škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

An(kara) ve Anılarım....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yine anılarım depreşti:D:D Aklıma geldi, paylaşmak istedim

Yıl 2004 ..... Diz kapağımının hemen üstünde, doğuştan olan kemikleşmiş kist Samsunda xxx hastanesinde başarısız bir şekilde alınmıştı.Ayağım tam 5 ay alçılıydı ve 5. ayın sonunda ayağa kalktım ama ciddi sıkıntılar yaşamaya başlamıştım.Yere basma gücüm sıfır konumundaydı....Varan 1, Tomografi, Mr sonuclarıma göre yanlış ameliyat kurbanı oldum. Tüm lifler yırtık, bağlar kopuk, menisküs ve kist kalıntıları halen dizimde Duydukki bu beni ameliyat eden doktorun ilk yanlış ameliyatı değilmiş... Nasıl böyle bir hata yaptık bilmiyorum ama arastırmadan o doktoru seçtik.. Neyse,, beni ameliyat eden doktor geçen sene trafik kazası sonucu belden aşşağısı felç olmuş, şimdilerde tekerlekli sandalye falan sağlığına kavuşmaya çalışıyormuş..

Yıl 2005.......
Beni hemen ardından acil ankaraya sevketmişlerdi.. Araştırmalar sonucu İbni sina hastanesinde bir zamanlar ankaragücünün, milli takımın ve halen uefada doktorluk görevi yapan hocam beni ameliyata aldı.Ameliyat çıkışı yatağımda yatarken narkoz etkisiyle uyuşmuş vaziyetteydim.Annem bana ortopedik malzeme almak için medikalciye gitmişti ve odada yalnız kaldım. Yanıma 40 yaşlarında birisi gelmişti ve masum bir şekilde yan odada annesinin yattığıın ve acil olarak birisini araması gerektiğini söyledi, benden telefonumu istemişti. Bende iyi niyetliyim ya saf gibi verdim telefonu adama( ilk kez o kadar güzel bi telefonum olmuştu.. Siemens cx 70 :) ) 10 dakika geçti yok yarım saat 1 saat derken iyice kötü olmaya baslamıstım. Annem geldi ve herseyi açıkladım sonra gaspa uğradığımı anladım :D Güvenlik kamerasından adamı tesbit ettik, polislerde yanımda... Polisler bize garanti verdiler 10 senede olsa bu adamı bulacağız diye:D Mahkemeye dilekçe verdik 5 sene olcak nerdeyse halen bir iz yok :D neyse 10 senenin dolmasına daha var O hırsızı görürsem
....... Hey gidi ankara günleri.. kavaklıdere, kızılay, gölbaşı vs... güzel günler yaşamıştım bastomlu bastonlu :D:D Beni sağlığıma kavusturan Hocama sonsuz teşekkür ediyorum......

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim :)

Çevrimdışı skodamania

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun mühim olan iyileşmen tatlı bir anı olarak hatırlarsın telefonunu. Sahtekarlar hastane ortamında bile yapacaklarından geri kalmıyorlar.
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..Sonucu iyi olmuş ya boşver hırsızı..

Ankara- Mamak'ta minübüsten inerdik, millette bent deresine gitmeye istekliydi..Sonradan öğrendim sakat bir yermiş :++:

Gençlik parkında "bul karayı al parayı" diyenler ne çoktu yav :D

Bir kaç kere kızılay'a gittim.Garnizon dışı idi ama ne güzeldi kalabalık, güzel bir meydandı.:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dışardan ankaraya gidipte darbe yemeyen varmı acaba :++:

Kızılayı bende çok sevdim.. Özelliklede samatyanın pizzasını, kazıklandık ama neyse :D:D
 Şimdi kapandımı orası merak ediyorum..

Hakan arkadaşımızın aydınlatmasını bekliyoruz :D
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2009, 20:51:15 Gönderen: mariachi »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
:)

Geçmiş olsun...

Bentderesi eskisi gibi değil, Gökçek bitirecek kârhaneleri diyorlardı, pek ilgi alanımada  girmiyor işin aslı en son horospylerle kavgalıydı.

Mamak, A.paşa falan o taraflardaki kemikleşmiş doku aynı, ama gecekondular yıkılıyor, yerlerine TOKİ gökdelenleri çoğu yere dikti bile.

Ama Ulus eski Ulus, hala o eski Ankara dokusu mevcut. Sevmemde girmemde oralara hiç. Ben daha ziyade Bahçelievler, Beşevler, Bestekâr sokak, Karanfil falan takılırım. Daha kalite yerlerdir.

Gölbaşına bir sene gittim geldim, evimden tam 50 km kadar çevreyolundan, sabah gittim akşam geldim fabiamla. Günde 100 km yapıyorduk durmadan. Zaten kazada okuldan gelirken olmuştu yılbaşı günü ;)

Gölbaşını pek sevemedim. Küçük bir şehir gibi. Örneğin bi Eryaman'a kıyasla daha düzensiz bir yer.

