škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

94.800 tl octavia ya verilir mi ?

mrtyl07 · 41 · 10432

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsigna arka taraf çok basık ve ben 1.82 cm boyunda biri olarak kafam tavana sürtüyordu.ön taraf normal ve konsol gayet güzel ve bariz şekilde öne çıkıyor.Ama herşeye rağmen 2007 yılından bu yana octi kullanıcısı olarak 95 bin tl para vermem.Golf ile aynı segmente olmasına rağmen fiyatının golf e göre biraz düşük olması yine de pahalı.2.el süperb veya 1.4 tsi sıfır baz donanım süperb akıllıca bir iştir.şahsım adına konuşuyorum/yazıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı CanoCan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyat aralığı yükseldikçe superb alınması daha mantıklı diyen arkadaşlara katılıyorum.katılmadığım tek konu insıgnıa nın bu sitede adının geçmesi.arkadaşlar octavıa nın çıtası ınsıgnıa ya göre daha yukarıda.skoda markasını ileride , bazı modellerde vw ile kafa kafaya yarıştığını göreceksiniz .bu sebeple opelile mukayese bile etmeniz yersiz.bunu da eski bir opel kullanıcısı olarak söylemiş olayım.
bu arada bende 2013 tdı dsg elegance var.ilgilenirseniz daha 16.000 km de.?

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;569105
90 bin 100 bin para veriyosun dizelin mantığı nedir artık o kadar imkanın varsa ,1.6 dizele 90 bin verecek birisi 85 liraya süper B nin benzinli arabasına binebilir , ha yok benzine parası yetmiyicekse gidipte 90 bin octavia ya vermesin, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

istanbul trafiğinde benzinli araç hiç akıl karı değil, act teknolojisi avrupa için yeterli olabilir ama dur kalk trafikte bi sonuç elde etmez. dizel otomatik kombinasyonu ve donanımları göz önüne aldığınız octavia ideal bi araç pişman olmazsınız

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;569105
90 bin 100 bin para veriyosun dizelin mantığı nedir artık o kadar imkanın varsa ,1.6 dizele 90 bin verecek birisi 85 liraya süper B nin benzinli arabasına binebilir , ha yok benzine parası yetmiyicekse gidipte 90 bin octavia ya vermesin, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Herkesin ihtiyacı, kullanım tarzı vb farklı. Belki binlerce farklı model, motor, donanım kombinasyonu var ve hepsi de pazarda kendine bir eyr buluyor. Her birinin hitap ettiği bir kitle var. Neyse, kendi tercihimizin evrensel doğru olduğu yanılgısına düşmememiz gerek. Hele bir de daha önerdiğimiz modelin adını bile doğru düzgün bilmiyorsak... Süper B nedir ya? Var mı böyle bir araç?

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bence biz halen yeni jenerasyon benzinli motorlara alışamadık, benzinli almaktan korkuyoruz. 1,6 Atmosferik benzinli motorların yakıt tüketimleri malumunuz 40-50 kuruş, Mahalle baskısı bizi Dizele yönlendiriyor; "Benzinli motor alınır mı? Çok yakar 1.4 motor gitmez, hele 1.2 hiç gitmez" gibi yorumları sürekli işitiyoruz. Otomobil üreticileri yıllarca, performans isteyen benzinli alsın, ekonomi isteyen dizel alsın mantığı ile motor ürettiler. Zengin çocukları dışında benzinli asla alınmaz düşüncesi toplumun büyük çoğunluğunun kafasına oturdu. Herkes dizele hücum etti dizel motorlu araçlar ekonomiden ziyade, parası olana hitap etmeye başladı. 95bin küsüre Dizel 1.6 motorlu araç alıyorsun performansı 59bin liralık 1.2 TSI dan daha düşük. Arada 36bin liralık fark var. O parayla başka bir araba alırsın. Yazık bu araçlara verilen paralara, hak etmiyorlar. Volkswagenin TSI motorları, benzinlide de ekonomi olur tarzıyla yeni bir motor anlayışı ortaya koyarak üretildi. 1.2 TSI motor kullanıyorum 1.6 TDI daha performanslı litre bazında dizelle neredeyse aynı yakıyor. Vergi avantajı da cabası. 1.6 TDI alsaydım 12.000 tl fazla ödeyecektim, (4.000 tl kredi faizi) Yılda 400 tl fazla vergi. şimdi ayda 30tl benzine fazla ödüyorum. yılda 15.000km yapıyorum en fazla.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 11:16:09 Gönderen: engin_z_engin »

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 35.000km yol yapan birinin şehir içi yakıt değerleri üzerinden tüketim hesabını yaparsan ortaya çıkan sonuç hala benzinli superb diyorsa sizin için buyrun düz viteslisini alın.

