škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ek opsiyon ekletmelimiyim ACİL!!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunus Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bütçe olsa ben biliyorum ama işte neyazikki yok bunada şükür :-)

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;566803
ACC ve Canton için yeterli geliyorsa bunlar derim o zaman, yetmiyorsa ACC.

Canton önermem.Parasını haketmiyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;566818
Canton önermem.Parasını haketmiyor

Üst seviye bir Harman Kardon, Bang Olufsen, Bose vb. ses kalitesi beklememek lazım zaten; ama sonradan ses sistemi işine de giremem diyen birisi için her halukarda standart ses sisteminden daha iyidir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;566821
Üst seviye bir Harman Kardon, Bang Olufsen, Bose vb. ses kalitesi beklememek lazım zaten; ama sonradan ses sistemi işine de giremem diyen birisi için her halukarda standart ses sisteminden daha iyidir.

Babamda ve bende 2 tane superb 3 var.Benim hoperlorlar standart, babamınki canton.Tiz ve ses kalitesinde zerre kadar fark yok.Fark sadece basların biraz daha derin olması.

Kaldıki D sınıfı bir arabaya 100.00. üstü bir rakam veriyorsanız,ben o kaliteyi beklerim...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;566822
Babamda ve bende 2 tane superb 3 var.Benim hoperlorlar standart, babamınki canton.Tiz ve ses kalitesinde zerre kadar fark yok.Fark sadece basların biraz daha derin olması.

Kaldıki D sınıfı bir arabaya 100.00. üstü bir rakam veriyorsanız,ben o kaliteyi beklerim...

Sizin algınız ve sizin tercihiniz neticede, sadece saygı duyabilirim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Konumda soracaktım ama tamda yeri gelmişken buradan sorayım. Canton.u fiyat performans olarak değerlendirebilir miyiz? Yani 2150 TL verilip alınmaz mı? Bu paraya etmez mi?
Benim şahsi kriterlerim:
-Aracımın orasını burasını açtırmak istemiyorum.
-Temiz, kaliteli ses istiyorum

Ben mesajı yazarken 2 cevap gelmiş. Kusura bakmayın.

Teşekkürler
Selamlar.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2016, 18:04:50 Gönderen: wertasd »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acc, şerit takip, kör nokta hayat kurtarır. Akıllı var istanı ise insanı şımartır :) o kadar para verdiysem ve kullanacaksam bunları kesinlikle alırdım.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof trim sorununu biz yasadik buna ragmen sunrof eklettirin derim bu arada 18 ile 19 arasinda bile dağlar kadar goruntu farkli oluyor açıkcası biz hazırda sadece beyazda bulunduğu için istedigimiz renk olan gri den vazgecip beyaz aldik aracı 19 jant icin yinede tercih meselesi, madem siparisle aliyorsunuz o zaman kesinlikle acc ve serit takibi alin cok pahali opsiyonlar degil ama bence guzel opsiyonlar

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ACC mutlaka olmalı..ACC'yi kullanan bilir... Özellikle ACC Manuel vites arabalarda harika oluyor... Şehirdışında 6. vitese atıyorsunuz 70 ile 140 arasında size sadece direksiyonu tutmak kalıyor... ACC kendi hızlandığı kendi yavaşladığı için, manueli otomatik vites konforuna taşıyor....

ACC Manuelin gizli otomatik vitesidir...:)

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;566855
ACC mutlaka olmalı..ACC'yi kullanan bilir... Özellikle ACC Manuel vites arabalarda harika oluyor... Şehirdışında 6. vitese atıyorsunuz 70 ile 140 arasında size sadece direksiyonu tutmak kalıyor... ACC kendi hızlandığı kendi yavaşladığı için, manueli otomatik vites konforuna taşıyor....

ACC Manuelin gizli otomatik vitesidir...:)

şiir niteliğinde bir post olmuş  :)
d.n: sonuna kadar katılıyorum

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;566824
Merhaba
Konumda soracaktım ama tamda yeri gelmişken buradan sorayım. Canton.u fiyat performans olarak değerlendirebilir miyiz? Yani 2150 TL verilip alınmaz mı? Bu paraya etmez mi?
Benim şahsi kriterlerim:
-Aracımın orasını burasını açtırmak istemiyorum.
-Temiz, kaliteli ses istiyorum

Ben mesajı yazarken 2 cevap gelmiş. Kusura bakmayın.

Teşekkürler
Selamlar.

Kendi deneyimimi aktarayım. Canton Alman menşeili bir audiphile firması. Bose ya da Bowers and Wilkins kadar bilindik bir firma değil.