Gençlik Parkını baştan yaptılar, yıllardır faaliyet dışı, serseri mekanı bir yerdi ama düzelttiler.

Ziya Gökalp'teki Samatya duruyor. :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Ankara benim için sınav-jüri-proje savunması şehri, yani savaşa geliyoruz hep...

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;53492

Ankara benim için sınav-jüri-proje savunması şehri, yani savaşa geliyoruz hep...

Bende 2 kere ankaraya muhasebecilik sınavı için gitmiştim ikisindede geçememiştim:kiki:

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;53466

Geçmiş olsun...

Bentderesi eskisi gibi değil, Gökçek bitirecek kârhaneleri diyorlardı, pek ilgi alanımada girmiyor işin aslı en son horospylerle kavgalıydı.

Mamak, A.paşa falan o taraflardaki kemikleşmiş doku aynı, ama gecekondular yıkılıyor, yerlerine TOKİ gökdelenleri çoğu yere dikti bile.

Ama Ulus eski Ulus, hala o eski Ankara dokusu mevcut. Sevmemde girmemde oralara hiç. Ben daha ziyade Bahçelievler, Beşevler, Bestekâr sokak, Karanfil falan takılırım. Daha kalite yerlerdir.

Gölbaşına bir sene gittim geldim, evimden tam 50 km kadar çevreyolundan, sabah gittim akşam geldim fabiamla. Günde 100 km yapıyorduk durmadan. Zaten kazada okuldan gelirken olmuştu yılbaşı günü ;)

Gölbaşını pek sevemedim. Küçük bir şehir gibi. Örneğin bi Eryaman'a kıyasla daha düzensiz bir yer.

Gençlik Parkını baştan yaptılar, yıllardır faaliyet dışı, serseri mekanı bir yerdi ama düzelttiler.

Ziya Gökalp'teki Samatya duruyor. :)

Ulus içinde pek güzel söylentiler yok :D Oradada döngel kârhaneleri vardı :D:D Ama gerçektende mide bulandırıcı ve pis yerlerdi :kus1: Gençlik parkıda çok güzeldi ama dediğiniz gibi serseri mekanı olduğu için gitmek istemezdik... Bide benim hayran kaldığım bi yer vardı kızılayın oralarda, belkide karanfil sokakmıydı ? yolda yürürken her iki yanındada kocaman ağaçlar vardı.. Süper bi yerdi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara birde benim gözümde hep sarı sarı kurumuş otları olan bir yer gibi geliyor..Bursaya girince karadenizin yeşiline girmiş gibi hissediyorum..

Hakan sende o yüzden mi aldın bej rengini doğada iyi kamufle olmak içinmi :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun.Ulus, mamak, bentderesi, abidinpaşa ve çinçin şuan ankaranın yüz karası olarak duruyor.Ulus tarihi bir yer gibi görünsede ordaki pavyonlar, ufak çaplı oteller tamamen ulusun tarihiyle zıt bir görüntü sergiliyor.O yüzden ulustaki o problemleri çözmeleri gerekiyor.Mamak' ı zaten pek fazla bilmiyorum ama ordada çok gecekondular var.Ama orayı çözmeye başladılar.Abidinpaşa, çinçin gibi yerlerin adını duydum ama gitmişliğim hiç yoktur.Çok rezil yerlermiş anlatılanlara göre.Çok pislikler dönüyormuş.Polis bile giremiyormuş.Hadi oralar sapa yerler.Ordaki insanlar dışında pek gören yoktur oraları.Ama bi bentderesi varki tam rezalet.Askerlik şubesine giderken bentderesinden içinden olmasada geçmek zorunda kaldım bikaç kez.Tepedeki gecekondular falan tam rezalet.Koskoca başkent ankaraya hiç yakışmıyor.Oraya bi çözüm bulmaları gerekiyor bence.Kızılay' a önceden dersane zamanlarımda falan çok gidiyordum.Ama işim düşmediği müddetçe artık pek gitmiyorum.Genelde biraz daha yukarılara takılıyorum.Bakanlıklar, çankaya, tunalı, bahçeli, beşevler, bilkent falan takılıyoruz arkadaşlarla.Ankara' ya gelecek olan olursa buraları tavsiye ederim.Nezih yerlerdir çünkü.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.

