škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilbayvarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.
Motor seçimi konusunda yardımlarınızı alayım dedim.
En düşük 2014 model olmak üzere 1.4 tsi -1.6 tdi elegance modelleri arasında seçim yapmakta kararsız kaldım.
70bin tl ayırdım ama değecek bir araç bulabilirsem 75bin de olabilir.
1.4tsi elegance ın sıfırı şuan 72-73 civarı.aynı aralıkta temiz ikinci el 1.6 tdi elegance lar da var.
Yakıt konusunda tdi ın daha cimri davrandığını biliyorum.
Siz olsanız seçiminiz hangisinden yana olurdu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle TDI tercih ederdim ki sifir Tdi elegance sahibiyim. Kullanırken yakita sürekli fazla para vermek benim için ciddi caydırıcı bir olay. Ayrıca satarkende tdi ikinci elde daha rahat gidebiliyor ve deger kaybı minimum oluyor.  1.4 tsi jetta sahibi bir arkadaşım yakıttan şikayetçi ve aracı uzun zamandır satılık ama elinden çıkarmakta  zorlanıyor

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi kullanıyorum. ...tasarruf açısından süper.....tavsiye ederim. ....

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi elegance kesinlikle hocam hem satarken hemde kullanırken karlı olacaktır
Ayrıca 1.4 tsi 0 da elegance yok

Çevrimdışı MRDN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de 1.6 TDI tavsiye ederim, 70-75 bin civarına gayet temiz dizel otomatik Yeti alabilirsiniz, Fabia'mı satarsam ben de aynısından almayı düşünüyorum. Hayırlı akşamlar..

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamamen kişisel görüşler :) 1.2 htp kullanıcısı ben performans arıyorum. yıllık 10000 kmde de yakıta vereceğim maksimum farkın 2000 tl olacağını düşünüyorum. o yüzden ben olsam tsi alırdım muhtemelen

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen beklenti ile ilgili.  Muhakkak test edip karar verin.  Yukarıdaki genel görüşle benimki uyuşmuyor.  122hp TSI Sonrası 115 hp CRDI dizel kullandım.  İmkanım olur olmaz benzinli 180 hp ye geçtim.  Ben Turbo benzinli araçlar varken, dizelden keyif  alamayanlardanim..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fikir veren tüm arkadaşlar haklı. Benzinli mi, dizel mi tercihi tamamen sizin kişisel kriterlerinize bağlı. Yılda ortalama kaç km yaptığınız, maddi durumunuz, zevkleriniz (örn. "En gürültüsüz dizel motorun gürültüsüne bile katlanamam" diye düşünenler var), ve saire...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu şekilde genel bir soruya doğru yanıt vermek mümkün değil kanaatimce. Konu sahibi yıllık kaç kilometre yapıyor, günlük tek marşta kat ettiği mesafe ne kadar, güzergahı nasıl, trafik durumu nedir vb. bir sürü etken var...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor seçimi(benzin-dizel) yıllık yaptığınız km ile alakalı. Şahsen biz yıllık 10-12 bin yapıyoruz ve bu yüzden 1.2 tsi aldık. 1.2 almamızın sebebi de çoğunluk (%90) şehiriçi İstanbul trafiğinde kullanmamız. Eğer fazla km yapacaksanız dizel tercih edilebilir, sonrasında da sıkıntı yaşamazsınız. Ama bana soracak olursanız 1.4 tsi motor yerine 1.6 dizel her zaman mantıklı olmuştur. (fiyat açısından) Ama 1.6 dizel mi 1.2 tsi mı derseniz de benim gibi kullanıyorsanız 1.2 derim :ok: Çünkü şehiriçi'nde 1.4 mü 1.2 mi kullandığınızı pek anlamıyorsunuz, üstüne 1.2 daha az yakıyor ve vergi avantajı var :) Kısacası demek istediğim dizel almak için yeterli sebebiniz varsa dizel derim ben ama Ender beyin dediği gibi kullanım koşullarını belirtmenizde fayda var :)
« Son Düzenleme: 29 Mart 2016, 15:29:52 Gönderen: msami »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yılda 8.000 km yapıyorum ve nerede ise tamamına yakını uzun yoldur ama Dizel tercih ettim bu tamamen zevk ve tercihe kalmış benim dizel tercih etmemdeki bir diğer nedende önceki 6 aracım 1.6 atmosferik motor ve benzinli modellerdi dizelin tork değerleri ve tabi ki daha ekonomik yakması dizelin litre bazında da ucuz olması nedenlerinden tercih ettim şimdi olsa yine dizel tercih ederdim fakat DSG şanzıman için verdiğim farkı Elegance donanıma verebilseydim çok daha memnun olacaktım ama ne yazık ki benim aldığımda tüm bayileri araştırdım düz vites Yeti yoktu mecburen DSG almak zorunda kaldım. Bu arada bir not düşeyim 1.6 TDI manuel Elegance Yeti benim son aracım olabilirdi.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2016, 22:49:48 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı İbrahim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence performans,yakıt,bakım ve vergi olarak 1,2tsi