škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Boya Koruma

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar. Aracımı alalı 1 yılı geçti ve artık boya koruma yaptırmak istiyorum. Aldığım ilk günden beri sadece sonax ta yıkandı. Boya korumayı orda yaptırırsam 350 Tl gibi bir fiyat diyorlar. Fakat forumda bir arkadaş kendisi yapmıştı. Aradım bulamadım da. Acaba bunu biz yapsak ne uygulayacağız. Sırası nedir? Hangi marka? Aklımda deli sorular:):wax2::wax2::wax2:

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok bilmişlik yapmayayım ama 350tllik boya korumadan pek bir şey beklemeyin. Boya korumadan önce çok iyi bir temizlik ve parlatma gerekiyor. Bunlar hep el işçiliği ve mesai demek. İyi koruma için kullanılacak malzemeninde fiyatı hiç uygun değil. 3-5 sene önce pasta-cila 250TL diye yazarlardı oto yıkamacılar şimdi bunun adı boya koruma oldu fiyatıda 350 oldu :)

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Seramik kaplama bende düşünüyorum, ziebert e sordum 1.300 dedi. Kararsızım bende...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulamayı kendileri yapmayı düşünenler detailturkey.net 'e baksınlar mutlaka...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yüzyılın yalanıdır şu seramik kaplama

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;569190
Yüzyılın yalanıdır şu seramik kaplama
Tecrübe ederek mi yorum yaptınız?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumun bu konu ile ilgili bir sponsoru var. Bize bir güzellik düşünmüyor mu sayın admin ?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;569178
Herkese merhabalar. Aracımı alalı 1 yılı geçti ve artık boya koruma yaptırmak istiyorum. Aldığım ilk günden beri sadece sonax ta yıkandı. Boya korumayı orda yaptırırsam 350 Tl gibi bir fiyat diyorlar. Fakat forumda bir arkadaş kendisi yapmıştı. Aradım bulamadım da. Acaba bunu biz yapsak ne uygulayacağız. Sırası nedir? Hangi marka? Aklımda deli sorular:):wax2::wax2::wax2:

Sadece ve sadece boya koruma yapacaksanız, tek arabalık kaliteli mazleme ile boya korumanın maliyeti 10-15 TL ve süre oalrak detaylı yıkama ile birlkite 3-4 saat.

Ancak, boyu koruma yapılmadan önce, detaylı boya temizliği (kil+ipa+++) şiddetle öneriliyor.

İşi "adam gibi yapmak istiyorum" diyorsanız, Ender beyin önerisine uyun ve detailturkey.net forumuna girerek biraz bilgi alınız.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 17:28:08 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;569199
Sadece ve sadece boya koruma yapacaksanız, tek arabalık kaliteli mazleme ile boya korumanın maliyeti 10-15 TL ve süre oalrak detaylı yıkama ile birlkite 3-4 saat.

Ancak, boyu koruma yapılmadan önce, detaylı boya temizliği (kil+ipa+++) şiddetle öneriliyor.

İşi "adam gibi yapmak istiyorum" diyorsanız, Ender beyin önerisine uyun ve detailturkey.net forumuna girerek biraz bilgi alınız.
Bu malzeme listesini yazar mısın ? Bilmeyenlere referans olsun.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası bu malzemeler ve bunların hangi sıra ile yapaılacağı konusunda ben de oldukça ilgiliyim...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;569212
Bu malzeme listesini yazar mısın ? Bilmeyenlere referans olsun.
Önce hangi işlemleri yapacağınıza karar verin. Sadece boya koruma mı? Önce temizlik sonra koruma mı? Ve sonra bu konuyu dikkatle okuyun, kendiniz karar veriniz. Konuyu okuduktan sonra yine de karar veremiyorsanız, buraya yine yazınız.

http://www.detailturkey.net/konu/wax-cila-ne-ise-yarar.95/

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;569230
Önce hangi işlemleri yapacağınıza karar verin. Sadece boya koruma mı? Önce temizlik sonra koruma mı? Ve sonra bu konuyu dikkatle okuyun, kendiniz karar veriniz. Konuyu okuduktan sonra yine de karar veremiyorsanız, buraya yine yazınız.

http://www.detailturkey.net/konu/wax-cila-ne-ise-yarar.95/
Vallahi ne kadar okusam da 10tlye hallolmuyor usta :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;569232
Vallahi ne kadar okusam da 10tlye hallolmuyor usta :)

Eliniz bu işlere yatkın değilse, hiç tecrübeniz yoksa ve bu işi yapma isteğiniz de yoksa, anlayamazsınız.

Bu ürünle arabaya 2 defa wax yaparsınız, 10 TL olmaz ama, 13 TL ye olur.
Piyasanın en iyi ürünlerindendir.
http://www.erdemboya.net/FINISH-KARE-WAX-FK-1000p-BOYA-KORUMA-BOLUNMUS-40-GR,PR-328.html

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;569268
Eliniz bu işlere yatkın değilse, hiç tecrübeniz yoksa ve bu işi yapma isteğiniz de yoksa, anlayamazsınız.

Bu ürünle arabaya 2 defa wax yaparsınız, 10 TL olmaz ama, 13 TL ye olur.
Piyasanın en iyi ürünlerindendir.
http://www.erdemboya.net/FINISH-KARE-WAX-FK-1000p-BOYA-KORUMA-BOLUNMUS-40-GR,PR-328.html

Hocam düşündüğünüz gibi ilgisiz değilim, elimi bulaştırmışlığım da var, 10-20 tl lafınıza takıldım, gerçekçi olmak lazım. Örnek verdiğiniz ürün wax, ömrü 1 ay, her ay 2 saat ayırıp uygulama yapman gerek. Bu tip bir uygulamaya boya koruma demek doğru değil. Boya koruma dediğin zaman beklenti en az 8 ay-12 ay aracın boyasını koruyacak bir uygulama. Bu da ancak kaplama ile olur. onun fiyatı da sadece malzeme olarak 200TL'nin üzerinde.

Bunun şampuanı, ironxi, kili, pastası, prepi, ipası, fiberi, padi falan derken 500 kafadan gidiyor.

özetle bu iş 10-20ye olmaz
250-350 araç temizlenir, boyasındaki çizikler, hareler gider 1 ay kadar parlar hiç yoktan iyidir, fakat 2 ay içinde araç solmaya ve zarar görmeye başlar.
850-1500 arası temiz, parlak ve gerçekten koruyacak bir uygulama yaptırabilirsin, 12 ay kadar korkmadan kullanırsın.

Geçen sene 1 aylık aracıma kendim giriştim, ilk denemem için sonuç fena olmadı, bu sene temizliği ve kaplamayı kendim yapıp polish işini dışarıda yaptırmayı planlıyorum.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim. Burdaki sonaxta 6 12 ve 18 aylik korumalar var. 18 aylik olanin fiyati 350 oda sozune gore nano koruma diyor. Yani boyanin uzerine surulen bir cila vs. Nasil 18 ay botunca durur orda☺ acikcasi cok inanamiyorum. O yuzden bi kere urunleri alip kendim yapmak istiyorum. Ihtiyac duydukca tabi.
Ama bunlar icin bana biriniz madde madde bunlari bunlari al su sirayla uygula demeniz lazim yoksa benim durum vahim☺☺☺