škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG kullanımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar, hergün iki defa inip çıktığım  yaklaşık 2.5-3 km lik bir rampa yol var.Benim bu yolda çıkarken ve özellikle de inerken ne şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz? Yani inişte hiç gaz vermediğim  için D3 te iniyor fakat devir çok yükseliyor.ilk DSG aracım o yüzden kafanızı şişirirsem kusuruma bakmayın.:)Aracım 1.2 optimal dsg .Teşekkürler. ..

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel kural; "yokuşu çıktığın vitesle in" der. Aynı durumu ben de fark ettim. Devir gereğinden fazla yükseliyor. Cut-off (yakıtı kesip motorun arabanın hızı ile dönmesi) sistemi bu durumda devreye giriyor olabilir, emin değilim! Aklıma gelen manuele alıp bir vites büyütmek çözüm olabilir?!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş çıkarken düşük devirde çıkmaya çalışıyorsa manuele alıp motor devrini 2000 civarı ve üstü  tutmaya çalışın. İnişte freni fazla kullanıyorsanız devri yükseltmesi normal.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yokuş çıkarken kendi haline bırakıyorum genelde d2 yada d3 ile çıkıyorum.
Uzunca bir yokuş inerken manuele alıyorum ve devamlı vites yükseltiyorum

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;566965
....Cut-off (yakıtı kesip motorun arabanın hızı ile dönmesi) sistemi bu durumda devreye giriyor olabilir, emin değilim! Aklıma gelen manuele alıp bir vites büyütmek çözüm olabilir?!
Manuele alıp iki vites de büyütsen yine cutt-off devrede oluyor ve anlık þüketim 0.00lt/100km olarak yazıyor.
Alıntı yapılan: mşah;566973
....İnişte freni fazla kullanıyorsanız devri yükseltmesi normal.
Aslında salt devri yükseltmiyor. frenin fazla kullanıldığını algılayarak vitesi yerine göre 2 kademe bile düşürerek yokuş inişlerinde frenlemeye yardımcı olmaya çalışıyor.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;567005

Aslında salt devri yükseltmiyor. frenin fazla kullanıldığını algılayarak vitesi yerine göre 2 kademe bile düşürerek yokuş inişlerinde frenlemeye yardımcı olmaya çalışıyor.;)

Aslında bende aynı şeyi anlatmak istedim ama anlasilmistir diye fazla ayrıntılı yazmadım, :ok:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;567008
Aslında bende aynı şeyi anlatmak istedim ama anlasilmistir diye fazla ayrıntılı yazmadım, :ok:
Biliyorum da, bilmeyen arkadaşlar için bir kere daha açıklamış olayım diye yazdım.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin59;566963
Merhabalar arkadaşlar, hergün iki defa inip çıktığım  yaklaşık 2.5-3 km lik bir rampa yol var.Benim bu yolda çıkarken ve özellikle de inerken ne şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz? Yani inişte hiç gaz vermediğim  için D3 te iniyor fakat devir çok yükseliyor.ilk DSG aracım o yüzden kafanızı şişirirsem kusuruma bakmayın.:)Aracım 1.2 optimal dsg .Teşekkürler. ..
Bahsettiğiniz her iki durumda da manuele alıp vites yükseltiyorum.

Çevrimdışı Chao

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yokuş hatta tümsekten geçerken bile manuele alıyorum. muhakkak mühendisleri bunu test etmiştir ama araba çok düşük süratte 2. viteste gidiyorsa düz vites mantığıyla yarım debriyaj yaparak gidiyor demektir. Bu da baskı balatayı daha çabuk bitirir. bu sebepten benim tezim saçma bile olsa ben tümsekten geçerken bile manuele alıyorum araç hareket ettikten sonra d ye çekince zaten 2 ye atıyor tekrar.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
El devamlı vites kolunda çalışacaksa, nerede kaldı otomatik rahatlığı???

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
manuel kullanıyorum sizin kadar oynamıyorum vitesle.

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba vitesin rampa aşağı vites düşürmesi güvenlik amaçlı ani frende araca yardımcı olmak. Eğer rampa aşağı inerken gaza hafif basarsaniz o hareketi yapmıyor gaza basmazsaniz vites düşürüyor.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;567136
manuel kullanıyorum sizin kadar oynamıyorum vitesle.

:) :) :)