škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octiye yakışır mı ?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16 minorisleri kışlar için saklayıp r18 yazlık lastik yapmayı düşünüyorum.

linkteki jant hoşuma gitti, sizce octaviaya yakışır mı ? Replica jantlar konusunda kararsız kaldım. Sakin bir sürücüyüm, genelde dikkatliyim, orjinaline o kadar para gömmekte istemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-volkswagen-yeni-passat-highline-janti-18-5x112-bilal-yukselde-261124885/detay

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;569098
Bana göre güzel bir model

Orjinali gümüşümsü bir renk."Verona r19" Bunun canlısını yarın görmeye gidicem, siyahımsı görünüyor fotolarda. Beyaz araçta çok sırıtır diye endişem var. Bakalım nasıl çıkacak...

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben replica jant kullananlara sorduğumda balans ve direksiyonda titreme problemleri varmış.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;569092
16 minorisleri kışlar için saklayıp r18 yazlık lastik yapmayı düşünüyorum.

linkteki jant hoşuma gitti, sizce octaviaya yakışır mı ? Replica jantlar konusunda kararsız kaldım. Sakin bir sürücüyüm, genelde dikkatliyim, orjinaline o kadar para gömmekte istemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-volkswagen-yeni-passat-highline-janti-18-5x112-bilal-yukselde-261124885/detay
Fotoğraftaki duruşla arabadaki duruş farklı olabiliyo. Aslında ben mat siyah ve antrasit gri renklerini yakıştırıyorum beyaz octiye. Markalara orjinal jant üreten kurumsal firmaların jantlarını tercih edebilirsiniz ama özellikle Çin malı olan Replika jant kesinlikle tercih etmeyin derim. Birçok problemle karşilaşirsiniz. Çünkü siz ne kadar sakin kullansanizda malesef o teker o çukura girecek TRde. Malum siteden takip edin derim aceleniz yoksa ben şuan kullandiğim jantlarımı ordan buldum.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;569106
Ben replica jant kullananlara sorduğumda balans ve direksiyonda titreme problemleri varmış.

Bende okudum aynı şeyleri o yüzden çok ucuza kaçmamaya çalışıyorum. Bunun üretimini falan bir soruşturayım bakalım.

Alıntı yapılan: mcb951;569111
Fotoğraftaki duruşla arabadaki duruş farklı olabiliyo. Aslında ben mat siyah ve antrasit gri renklerini yakıştırıyorum beyaz octiye. Markalara orjinal jant üreten kurumsal firmaların jantlarını tercih edebilirsiniz ama özellikle Çin malı olan Replika jant kesinlikle tercih etmeyin derim. Birçok problemle karşilaşirsiniz. Çünkü siz ne kadar sakin kullansanizda malesef o teker o çukura girecek TRde. Malum siteden takip edin derim aceleniz yoksa ben şuan kullandiğim jantlarımı ordan buldum.

CMS üretimi jantlar iyi diye duydum. Başka güvenilecek hangi markalar var ? Sizin luxonları gördüm nazar değmesin güzel olmuş gerçekten. Sabır pek benlik bişi değil :)

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;569113
Bende okudum aynı şeyleri o yüzden çok ucuza kaçmamaya çalışıyorum. Bunun üretimini falan bir soruşturayım bakalım.

CMS üretimi jantlar iyi diye duydum. Başka güvenilecek hangi markalar var ? Sizin luxonları gördüm nazar değmesin güzel olmuş gerçekten. Sabır pek benlik bişi değil :)
Tşk ederim[emoji4] , daha iyisi sizin olsun. Evet Cms vag grubuna jant üreten bi firma zaten. Bunun haricinde bbs, vossen, könig benim iyi olduğunu bildiğim markalar. Cmsnin internet sitesini bi inceleyin derim. Çok çeşitli dizaynda jantları mevcut.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı durumdayız aslında sizinle.bende 17,18 e mi geçsem yazlık için diye düşündüm ama konfor araç dinamiğine olumsuz etkisi yakıt ve orjinalin pahalı olması sebebiyle açıkçası uzaklaştım bu fikirden malesef

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Replika jantın markasını öğrenin,Rc Racing,PDW,Tork,Carre,Zent,Konig,Advanti gibi markalarla sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda CMS,Kormetal,Keskin,Mam yerli markalardır ve halihazırda VW gurubuna oem jant üretimi yapmaktadır,çok kalitelidir yani. Özellikle Powcan markasından uzak durun,ben Passata aldım binlerce kez pişman oldum,balans sorunu var..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Replica var replica var. Can'ın dediği gibi bazı replica jant markaları cidden kaliteli. Bir de çevrede bilindik firmalardan bu jantları almak da fayda var.

