škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Lastikler

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik gerçekten çok önemli. Otomobilde bir tek lastiğe harcadığım paraya acımıyorum.

Araç Pirelli P7 Cinturato ile gelmişti ve lastiğin daha gideri olmasına rağmen 3. sezonun sonunda çöpe attım. Geçen hafta da daha 2 yıllık Michelin Primacy 3 lastiklerimi ciddi miktarda zarar ederek Continental Sport Contact 5 ile değiştirdim. Sırf araçta kendimi tam olarak güvenli ve huzurlu hissetmek için yaptım bunları...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığınız lastiklerin hepsi çok iyi modeller ve çok doğru iş yapıyorsunuz fakat ben öğrenci bütçemle pek birşey yapamıyorum. Şuan alsam efficentgrip performance alacağım max. Ama para istediğimde 0 araç aldık birde lastik için 1000 tl mi vereceğiz diyorlar. Kesinlikle haklılar ne diyeyim skoda ya hiç yakışmadı bu durum. 2 sene kullanacağım dikkatli bir şekilde kış lastiğimde var inşallah kazasız belasız idare eder. [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567482
Kullandığınız lastiklerin hepsi çok iyi modeller ve çok doğru iş yapıyorsunuz fakat ben öğrenci bütçemle pek birşey yapamıyorum. Şuan alsam efficentgrip performance alacağım max. Ama para istediğimde 0 araç aldık birde lastik için 1000 tl mi vereceğiz diyorlar. Kesinlikle haklılar ne diyeyim skoda ya hiç yakışmadı bu durum. 2 sene kullanacağım dikkatli bir şekilde kış lastiğimde var inşallah kazasız belasız idare eder. [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION]

Semih yazdığım ilk 2 lastikten uzak durmak lazım:ok:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;567486
Semih yazdığım ilk 2 lastikten uzak durmak lazım:ok:

Abi onlardan uzak durmak gerekirse bizimkileri direkt iskeleye tampon yapalım :D prelli şaşırtmadı da pimacy3 vay anasını dedirtti :) zamanında cpc5 kullanmıştım ses dışında mükemmeldi sport versiyonunu düşünemiyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567493
Abi onlardan uzak durmak gerekirse bizimkileri direkt iskeleye tampon yapalım :D prelli şaşırtmadı da pimacy3 vay anasını dedirtti :) zamanında cpc5 kullanmıştım ses dışında mükemmeldi sport versiyonunu düşünemiyorum.

Primacy 3 daha kötü diyebilirim. Sürekli abs, asr ve esp...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;567548
Primacy 3 daha kötü diyebilirim. Sürekli abs, asr ve esp...

Sen bilmiyon reis abs beyni sürekli çalışsın paslanmasın çürümesin diye yapmışlar onu hey yavrum heeey

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;567579
Sen bilmiyon reis abs beyni sürekli çalışsın paslanmasın çürümesin diye yapmışlar onu hey yavrum heeey

Ahahaha. Sen deyince çok mantıklı geldi:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;567580
Ahahaha. Sen deyince çok mantıklı geldi:D

Bakalım 19 contiler nasılmış[emoji41][emoji41]

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;567582
Bakalım 19 contiler nasılmış[emoji41][emoji41]
Şşşş hadi bakalım, phoenix jantlarmı[emoji16]

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;567594
Şşşş hadi bakalım, phoenix jantlarmı[emoji16]

İşler pek istediğim gibi gitmedi kontrolüm dışında gelişti diyeyim abi eskiye dönüş var malesef[emoji53][emoji19]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenbey16;567449
Kısaca Skoda nın bize taktığı  (!) lastik uzun ömürlü ancak tutunma kabiliyeti ve ses açısından sorunlu bir lastik.
Zaten lastik ya iyi yol tutar-çabuk biter ya da yol iyi tutmaz-zor aşınır.
Fizik kanunu.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fatihharas1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 ekim ayında aracı aldığımda üstünde dunlop sp sport 01 ( şu an tam hatırlayamıyorum ama bu olması lazım) lastikler vardı. 2 hafta sonra su birikintisine girip hızımın aşırı kesildiğini farkedince servise gittim. Kış lastiği tak dediler. Good year önerdiler. Babamın sürekli arabasını götürdüğü lastikçi bir abimize gittim ve adam bana kıs kıs güldü.

Bunun üstünde 2,5 kanal var su tahliye edemez sıfır arabaya bu lastiği mi takmışlar dedi.

Arabada bence en önemli iki şeyden birisi lastik seçimi ki sık sık alınan bir şey değil. Skoda bu konuda çok duyarsız. Yeni bir şey değil yani.

Bridgestone Turanza taktık o gün bugündür 50bin km devirdik.

Bu yaz değiştiricez inşallah. Bakalım lastik arıyorum ben de.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence o kıs kıs gülen lastikçinizi değiştirin, dunlop sp 01 kötü lastik değil, yaz lastiklerinde aquaplanning kış lastiklerine göre tabiki daha fazla olur.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10768]fatihharas1907[/MENTION] Türkiyede esnafa güvenmemeyi biran önce öğrenin. Dunlop sp iyi lastik kötü lastik tartışılır. Nexen den iyi olduğu kesin. Aquaplanning e lastiğin yapacağı pek birşey olmaz malesef. Ultra premium birşey olması gerekiyor ki kurtarsın. Ayrıca bunda 2,5 kanal var tahliye etmez ne demek. Zaten tasarlayan mühendis geri zekalı 4-5 oluk açsaydı ne güzel olurdu. Türk insanının heleki esnafının klasik sorunudur ve özellikle lastikçiler çok bilgisiz oluyorlar hala kara düzen çalışan lastikçiler var.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik konusunda yapılmaması gereken en temel şey satıcıya lastik sormaktır; zira lastikçi her daim kendi sattığı lastiği tavsiye eder. Günümüzde hemen her bayide alt, orta, üst sınıf markalar bulunmaktadır zaten, dolayısıyla her halükarda size satabilecekleri lastik vardır. Bilirsiniz lastikçiler bazen sattıkları ana markayı değiştirirler; 1 yıl önce öve öve bitiremedikleri lastik bir anda "kötü lastik" olur, 1 yıl evvel "kötü lastik" olan marka ise bir anda en iyisi olur.

Lastik işi ciddi iştir; bu nedenle vakit ayırmak gerekir. Elimizin altında inanılmaz bir güç var artık; bilgi okyanusunda yaşıyoruz. Bu okyanustan yararlı bilgiyi çekip almak size kalmış, zira birçok hatalı bilgilendirme de mevcut. Belli başlı birkaç site var zaten, o sitelerde hem kurumsal testleri hem de kullanıcı yorumlarını bulmak mümkün. Bunları sentezleyip kendinize uygun lastiği bulmanız gerekiyor.