkür ediyorum şimdiden.

Hayırlı olsun.

Aracınız kaç km de ? ve ne kadara aldınız ?

Birde aracın uzun süreli yakıt değerlerini paylaşabilir misiniz.

teşekkürler.

Çevrimdışı eybabi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4500 Km de, İstanbul'dan aldım. Daha dün aldığım için uzun kullanım değerleri benim için yok, ama eski sahibi 10.3 Litre, 22 KM hız ortalama sanırım. Eski sahibi bayandı ve şehir içi kullanmış.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eybabi;601462
4500 Km de, İstanbul'dan aldım. Daha dün aldığım için uzun kullanım değerleri benim için yok, ama eski sahibi 10.3 Litre, 22 KM hız ortalama sanırım. Eski sahibi bayandı ve şehir içi kullanmış.

Fiyat paylaşabilir misiniz hocam ?
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2016, 14:24:14 Gönderen: josephanzel »