Ben mesela GTC Turbo'da BBs in Motorsport replica sını kullanmıştım. Ya tork ya da PDW üretimiydi. 2 yıl boyunca kırılma, balans tutmama vb sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım.

Kısaca önemli olan jantı üreten firma ile satan firma

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;569121
... araç dinamiğine olumsuz etkisi yakıt ve orjinalin pahalı olması ...

Yakıt ve fiyat olayında haklısın fakat araç dinamiğine pek bir zararı olacağını sanmıyorum. Aksine güvenliği arttıracaktır sanki.

Alıntı yapılan: Can;569122
Rc Racing,PDW,Tork,Carre,Zent,Konig,Advanti gibi markalarla sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda CMS,Kormetal,Keskin,Mam yerli markalardır

İnternette baktığımda bunları çokça görüyordum fakat bu bulduğum farklı bir marka.WRC wheels diye bir marka görünüyor adamları aradım müşterisi vardı teyid edemedim daha.

Alıntı yapılan: classi;569125
Eskiden 18-19'' jant bulmak zordu suan neredeyse bütün firmalar kullanıyor madem aracınıza 18'' takacaksınız biraz alışılmışın dışında olması gerekir diye düşünüyorum.Yani vw,audi grubu jantlar zaten piyasada fazlasıyla var seat,skoda,vw,bmw,audi genelikle millet birbirinin jantını deniyor.Fransız,italyan,japon otomobil firmalarının kullandığı yada oemlerine göz atın derim.Ama replikalardan uzak durun bence 2000tl kar elde edersiniz ama bir sert çukurda alt takımları kaybedersiniz ki bu size 4000tl'ye mal olur.Bence öyle :d

Bu ilk 0 aracımdı alırken 2 bin ekstra vermekten imtina ettim. Şimdi piliç çevirme camına ekmek banan Kemal Sunal gibi jantlara bakıyorum :)

fransız italyan japon dediklerinize girmek için sanırım bijon değerlerini değiştirecek ara parça eklemek gerekiyor değil mi ? Spacer tarzı birşey.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;569162
Replica var replica var. Can'ın dediği gibi bazı replica jant markaları cidden kaliteli. Bir de çevrede bilindik firmalardan bu jantları almak da fayda var.

Ben mesela GTC Turbo'da BBs in Motorsport replica sını kullanmıştım. Ya tork ya da PDW üretimiydi. 2 yıl boyunca kırılma, balans tutmama vb sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım.

Kısaca önemli olan jantı üreten firma ile satan firma

Hocam şöyle bir kanıya kapıldım birebir replica yapanlar çin, orjinali andıran ürün üretenler markalı sanki.

Ankara'da güvenilir jant satan esnaf tavsiyesi olan varsa makbule geçer.

Çevrimdışı Empyro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cumartesi günü 17 jant cms-794 ve potenza lastiklerimi aldım kullanıyorum , aynı jantla 55,000km yapmış olan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine aldım ,kendisi hiç sorun yaşamamış. Sakin kullanan biriyim ama aynı konforu beklemeyin farkı hissediyorsunuz ( 45 yanak ) Jant ve lastikler toplamı 2,400tl

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Empyro;569203
Cumartesi günü 17 jant cms-794 ve potenza lastiklerimi aldım kullanıyorum , aynı jantla 55,000km yapmış olan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine aldım ,kendisi hiç sorun yaşamamış. Sakin kullanan biriyim ama aynı konforu beklemeyin farkı hissediyorsunuz ( 45 yanak ) Jant ve lastikler toplamı 2,400tl
Hayırlı olsun. Foto yüklerseniz çok sevinirim. Ben de dün kışlıkları çıkardım, Meğer kışlıklar pamuk gibiymiş. R16 michelin energysaverlar yumuşak bilinmesine rağmen halen alışamadım. Lastikçi biraz fazla basmış olabilir. İlk gün diye dokunmadım.

Çevrimdışı Empyro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;569210
Hayırlı olsun. Foto yüklerseniz çok sevinirim. Ben de dün kışlıkları çıkardım, Meğer kışlıklar pamuk gibiymiş. R16 michelin energysaverlar yumuşak bilinmesine rağmen halen alışamadım. Lastikçi biraz fazla basmış olabilir. İlk gün diye dokunmadım.

Teşekkür ederim , ben hala alışamadım sert geliyor hala , inşallah alışacağız :) resim yarın yüklerim :gaz: