škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3 silindir TDI lar bi gelin hele

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 silindir tdi kullanan arkadaslar.
Yuksek suratlerde aracinizin titresimi nasil?

Bugün istanbul ankara donerken otobanda bastım biraz.  Normalde basan bir insan degilim 120nin ustune cikmam.ama ciktigim zaman da aracta rahatsiz edici bir titreşim olusuyor. Bunu önceleri on takima bagliyordum ama on takimda sıkıntı yok.

Ozellikle 150-160 civari hizlarda gaz pedalinda sallanti derecesine varan bir titresim ve koltukta insanin poposunu gidiklayan bir titresim hasil oluyor. Bunu neye yormam lazim.

Simdi soru da aracı yeni alan birinin sorusu gibi oldu ama dedigim gibi cok basan bi insan degilim :)

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anormal bi titreşim hissetmedim rapid sb ile 180 civarı hızlarda

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi sen boşa çırpınıyon burda tek başına at metionu gelsin doktoru DE-DE-ŞE DEDEŞE DEDEŞE [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]! [emoji2]

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
On takımdan olmadığına eminsen abi direksiyonda titreme vs. Var mi peki...

Lastiklerde balans olma ehtemaliii vamuuu?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yuksek hizdaki titremenin bahsettigin titremenin nedeni genellikle arka taraftaki bir sikintinin habercisidir.

Arka balanstan baslayarak bi kontrol ettir derim abi. Amortisorlere falan da baksinlar bi

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12445]drhsyn[/MENTION], bizimkiler 3 silindir.  titreşim sizinkilere göre fazla

[MENTION=7503]brkdmr38[/MENTION],
lastikler kışlık lastik. bu sene son kışları, değiştirecem gavurları.

direksiyonda titreşim tamam, lastikten derim ama gaz pedalındakı titreşim kafamı kurcalıyor. gaz pedalı-lastik ne alaka diyorum kendi kendime.

Hayır araba da 200 bin km yi doldurdu bende. ama son zamanlar arttı sanki.

[MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] amortisör titreşim yapar mı ki doğukan? ön amortisör takozlarını dayının orda değiştirmiştik hatırlarsın. ondan beri  hiç göstermedim  amortisörleri kimseye. arkanın bozulduğunu nasıl anlarız ki?  gel dime gelemiyom işte, bir haftasonum vardı onu da yiyorlar kaç zamandır.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2016, 23:14:30 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön takımı bitme tükenme noktasindaki fabiamda öyle bi titresim hic hissetmedim abi uzun zamandir kullanmiyorum gerci ama yinede olmuyodu yani

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
balans ayarı bozuksa 120  de titrer diyorlar ama bence bir balans ayarına bakılabilir.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
düşük vites yüksek devir bir deneyip bakacağım. hızda mı yapıyor yoksa devirde mi diye

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık lastik ve iyi bir balans ayarı ile deneyin. Degismezse baska yollara bakin. Ben 190-200 giderken hic oyle bir titreme olmuyordu..

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence balansa baktır yazlık taktırıp. Sonra diğer seçeneklere bakarsın doğan arkadaşın dediği gibi. Lastikler yeni ise yapabilir. veya değiştirirken yanaklar otursun diye kış aylarında bazı lastikçiler balans yapmadan hava basıp geçiyor. fazla hava bastıysa da balans ayarı tutmayabilir. Kötü birşeye yormuyorum aklıma ya jantta yamukluk vardır yada balans ayarı yoktur diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;568943
...Ozellikle 150-160 civari hizlarda gaz pedalinda sallanti derecesine varan bir titresim...
Bunun için aklıma egsoz askıları, motor kulakları, ...vs. gibi gaz pedalına veya başka aparatlara titreşim yapabilecek şeyler geliyor aklıma.
Alıntı yapılan: mustklc;568943
...ve koltukta insanin poposunu gidiklayan bir titresim...
Bunun için de Doğukan' ın dediği gibi arka takımı komple titizlikle kontrol etmek lazım. Favorit varken, hız arttığında arka kısımdan olduğunu sonradan fark ettiğim hafif de olsa bir sallantı oluyordu. Sonuçta arka aksı gövdeye bağlayan dingil cıvatasının kocaman lastik burcunu değiştirince düzelmişti.

Bir sonuca varırsan bizi de haberdâr etmeyi unutma.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugün biriyle gorustum lastik dis kestiğinden dolayı titresim yapabilirmis yani kisliklar ömrünü doldurmuş olabilir

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gitmiyorken de titresim var. Yani lastikden kaynakli olmayabilir. Debriyaj pedali da titriyor. Motor kulagini bi gostereyim.