škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia öneri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TRK-vRS

• ST Frensizi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese hayırlı cumalar..2006 1.6 fsi octavia sahibiydim. çok memnundum aracımdan.tabiri yerindeyse hastasıyım octavianın. Bu aralar araç almak istiyorum önceliğim kesinlikle octavia gene. 1.2 Tsi 110 optimal kullanan arkadaşlar araçlarından memnunmu. beni korkutan 1.2 motora sahip olması yokuşta klima açıkken zor durumda bırakır mı? ya da çok yakmaz mı. Birde açık olayım bütçeme göre alcam bana uygun olanı 1.2 tsi optimal.

Çevrimdışı muryin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam hıc tereddut etme bende dsg li var 105 beygır tadına doyamazsın surmenın sehırler arası cok ıyı 4.9 litre goruyorum uzun yolda ..sehır ıcı 6 lt gorursun sakın kullanımda  hıc bı sıkıntı yok aracta

Çevrimdışı Reader_007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende sizin gibi cok tereddut etttim test driveler yaptive aldim suan 15.000 deyim cok ekonomik ve dinamik. ben birde arkasina kayik takiyorum 6 metrelik banamisin demiyor.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla canavar gibi gidiyor 6 vitese aldıktan sonra uzun yolda durmadığın sürece vites küçültmezsin, yakıtta yeni euro larda hız sabitleyici de var 80 kmh ile denedim 4.1 i gördüm 110 la 5.2 civarı geziyor . yazılım atıcam yakında uçsun gitsin iyice :))

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TRK-vRS;567140
herkese hayırlı cumalar..2006 1.6 fsi octavia sahibiydim. çok memnundum aracımdan.tabiri yerindeyse hastasıyım octavianın. Bu aralar araç almak istiyorum önceliğim kesinlikle octavia gene. 1.2 Tsi 110 optimal kullanan arkadaşlar araçlarından memnunmu. beni korkutan 1.2 motora sahip olması yokuşta klima açıkken zor durumda bırakır mı? ya da çok yakmaz mı. Birde açık olayım bütçeme göre alcam bana uygun olanı 1.2 tsi optimal.

Ben de çok araştırdım Oktavia 1.2 optimal aldım ,aracım 500 kmde ,10 gündür kullanıyorum.İyi ki almışım :)

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence 1.6 FSI den sonra kesinlikle performans kaybınız olmaz.Yakıtına gelince tamamen sizin nasıl kullandığınıza bağlı.Sakin kullanıp ani hızlanmalarınızı azaltırsanız sizi Üzmez. Ağustos 2015 te 1.2 optimal dsg aldık.Aracım şu an 9000 km de.ortalama tüketimi 5.5 larda.şehir dışında 4.5-5 arası değişiyor.Ama kısa mesafe kullanıcam evim işe çok yakın falan derseniz 9-10 litreyi bulur bence.Ben de çok düşünmüştüm dizel mi alsam diye ama 13 bin liralık fark çok bence.Ayrıca dsg yi denemenizi öneririm.Ben de optimal manuel almaya gitmiştim ama dsg aldık.Şimdiden hayırlı olsun,ben tavsiye ederim...
« Son Düzenleme: 26 Mart 2016, 21:26:46 Gönderen: engin59 »

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Ben aracı 2 ay önce aldım. Henüz 1500 km yaptım. Şehir içi trafiksiz(genellikle düz yolda) 30 km'lik kısa mesafeli sürüşte 7.5 lt.nin altına düştüğünü henüz görmedim. Şehir içi yoğun trafikte ortalama 9-10 lt. yakıyor. Şehir dışı ise 6.5 altına henüz inmedi. Arabayı oldukça sakin kullanırım. Gazı köklemem. Belki rodajdandır, bilemem.
5000  km. sonrası tekrar görüşmelerimi paylaşacağım.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam motorun ebatından veya beygirinden ziyade. 100 km hızlanma verisi, aracın performansı hakkında daha gerçekçi fikir verecektir. Ben bu motoru tercih ederken sadece 100 km hızlanma verisine bakarak aldım. Daha önceki aracım Passat 2.0 140 TDI (100 km 9.8sn) Skoda 1.2 110 TSI (100 km 10.2sn) aradaki fark 0.4sn, Performans olarak birbirine çok yakın bu iki araçtan kullanımda neredeyse aynı performansa sahip olduğunu söyleyebilirim.
1.2 motor için çeker mi? yokuşlarda kalır mı? sorularını soran arkadaşlar belli ki daha önce VW Grubu TSI motor bir aracı hiç kullanmamıştır. Bu motor VW Grubunun 1.6 TDI 110bg motorundan daha performanslı ve daha başarılı bir motor olduğunu hızlanma verileri ortaya koyuyor. (1.6 TDI 100 km 10.6sn)
Bu motora çeker mi? sorusunu cevabım; 1.6 TDI 110gb motor çekiyorsa 1.2 TSI hayli hayli çeker.

Yakıt olarak ta yılda 15.000 km civarında yapıyorsan ayda 50 tl fazla ödersin yakıta 30 tl vergiden geri alırsın ayda 20tl fazla harcaman olur.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2016, 11:16:49 Gönderen: engin_z_engin »

Çevrimdışı TRK-vRS

• ST Frensizi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şöyle söyleyim yedekte aracım var işe gidip geliyorum onla. 2 ayda 15.000 bakıma giriyorum. nisan 2015te aldım aracı (0 km) şimdi 83.000 de octavia'yı pazar günleri keyfe keder alıcam.malum yaz geliyor hem onun için hemde en güzel yatırım octavia adım gibi eminim.2006 model 1.6 mpi vardı bende 33.000TL'ye aldım 37.000TLye sattım 2010 da.  pişman olmayacağımı biliyordum.ve bu güzel yorumlarınızla hiçte pişman olmayacam. güle güle güzel günlerde kullanın değerine değer katılsın.

Çevrimdışı Reader_007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;567624
Selamlar,
Ben aracı 2 ay önce aldım. Henüz 1500 km yaptım. Şehir içi trafiksiz(genellikle düz yolda) 30 km'lik kısa mesafeli sürüşte 7.5 lt.nin altına düştüğünü henüz görmedim. Şehir içi yoğun trafikte ortalama 9-10 lt. yakıyor. Şehir dışı ise 6.5 altına henüz inmedi. Arabayı oldukça sakin kullanırım. Gazı köklemem. Belki rodajdandır, bilemem.
5000  km. sonrası tekrar görüşmelerimi paylaşacağım.
araci sehir icinde olsa dahi kesinlikle az yaklasi icin 80 ila 110 km/s olarak kullanirsaniz yakit degerlerinin dustugunu gozle goreceksiniz.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 optimal manuel alalı 1000 km oldu. İstanbul - Sapanca gidiş dönüş yaklaşık 400 km yolda araçta 5 kişi (max 70 kg.) 100 - 150 arası değişken hızda 5.5 litre ortalama yaptım. Dün Beylikdüzü - Florya - Levent - Ortaköy - Levent - Beylikdüzü arası yer yer çok yoğun trafikte 7.2 litre ortalama yaptım. Ki kendimi tutamayıp gaza yükleniyorum bazen özellikle kalkışlarda. Bence motor çok ekonomik. Eski 1.2 lt 85 bg i20 aracım ile aynı yakıyor. Üstelik iki katı güçlü gibi hissettiriyor. Eminim ki i20'yi kullandığım gibi kullanmayı başarsam uzun yolda 4 küsürlü değerler çok kolay olur.