škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ağzı olan konusuyor

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb geçen yıl Octavia dan sonra 2. En çok satılan skoda idi. Bu yılın ilk 2 ayında satışlar birbirine eşit devam ediyor. Bunda yeni superb in etkisi var muhakkak.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem Skoda hem de benzinli araç sahibi olarak bu konulara alışmanız gerek, kulağınızı tıkayın geçin. Çoğu kişi için anlatmakla uğraşmaya değmez zira bu adamlar için en doğru kendi bildikleridir, ama aslında otomobil konusunda hiçbir şey bilmezler. Diğer grup ise aracı görünce, içine oturunca ve hele ki aracı kullanınca direkt çark edeceklerdir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Ben bir araç almadan önce kriterlerimi belirlerim. Diğer araçların fiyatlarıyla karşılaştırırım. Aradaki fiyat farklarında bana ne gibi avantajlar sağladığını kontrol ederim. İnce ince her detayı karşılaştırırım.

5 kişilik bir aileyiz.

Benim için;

SuperB, sınıfındaki diğer araçların almadığı kadar bagaja valiz alabiliyor mu ? EVET
SuperB ile arka koltukta 3 kişi 2'si kilolu sınıfındaki diğer araçlarda etmediği kadar rahat ediyor mu ? EVET
Full bagaj ağzına kadar dolu 5 kişi 3'ü kilolu, otoyoldaki en dik, çetin, zorlu rampayı hiç devirden düşmeden, performans yaşamadan çıkabiliyormuyum ? EVET.
1200 km'lik yol sonunda bile araçtan inerken kendimi yorgun hissetmiyormuyum ? EVET..Diğer özellikleri, ön görünümü vs vs fantastik kısımlarını da saymıyorum...

Benim için Ahmet onu demiş, Mehmet şunu demiş, beğenmemiş vs vs hiç önemli değil...
Çünkü ben aracı kendim için alıyorum, ailem için değil...

Madem sizde kendiniz için almışsınız, söylenenleri değerlendirmeye almanız bile boşa...

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kayınbabam  skoda aldım deyince yüzünü ekşitip volkswagen dururken skodamı alınır dedi. İstediğin kadar anlat aynı kafa. Ne yazıkki hemen hemen benzer aynı araçta olsalar skodanın geçmişten gelen ön yargısı var.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keyfinize bakın, bosverin onu bunu, herkesin istekleri farklı,:ok:
Skoda atakta,

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir durumdan bahsedeyim bir tanıdığımız octavia almıştı skoda ney o kadar para verilir mi jetta alinir vs diye söylemiştik şimdi bana sorarsanız octavia jettadan 3 5 gömlek daha iyidir, şuan ise superb sahibiyiz demek istediğim anlamadan dinlemeden konuşması kolay çok guzel bir araba siparişi verdiniz görenin vay anasını a6 kasası var bu arabada diyecegi genislikte ve rahatlikta bir araba guzel gunlerde kulanin...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008 de aldigim 2007 octiyede anam ayni muameleyi yapmisti.
- Ben: anne araba aldim.
- annem: iyi ne aldin.
- ben : skoda.
- annem : napcan skodayi.

Annemin dusundugu su 70 modelli arkasi capraz duran pikaplardi tabi. Memlekete gidince gordu
- annem : hani skoda aldiydin.
- ben : iste anne bu skoda.
- annem: olum bu skoda degil ki araba araba.   :-))))

Ornek :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-kamyon-kamyonet-1986-model-son-efsane-skoda-281463278/detay
« Son Düzenleme: 31 Mart 2016, 14:57:17 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuşanlar haklılar bence.
Superb 1.4TSI Style alacağınıza 3-5 daha fazla verip Mercedes S 600 Long alabilirdiniz. Hakikatten tercihinizi anlamakta ben de güçlük çektim.

Lâ Hâvle çekip konuyu değiştirin her seferinde bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allahım neden toplumda marka algısıyla öpülmeye meraklı insanlar var anlamıyorum. Allah bilir bu insanlar kesin pazardaki teyzelerden 5 liralık malı 2,5 liraya almanın hesabını yapıp, aynı mala alışveriş merkezinde 50 lira 100 lira verip hava atıyorlardır.

Skoda markasının ortaklarının volkswagen grubu ile çek cumhuriyeti olduğunu bildiklerini de sanmıyorum. Bende 1,6 prestige siparişi verdim Allah izin verirse nisan sonu mayıs başı gelecek aracımız. 118 binlira tutuyor yaklaşık. Değer mi ? evet sonuna kadar değer!

Bu ağzı olupta konuşup saçma sapan " vay efendim niye passat almadın hahahahaha" , " vay manyak herif skodaya o kadar para verilir mi? " gibi cümleler kuran adamları Allah rızası için kolundan tutun volkswagene götürün bi passat highline standart özelliklerine bir baktırın. Bir de SuberB prestige paketin özelliklerine baktırın. Farkı kendi gözleri ile görsün! Passatta opsiyonel olan bir çok donanım SuperB'te standart.

Kaldı ki SuperB 3'ün alt yapısı volkswagen, motoru volkswagen, tasarımı audi nin eski tasarımcısı tarafından yapılmış. Ama gel gör ki passat daha pahalı. Niye alayım arkadaşım?  Ben paramın düşmanımıyım?. Gelmişler banada diyorlar "yok benzinli CLA 180 giriş paket alsaydın" " yok merso her türlü öttürür". Artık bir kişi daha bana bunu derse, o arkadaşı HAYDAR diye tabir ettiğimiz Türk şoförlerinin bir numaralı dostu şoför koltuğunun altında her daim hazır bulunan arkadaş ile tanıştıracağım! yeter artık ya. Yeminle bıktım ya.

Saygılar..

Çevrimdışı xyphiks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bana daha kimse neden öyle yaptın diye bir yorum getirmedi şimdilik. Benim çevremdeki insanlar oldukça eğitimliler ondan herhalde, markayı ve modellerini biliyorlar. Skodanın VW iştiraki bir şirket olduğununda farkındalar. Sadece piyasada araba fiyatları konusunda bilgi sahibi olmayanlar fiyata biraz temkinli yaklaşıyorlar ama hemen emsali olan diğer D segmentlerininde fiyatını sorguluyorlar, diğerlerinin fiyatlarını duyunca şaşkınlıkları devam etmekle beraber akılcı bir adım atıldığının farkına varıyorlar. Birde benim bir önceki aracım Passat olduğundan ve size o yorumu  yapan insanların alamadıkları Passata 6 yıl binmiş bir insan olduğumdan öyle yorumları yapmaya cesarette edemiyor olabilirler. Sizin anlattığınız insanları ve karşılaştığınız durumları bende anlıyorum, ama önemi yok takılmayın dediklerine. Onların bilgisi o kadar.