škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapidspcebac 1.2 Tsi 90Hp ile 1.4 Tsi 125 Hp Karsilastirma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba skoda ailesi degerli abilerim

1.2tsi 90hp 160 tork ile 1.4 tsi 125 hp 200 tork motorlar arasinda performansda fark cokmudur.1.2 beni uzermi 8 10 sene bunarabayu kullancam.1.4 diyattan 3.600 tl vergiden 3 yilda 2000 tl ilave 1000 tl ekstra indirimde alamiyacgm 3 ay sonra teslim.Cok arada kaldim.kullanici deneyimleri yada goruslerinizi acil alabilirmiyim.Araci almaya gidecem yada siparis gececegiz cok tesekkurler..

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
forumda çok aktif semih beyden 90hb hakkında kullanım bilgisi alabilirsiniz.. bende 75 mpi olmasına rağmen turbo olmammasına rağmen 115 tork olmasına rağmen ihtiyaçlarımı karşılıyor ama semih beyin de bana dediği gibi düşünürseniz insan zaman içinde ayağının altında güç olsun istiyor arabanın herseyini değişriebilirsiniz ama motoru bg  değişmez 125 lik alın derim sakin kullanımda çok yakmaz ama emin olun 1.4 tsi jetta kullandım uçuyor rapid havalanır eminim ama durur mu bilemem :) allah korusun

https://www.youtube.com/watch?v=PaA8uWEqBAM
« Son Düzenleme: 30 Mart 2016, 09:44:13 Gönderen: rapidchi »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arada bariz bir performans farkı olur, imkan varsa direkt 1.4 tsi alın derim. Ancak imkanınız kısıtlıysa ve zaten mevcutta güçsüz atmosferik bir araçtan geçiş yapacaksanız 1.2 tsi de işinizi görür.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI alacaksan bir 1.4 TDI ile arasında pek bir fark kalmıyor.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sizin sürüş tarzınızlada alakalı, arabayı sakin kullanan, şehirdışı 120yi geçmeyen biri iseniz 1.2 90 bg tsı vergiydi  yakıttı ve 2. eli (1.4 den daha iyi olacağını düşünüyorum)
Yanlış anlaşılmasın 1.2 tsı da iyi gidiyor :)
 Performansta 200nm torkla 1.4 tsı mutlu eder
« Son Düzenleme: 30 Mart 2016, 12:08:13 Gönderen: srdr4270 »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.4 için birkaç bayi aradım getirtmediklerini söylediler. Nedeni ise 1.2 nin daha çok tercih edilmesiydi. Özellikle 1.4 istedim olmayınca 1.4 tdi cr Dsg aldım

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. 1.4 Tdi ambiant var bende. Ekonomisi ayrı bir durum. Sadece performansı için bile tercih edilebilir. 1500 2500 bandında torku inanilmaz. 1.6 benzinli aracımla zorlandigim rampada o kadar rahat çıkıyor ki. Dizelin sesine alisirsaniz bence iyi bir seçim yapmışsınız

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Performans olarak 1.2 tsi bence 1.4 tdi dan iyidir. Ona gore dusunun derim.

