škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

android tabanlı multimedya navigasyon

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m@hm@;568652
Nerden başlasam bilmiyorum, bluetooth menüsüne girince müzipin keslmesimi, her seferinde rehberi içe aktar komutunu vermem gerektiğinimi,450 adet kişiyi ekleyebilmesinimi, ekranlarının yansıma yapmasınımı, ses kalitesinin berbat olmasınımı, radyonun çekmemesinimi, arayüzün çok basit olmasınımı.....
Daha sayarım ama avantajlarıda var ama en önemlisi bluetooth işini çözemediler maxi dod ekranda aramalaeı görmek dışında işlem yapamıyosun

Anladım kafam karıştı en iyisi cihazı bir araçta görmeden almamak

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kafanız karışmasın sadece orijinal sisteme göre eksi yönleri var bunun yanında artılarıda var mesela ekran çözünürlüğü ve büyüklüğü daha iyi, dvd çalar, navigasyon, bağlantı özellikleri gibi iyi özellikleri var,beğeni kişiye göre değişir sizin çok iyi dediğinize başkası iyi demez veya tam ters durumda olabilir,şahsi görüşüm win ce sistemlerin android sistemlerden daha kullanışlı olması nedeniyle bu yöndede düşünün

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bakalım biraz daha araştırmakta yarar var ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bolero sistemlerde navigasyon özelliğini android auto bağlantısıyla sağlamak mümkün. google maps üzerinden telefonda açarak çalıştırıyor ve bence sabit olarak monte edilecek bir navigasyondan her zaman daha efektif. hem güncel hem anlık trafik bilgisini dahi maps üzerinden çalıştığı için veriyor.

ben kullanıyorum bu şekilde bolero'da.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;569304
bolero sistemlerde navigasyon özelliğini android auto bağlantısıyla sağlamak mümkün. google maps üzerinden telefonda açarak çalıştırıyor ve bence sabit olarak monte edilecek bir navigasyondan her zaman daha efektif. hem güncel hem anlık trafik bilgisini dahi maps üzerinden çalıştığı için veriyor.

Teşekkürler bilginiz için fakat ben sırf navigasyon olsun istemiyorum. Müzik video vsvs bunlarda olsun istiyorum.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;569304

Android auto dediğiniz smart link mi arkadaşım

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;569423
Android auto dediğiniz smart link mi arkadaşım

evet. yani, smartlink'ten biliyorsunuz üç bağlantı tipi oluyor. android auto, apple car play, mirrorlink. bir tanesi de smartlink.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;569459
evet. yani, smartlink'ten biliyorsunuz üç bağlantı tipi oluyor. android auto, apple car play, mirrorlink. bir tanesi de smartlink.

Acaba telefonda gps ile çalışan navigasyon programlarını çalıştırdınızmı? sygic veya navitel gibi (smartlinki mi aktif ettirsem yoksa 1500-2000 tl ye navigasyonlu bir sistem mi taktırsam kararsız kaldım)
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 07:23:18 Gönderen: memleketim »

Çevrimdışı zmay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;569460
Acaba telefonda gps ile çalışan navigasyon programlarını çalıştırdınızmı? sygic veya navitel gibi (smartlinki mi aktif ettirsem yoksa 1500-2000 tl ye navigasyonlu bir sistem mi taktırsam kararsız kaldım)

android auto da sadece Google maps car play de ise apple haritalar çalışıyor.  mirrorlinkte ise sadece belli telefonlar aktifleşebiliyor.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasinsen;569533
Ben cihazı aldım fazla kurcalama fırsatım olmadı navigasyon yüklü igo8.     http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/skoda-super-b-android-444-1024x600-navigasyon-multimedya-P93351899

Yüksel isimli arkadaşın sattığı ürünlerden galiba. Haftaya bana bir cevap verecekti.  2015 model octavia için. Şimdilik elinde yokmuş.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;569578
Yüksel isimli arkadaşın sattığı ürünlerden galiba. Haftaya bana bir cevap verecekti.  2015 model octavia için. Şimdilik elinde yokmuş.

Aynen o cihazlardan. kullanışlı geldi bana

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;569460

Tabi, siz bilirsiniz diyeyim öncelikle. Ancak şunu söyleyeyim...

Mirrorlink bir kerre çok hantal bir sistem bana kalırsa. Hem telefondaki uygulamaların senkronizasyonunda problem oluyor hem de Türkiye'ye gelen araçlarda gerekli bir lisans yüklenmediğinden ötürü sadece araç dururken aktif oluyor. Gaza bastığınızda, hareket halindeyken kullanılamamaktadır tarzında bir uyarı mesajıyla beraber siyah ekran geliyor. :)

Iphone kullanmadığımdan Apple Car Play nasıldır bilemeyeceğim. HTC M8 kullanıyorum Android Auto'ya usb bağlantısı üzerinden bağlanıyorum. Çok memnunum. Aracın Bluetooth bağlantısıyla entegre bir şekilde çalışıyor ve direksiyon simidinden her şeyi kontrol edebiliyorum neredeyse. Android Auto doğrudan Gmail hesabınız üzerinden çalışıyor. Maps de oradan çalışıyor. Bu da şu demek: Dinamik bir harita ve bir süre sonra belli başlı gittiğiniz yerleri bile Google algoritması olduğundan öneri olarak size getiriyor.

Kısaca, Android Auto üzerinden;

1- Google Maps üzerinden navigasyonu canlı trafik verileriyle kullanmak mümkün.

2- SMS, Whatsapp, Telegram mesajı vs. geldiğinde bildirim olarak düşüyor ve sesli olarak mesajı (gayet güzel bir Türkçe aksanla) okuyor. Direksiyon simidi üzerindeki konuşma düğmesine uzun basarak konuşarak komut verebilyorsunuz. Cevap yazmak için "Yanıtla" diyerek mesajı söyleyin diyor mesela. Ancak ben  bunda başarılı olamadım.

3- Telefonunuzdaki müzikleri ya da Spotify hesabınızdaki müzikleri ya da podcast, farklı radyo uygulamaları gibi Android Auto uyumlu birçok uygulamayla müzik sistemini kullanmak mümkün.

4- Çağrı alma, açma, konuşma zaten entegre tamamen aracın Bluetooth fonksiyonlarına. Yine, konuşma düğmesine uzun basıp direksiyondan .....'yı ara dediğinizde doğrudan arıyor. Bu konuşma fonksiyonu kusursuz çalışıyor.

Not: Android Auto Türkiye'de malum yok. APK dosyası olarak ben indirip kurdum. Sık sık güncellemeler yapıyor Google. Mesela, ilk kurduğumda üç hafta önce bağlanırken biraz problem yaşıyordum. Kafasına göre bazen bağlanmıyordu. Anlamıyordum. Geçen hafta gelen güncellemeyle bu problem halloldu. Bağlantı kalitesi düzeldi. Yani, demek istediğim Android Auto sürekli güncellenen bir sistem. Her geçen gün daha iyi oluyor. Bağlantı kalitesi, ekran hızı bence çok başarılı. Aracın bütün sistemiyle de entegre olduğu için ben pek sevdim. Herkese tavsiye ederim.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;570378
Tabi, siz bilirsiniz diyeyim öncelikle. Ancak şunu söyleyeyim...

Mirrorlink bir kerre çok hantal bir sistem bana kalırsa. Hem telefondaki uygulamaların senkronizasyonunda problem oluyor hem de Türkiye'ye gelen araçlarda gerekli bir lisans yüklenmediğinden ötürü sadece araç dururken aktif oluyor. Gaza bastığınızda, hareket halindeyken kullanılamamaktadır tarzında bir uyarı mesajıyla beraber siyah ekran geliyor. :)

Iphone kullanmadığımdan Apple Car Play nasıldır bilemeyeceğim. HTC M8 kullanıyorum Android Auto'ya usb bağlantısı üzerinden bağlanıyorum. Çok memnunum. Aracın Bluetooth bağlantısıyla entegre bir şekilde çalışıyor ve direksiyon simidinden her şeyi kontrol edebiliyorum neredeyse. Android Auto doğrudan Gmail hesabınız üzerinden çalışıyor. Maps de oradan çalışıyor. Bu da şu demek: Dinamik bir harita ve bir süre sonra belli başlı gittiğiniz yerleri bile Google algoritması olduğundan öneri olarak size getiriyor.

Kısaca, Android Auto üzerinden;

1- Google Maps üzerinden navigasyonu canlı trafik verileriyle kullanmak mümkün.

2- SMS, Whatsapp, Telegram mesajı vs. geldiğinde bildirim olarak düşüyor ve sesli olarak mesajı (gayet güzel bir Türkçe aksanla) okuyor. Direksiyon simidi üzerindeki konuşma düğmesine uzun basarak konuşarak komut verebilyorsunuz. Cevap yazmak için "Yanıtla" diyerek mesajı söyleyin diyor mesela. Ancak ben  bunda başarılı olamadım.

3- Telefonunuzdaki müzikleri ya da Spotify hesabınızdaki müzikleri ya da podcast, farklı radyo uygulamaları gibi Android Auto uyumlu birçok uygulamayla müzik sistemini kullanmak mümkün.

4- Çağrı alma, açma, konuşma zaten entegre tamamen aracın Bluetooth fonksiyonlarına. Yine, konuşma düğmesine uzun basıp direksiyondan .....'yı ara dediğinizde doğrudan arıyor. Bu konuşma fonksiyonu kusursuz çalışıyor.

Not: Android Auto Türkiye'de malum yok. APK dosyası olarak ben indirip kurdum. Sık sık güncellemeler yapıyor Google. Mesela, ilk kurduğumda üç hafta önce bağlanırken biraz problem yaşıyordum. Kafasına göre bazen bağlanmıyordu. Anlamıyordum. Geçen hafta gelen güncellemeyle bu problem halloldu. Bağlantı kalitesi düzeldi. Yani, demek istediğim Android Auto sürekli güncellenen bir sistem. Her geçen gün daha iyi oluyor. Bağlantı kalitesi, ekran hızı bence çok başarılı. Aracın bütün sistemiyle de entegre olduğu için ben pek sevdim. Herkese tavsiye ederim.

Gerçekten çok açıklayıcı olmuş, teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla, bu android auto üzerinden bağlandığımızda gps li navigasyonları kullanamıyoruzörneğin sygic veya igo vs gibi Bende google haritalarını hiç sevemedim

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;570381
Gerçekten çok açıklayıcı olmuş, teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla, bu android auto üzerinden bağlandığımızda gps li navigasyonları kullanamıyoruzörneğin sygic veya igo vs gibi Bende google haritalarını hiç sevemedim

Hayır onlar kullanılmıyor. Mirrorlink'te oluyor diye duydum amma net bir şey diyemem. Maps'in navigasyon özelliği de var artık, eskiden yoktu. Aslında pek de bir farkı yok yani.