Kayınpederim Haseki Hastanesi' nde nefroloji servisinde yatarken, yatan tüm hastaların cep telefonlarını çalmışlardı. Vicdan olmayınca böyle oluyor işte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;53538
Öncelikle geçmiş olsun.Ulus, mamak, bentderesi, abidinpaşa ve çinçin şuan ankaranın yüz karası olarak duruyor.Ulus tarihi bir yer gibi görünsede ordaki pavyonlar, ufak çaplı oteller tamamen ulusun tarihiyle zıt bir görüntü sergiliyor.O yüzden ulustaki o problemleri çözmeleri gerekiyor.Mamak' ı zaten pek fazla bilmiyorum ama ordada çok gecekondular var.Ama orayı çözmeye başladılar.Abidinpaşa, çinçin gibi yerlerin adını duydum ama gitmişliğim hiç yoktur.Çok rezil yerlermiş anlatılanlara göre.Çok pislikler dönüyormuş.Polis bile giremiyormuş.Hadi oralar sapa yerler.Ordaki insanlar dışında pek gören yoktur oraları.Ama bi bentderesi varki tam rezalet.Askerlik şubesine giderken bentderesinden içinden olmasada geçmek zorunda kaldım bikaç kez.Tepedeki gecekondular falan tam rezalet.Koskoca başkent ankaraya hiç yakışmıyor.Oraya bi çözüm bulmaları gerekiyor bence.Kızılay' a önceden dersane zamanlarımda falan çok gidiyordum.Ama işim düşmediği müddetçe artık pek gitmiyorum.Genelde biraz daha yukarılara takılıyorum.Bakanlıklar, çankaya, tunalı, bahçeli, beşevler, bilkent falan takılıyoruz arkadaşlarla.Ankara' ya gelecek olan olursa buraları tavsiye ederim.Nezih yerlerdir çünkü.

Tunalıhilmi yi unutmak mümkün değil.. Kavaklıdere gölümü oluyordu tam hatırlamıyorum ama ordaki havuzda kuğular vardı çok güzel görüntülerdi.  çifte kumrularda aşk tazeliyorlardı oralarda :)

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;53543
Geçmiş olsun.

Kayınpederim Haseki Hastanesi' nde nefroloji servisinde yatarken, yatan tüm hastaların cep telefonlarını çalmışlardı. Vicdan olmayınca böyle oluyor işte.

Sağolasın uğur abi..  Bizlere bu adilikleri yapanların yatacak yerleri yok :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: serkan61;53425
Araştırmalar sonucu İbni sina hastanesinde bir zamanlar ankaragücünün, milli takımın ve halen uefada doktorluk görevi yapan hocam beni ameliyata aldı.
....
....
Hey gidi ankara günleri.. kavaklıdere, kızılay, gölbaşı vs... güzel günler yaşamıştım bastomlu bastonlu :D:D Beni sağlığıma kavusturan Hocama sonsuz teşekkür ediyorum......

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim :)

Burada kendim için yararlı bi bilgi buldum :D teşekkürler...

Bahsettiğiniz ve teşekkür ettiğiniz doktor Mehmet S. Binnet galiba, İbni Sina-Milli Takım-Uefa olayından anladım.

Ben de 3 yıl arayla 2 dizimden bağ ameliyatı geçirdim xxx hastanesinde. İlki bağ açısından başarılı idi ama yırtılan iç menisküsü dikmeyip tamamına yakınına çıkardıkları için şu an o dizimde bağ sağlam ama menisküs yokluğundan aşınmaya dayalı ağrılar başladı.

2. ameliyatta ise diğer dizimde menisküs dikildi ve başarıyla tuttu fakat bağın sağlamlığı ya da fonksiyonelliği tartışılır.

Bu 2 dizimi de Mehmet Binnet'e göstermeyi düşünüyorum bakalım ne diyecek. Methini duymuştum kendisinin, sizin anlattığınız hikaye de bu açıdan iyi oldu.

Telefon için üzüldüm, büyük şehirlerde her türlü üç kağıt yöntemi var.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan61;53566
Tunalıhilmi yi unutmak mümkün değil.. Kavaklıdere gölümü oluyordu tam hatırlamıyorum ama ordaki havuzda kuğular vardı çok güzel görüntülerdi.  çifte kumrularda aşk tazeliyorlardı oralarda :)

Orası Kuğulupark, Ankara'nın diğer parklarından farklı olarak kız arkadaşınla gittiğin zaman eline avcuna gül tutuşturup dayak sebebi yaratan serseriler yoktur, yada kadife Reeboklarımı boyamaya çalışan zihinsel gerilikteki kişiler. Nezih parktır, güzeldir, kışın kar yağıncada ayrı bi güzeldir.

Unutmadan, sevgilinle rahatça oturabileceğin bi park olduğunun altını tekrar çiziyorum, zaten oranın insanı biraz daha dünyaya güzel gözle bakan tiplerden oluşur.

Alıntı yapılan: mygokhan;53502
Ankara birde benim gözümde hep sarı sarı kurumuş otları olan bir yer gibi geliyor..Bursaya girince karadenizin yeşiline girmiş gibi hissediyorum..

Hakan sende o yüzden mi aldın bej rengini doğada iyi kamufle olmak içinmi :D

yıooo gerek AOÇ, gerek Or-An, Kepekli ve bi çok göl ve çevresi yeşildir.

Alıntı yapılan: serkan61;53494
Bide benim hayran kaldığım bi yer vardı kızılayın oralarda, belkide karanfil sokakmıydı ? yolda yürürken her iki yanındada kocaman ağaçlar vardı.. Süper bi yerdi

Karanfil ;) Benim Top 5 mekanlardan.