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de çok araştırma yaptım, 1,4 tsi konusunda bayinin önerisi dizel 1.4 TDİ ya da 1.2 tsi önerdiler. 1,4 tsi benzinli aracı test etme imkanı olmadığını yakıttı fazla olabileceğini söylemişlerdi.ama sadece avek istanbul da buldum.araç istediğim özellik ve donanımdaydı. 2015 euro6 style paket 125 hp aldım. Yakıt tüketimi normal kullanımda ideal. Performans istediğin zaman çok fazlasını veriyor.hiç yormuyor adeta uçuyor.süratli kullanımda bile 100km/8lt üzerinde bir sarfiyat görmedim,aynı süratle 12 tsi daha fazla yakıt tüketimi yapacaktır.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi ile 1.4 tdi arasında 55 n.m tork farkı var. Benzinli motorun max torku üst devirlerde ürettiği düşünülürse bu fark reel olarak daha da fazladır. Bence 1.4 tsi, dizele yaklaşan fiyati ve performansı ile dizeli tercih ettiren bir durumu var. Bundan dolayı bayiler 1.4 tsi ellerinde tutmuyorlar.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mevcut spaceback 1.2 tsi 90 bg dsg kullanıcısıyım. ablamda audi a1 1.4 tfsi otomatik var. araç resmen tırmalıyor. 1.4 tsi rapid ondan aşağı kalmaz hatta yeni nesil euro 6 125 beygir daha bile iyidir. a1 122 beygir. büyük beklentileriniz varsa 1.4 tsi siparişle gelir sadece. çok beklentiniz yoksa 1.2 tsi de gayet yeterli hele ki 1.4 tdi den geçiş yapacaksanız bence üzmez. :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenbey16;568175
1.2 tsi ile 1.4 tdi arasında 55 n.m tork farkı var. Benzinli motorun max torku üst devirlerde ürettiği düşünülürse bu fark reel olarak daha da fazladır. Bence 1.4 tsi, dizele yaklaşan fiyati ve performansı ile dizeli tercih ettiren bir durumu var. Bundan dolayı bayiler 1.4 tsi ellerinde tutmuyorlar.

Dizelde torkun daha yüksek olduğu doğru da benzinlinin torku üst devirde ürettiği argümanınız yanlış. 1.2 tsi 1400 devir gibi oldukça düşük bir devirden itibaren 3500 devre kadar maksimum torkunu verir. 1.4 tdi ise 1750 devirden 2500 devre kadar verir maksimum torku.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2016, 21:18:02 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi 90 hp in performansı 1.4 tdi dan kağıt üstünde bile daha iyi. Piyasada ki birçok 1.6 atmosferiği yakalayacak güçte bir araç  tabi son hızı karıştırmıyorum. 1.4 tsi güzel seçim olacaktır spor koltuk ve cam tavanla kombinlerseniz tadından yenmez. 1.2 tsi 110 hp daha mantıklı olur aslında ama  onun da otomatiği yok sanırım.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sevgili kardeşim öncelikle kendi arabam 1,2 90 bg Dsg rapid Şb.Yorumum ise. Tabikide bir performans farkı olacaktır.Ancak fark okadar fazla değil.Çok keyifli bir araç.Şuan Skoda bayilerinde rapid Şb 1,2 90 bg Dsg encok satan model.1,4 dizel 90 bg sonrasında encok satıyor.Yani Skoda Rapid müşterileri bu iki motor seçeneğini evcil tercih ediyor.Dizel çok yol yapıyorsan al.Şuan piyasada 55-56000 tlfiyatlarinda alınabilecek en iyi araç rapid 1,2 sb Dsg .Gerçekten çok iyi bir araba.yılbaşından beri kullanıyorum çok keyifli.Tavsiye ederim.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese
1.2 90 HP kullanmadım ama 160 tork motor ve beygir terichleri ile nedense kağıt üstünde çok iyi durmuyor gibi geldi cahilce yapılmış bir yorum olarak bunu algılayabilirsiniz.

Az çok yorumlara bakarak sizlere böyle birşey danışmak istedim kimi yokuşta üzer diyor 1.2 için kimi çok atik değildir diyor zaten

Bende oyle çok performans delisi bir değilim sadece araç tepki versin gaz pedalına bastınmı düşündüğümü yapsın istiyorum

Birde saçmalık ama 2.elini düşünüyorum boyle yazanlara kızardım ama okuya okuya almadığım aracın 2.elini düşünür oldum.1.4 ve 125 beygir 200 tork aynı tüketim verileri ile daha iyi olabilir gibi geliyor.

Yorumlar için çok teşekkürler 1.4 araç bulamadık nisan için bakıyoruz şuanda

Hayırlısı