Ses meselesi çok göreceli bir konu beğenmeyenlerde olacaktır. Canton 12 hoparlörden oluşan bir opsiyon, ön kapılarınızda üç, arka kapılarınızda iki, ön göğüste bir merkez ve arka sol bagaj kutusunun içinde bir subwoofer bulunuyor. Toplam 610 W bir RMS çıkışa karşılık geliyor. Bolero, Columbus ünite ile normalden daha çok özelleştirme imkanı bulunuyor. Bunlar eq seçeneklerine ek olarak sürücüye ya da yolcuya göre ses optimizasyonu, yol sesini azaltmak için noise cancelling, hıza bağımlı ayarlar içeriyor.  

Beğendiğim yanları içeriyi konser alanı olarak kullanılacak hale getirdiğinizde bile dış yalıtım çok iyi düzeyde. Belki bazıları dışardan gümbür gümbür gezmeyi sevebilir ama dışarıya çok gürültü rahatszılık çıkarmaması bence iyi. Tizler şöyle baslar şöyle deyip anlamsız yorumlar yapmak istemiyorum.

Öncelikle standart sistemle aralarında gündüz ve gece kadar fark mevcut. Buradaki karar aynı parayı hoparlöre harcadığınız zaman elde edeceğiniz verimin aynı olup olmayacağı. Bu konuda orjinal ve akustiği araç kabinine göre optimize edilmiş bir sistem tercih edilebilir.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;566859
Kendi deneyimimi aktarayım. Canton Alman menşeili bir audiphile firması. Bose ya da Bowers and Wilkins kadar bilindik bir firma değil.

Ses meselesi çok göreceli bir konu beğenmeyenlerde olacaktır. Canton 12 hoparlörden oluşan bir opsiyon, ön kapılarınızda üç, arka kapılarınızda iki, ön göğüste bir merkez ve arka sol bagaj kutusunun içinde bir subwoofer bulunuyor. Toplam 610 W bir RMS çıkışa karşılık geliyor. Bolero, Columbus ünite ile normalden daha çok özelleştirme imkanı bulunuyor. Bunlar eq seçeneklerine ek olarak sürücüye ya da yolcuya göre ses optimizasyonu, yol sesini azaltmak için noise cancelling, hıza bağımlı ayarlar içeriyor.  

Beğendiğim yanları içeriyi konser alanı olarak kullanılacak hale getirdiğinizde bile dış yalıtım çok iyi düzeyde. Belki bazıları dışardan gümbür gümbür gezmeyi sevebilir ama dışarıya çok gürültü rahatszılık çıkarmaması bence iyi. Tizler şöyle baslar şöyle deyip anlamsız yorumlar yapmak istemiyorum.

Öncelikle standart sistemle aralarında gündüz ve gece kadar fark mevcut. Buradaki karar aynı parayı hoparlöre harcadığınız zaman elde edeceğiniz verimin aynı olup olmayacağı. Bu konuda orjinal ve akustiği araç kabinine göre optimize edilmiş bir sistem tercih edilebilir.

Öncelikle teşekkür ederim [MENTION=2596]rumiexile[/MENTION]
Bende tamda bu konuda araştırma yapıyordum. tüm foruma baktım. yurtdışı sitelerde araştırma yaptım.
Canton için ,doğal olarak, direkt olarak olumlu / olumsuz bir yorum bulunmuyor. genel olarak yorumların "kişisel" olduğu yönünde mesajlar var. kimine göre iyi, kimine göre yetersiz. fakat olumlu yorum sayısı daha fazla. [MENTION=11228]icarus[/MENTION] Atalay bey, forumlarda özellikle farkın iyi müzikle anlaşıldığı, en az 320 kbps mp3.ler (colombus kullanan ve flac dinleyenler de var) olması gerektiği belirtiliyor. normal fm radyo yada 128 kbps mp3.lerde fark çok belli olmuyormuş.
Benim açımdan sipariş listemde kalmaya devam ediyor. Herkese çok teşekkürler :ok:

Selamlar.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence iyi bir ses sistemi 128k yı da radyo yayınının da, flac in de hakkını verebilir, sonuçta her parçayı flac saklayamıyoruz, ben ses sistemi aldım farkı flac yada 320 k çalınca belli oluyor, radyoyu MP3 leri standart sistem gibi çalarsa fazla para niye veresiniz, değer mi?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fakat "iyi müzik" dinlemek istiyorsak, "iyi müziğe" ihtiyacımız var.
Fark mutlaka vardır /olmalı ama asıl hissedilir farkın 320kbps üzerinde alındığını anladım.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse aldığı ürüne kotu demez, milletimiz ballandira ballandira anlatmayi sever,

Definitive technology ve eski technics bayiliğini yapmis biri olarak konuşuyorum, markayi arastirin.
Canton tam anlamiyla vasat diyorum baslada yorum yapmiyorum, isteyen alır isteyen almaz