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 2000km de 1.6 tdi dsg style paket ve sunroof. Yarış mavisi. Hergün kendi kendime iyiki almışım diyorum. Sıfır araca binmenin de zevki başka bunu da unutmayın.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence olay ihtiyaçta ve beklentide bitiyor. Benim mesela uzun yol yaptığım için dizel araca ihtiyacım vardı ve ben film bir araba istiyordum. Az yaksın çok kaçsın bagaj geniş olsun görselliği güzel olsun diye düşündüm ve baktıklarımın arasında da en makulü Octavia geldi. Açıkcası aklıma Octavia yıda bir tanıdığım soktu. Yoksa gidip 15.000 daha fazla verip jetti alacaktım ki Allah korumuş diyelim. Mesela eşime şehir içi için Polo aldık iki yılda tabi biraz da bende kullandım 32.000 km yaptık. Bence zevk ve ihtiyaç meselesi

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Skoda octavia 2015 1.6 tdi elegance 1 haftalik kullanici olarak sunu soyleyebilirim arac en az 100 bin tl lik bir arac kalitesi ve gorunumu var passattan yada superbdeb kalir yani yok bir kuxuk sorun var sadece hizli giderken dis sesi iceri aliyor oda cok faxla degil sorun cikarmaya bile.degmex bence

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Aralik fiyatlarini bilmesem tamam piyasa boyle alin diyecegim ama 4 ay oncesine gore ciddi pahali. Opsiyonsuz olarak en son 82.5-84 araliginda verdiler. Jant ve cam tavani da uzerine ekleyin işte.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;569937
Aralik fiyatlarini bilmesem tamam piyasa boyle alin diyecegim ama 4 ay oncesine gore ciddi pahali. Opsiyonsuz olarak en son 82.5-84 araliginda verdiler. Jant ve cam tavani da uzerine ekleyin işte.

aralık kampanyasında hem bayii hem de skoda indirim yaptı. bn de belirttiğiniz fiyattan almıştım aracı ama şuan baktığımızda diğer araçların fiyatları da bu civarda megane kasa değiştirdi motor aynı performansız motor 91.500 tl istiyor. Genişlik,performans ve konfor derseniz octaviadan üstüne tanımam. :ok:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: reha1907;570338
aralık kampanyasında hem bayii hem de skoda indirim yaptı. bn de belirttiğiniz fiyattan almıştım aracı ama şuan baktığımızda diğer araçların fiyatları da bu civarda megane kasa değiştirdi motor aynı performansız motor 91.500 tl istiyor. Genişlik,performans ve konfor derseniz octaviadan üstüne tanımam. :ok:

Megane icin 90-100 kagit istiyorlar ama alan olacak mi merak ediyorum. Tasarimla araba satmaya çalışıyorlar, ama arka kapi icine bakıyorsun, megane ayni megane :)

Dovizde gevşeme var gibi, yilsonuna dogru yine guzel firsatlar gorebiliriz gibime geliyor. Şu ara fiyatlar bu yilin zirvesi olabilir.

Çevrimdışı fmelek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sıfır aldım bir ay oldu style dsg cam tavan

Gidip renoya Fluence emsali 98 veren aklı yarınlar hiç düşünmeden alabilirsiniz
Skoda octavia gayet güzel superb 20000 fazla vermeye değmez ol

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alın tsi superb. Tasarruf düşünüyorsanızda 6 bin tl ye lpdi gaz sistemi rahat rahat kullanın. Dizel olduğu için o kadar para bayılmanın anlamı yok.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle