škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni superb yol sesi..

yufotym · 64 · 15177

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yedek parça kutularının üstünde audi, vw, skoda, seat amblemleri beraber basılmış. bence karoser parçaları dışında fazla fark yok.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569374
yedek parça kutularının üstünde audi, vw, skoda, seat amblemleri beraber basılmış. bence karoser parçaları dışında fazla fark yok.

Passatla kiyasliyorsak kesinlikle degil platfom ayni motor sanziman ayni klima kumandalarina kadar aynı ama 3. Kalite cidden ilginc... (Bu arada ilk skoda arabamiz alirken passatta baktik)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceden konuyu okumuştum, hatta polo ile fabia da kullanılan malzeme kalitesi ve miktarıyla ilgili net rakamlar vardı, uğur akar da paylaşmıştı bu pdf dosyasını ama dediğim gibi bulamadım.

aşağıdaki konuda değinilmiş bazı farklara:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=15700&highlight=kalite+fark%C4%B1&page=3

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569379
ne olursa olsun. ben superbimle mutluyum.

Temel mesele de bu. Aracınızdan memnunsanız gerisi hikaye.
Güzel günlerde keyifle kullanın aracınızı.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3. kalite olduğunu hiç düşünmüyorum. ne yani passattan yol sesini fazla alıyor diye 3. kalite malzeme oluyorsa, rüzgar ve motor sesini fazla alan passat 5. kalite malzemedir o zaman? şahsen superb passata göre dışarıyla bağlantımı daha fazla kesti ve bunu çoğu test de doğruluyor. hatta içeride bazı kısımlarda passattan daha kalite malzemeler bile var

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
MALZEME KALİTESİNDEKİ FARKI ALMANYA DA VW FABRİKASINDA İZOLASYON GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞIP EMEKLİ OLMUŞ AKRABAMA VE SKODA DA SATIŞ DANIŞMANI OLARAK ÇALIŞAN ANCAK GERÇEK MESLEĞİ OTO TAMİRCİLİĞİ OLAN ARKADAŞIMA DAYANARAK SÖYLÜYORUM. DONANIM HABER FORMUNDA SKODA SUPERB İ EN İNCE DETAYINA KADAR ANLATTIM. KENDİM DE SUPERB SAHİBİYİM VE ARACIMDAN ÇOK MEMNUNUM. SESLERİ DE RAHATSIZ EDİCİ VE KAFAYI TAKMAYA GEREK OLACAK KADAR FAZLA BULMUYORUM. KUTULARIN ÜSTÜNE VW GRUBUNUN İSTER 4 MARKASININ İSTERSE DE SCANİA VE DUCATİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE 12 MARKASININ DA LOGOSUNU BASSA DURUM DEĞİŞMEZ. GENEL KESİME HİTAP EDEN 4 MARKADAN;
 1. kalite malzemeler AUDİ ye
 2. kalite malzemeler VW ye
 3. kalite malzemeler SKODA ya
 4. Kalite malzemeler SEAT a kullanılmaktadır.
 DOLAYISI İLE ELBETTE Kİ SKODA İLE VW ARASINDA BİRAZ FARK OLACAK. ZATEN BU FARK ARAÇLARIN FİYATLARINA DA YANSIYACAKTIR. BİZ SUPERB İN HAKKINI HER ZAMAN KENDİSİNE VERDİK. KULLANILAN MALZEME İLE ARACIN KALİTESİNİ VE ARACIN MÜŞTERİSİNİ MEMNUN ETMESİNİ ORANLADIĞIMIZDA SUPERB BENİM İÇİN BİR NUMARADIR. BEN DE SUPERB E BÜTÇEMİN ÇOK ÜSTÜNDE RAKAMLAR VERDİM. YİNE OLSA YİNE VERİRDİM. HATTA BUNDAN SONRA ARAÇ DEĞİŞTİRECEĞİMDE YİNE SUPERB TERCİH EDECEĞİM. 200 BİN TL YE SUPERB ALINIR MI? BENCE ALINIR.

BENİM DİYECEĞİM O Kİ, SESLERİ KAFANIZA TAKMAYIN. HER ARACIN BAŞKA BİR SORUNU OLDUĞUNU UNUTMAYIN. SUPERB ALARAK ÇOK İYİ BİR TERCİH YAPTINIZ. KESİNLİKLE PİŞMAN OLMAYIN.

SUPERB LER İÇİNDE EMİN OLUN EN ÇOK SES YAPAN BENİMKİDİR. ÇÜNKÜ BENİM YOLUM YOL DEĞİL. ARABANIN HER YERİNDEN SES GELİYOR. EMİNİM PEK ÇOK KİŞİ BİNSE RAHATSIZ OLUR. AMA BEN ÇOK MUTLUYUM. ARACIMLA GURUR DUYUYORUM. YOL YAPISINDAN DOLAYI GELEN BUNCA SES VE ARABANIN HER YERİNE KURŞUN MİSALİ ÇARPAN ÇAKILLARA RAĞMEN NE KAPUT FİLMİ NE DE YALITIM YAPTIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUM. YAPACAĞIM TEK ŞEY LASTİKLER DEĞİŞİRKEN PİRELLİ ALMAMAK OLUR...

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;569386
3. kalite olduğunu hiç düşünmüyorum. ne yani passattan yol sesini fazla alıyor diye 3. kalite malzeme oluyorsa, rüzgar ve motor sesini fazla alan passat 5. kalite malzemedir o zaman? şahsen superb passata göre dışarıyla bağlantımı daha fazla kesti ve bunu çoğu test de doğruluyor. hatta içeride bazı kısımlarda passattan daha kalite malzemeler bile var

O testleri paylaşan ve şuanda yapılan önemli testleri tek dosyada birleştirme çalışması yapan kişi benim. Çalışmam bitince onu da paylaşacağım.

Benim yazdıklarım sadece yol sesi yani davlumbaz ve çamurluklar ile çamurlukların kapılara bağlandığı noktalarla ilgili. Yoksa aracın tamamına bakacak olursak superb biraz daha ağır basıyor. ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM. SKODA SUPERB liftback olmasına RAĞMEN tam anlamıyla sedan olan araçlardan DAHA SESSİZ bir araç. Liftback araçlarda bagaj ile iç mekan arasındaki parça seyyar ve ince olduğundan ister istemez aracın arka bölümünden sedanlara göre daha çok ses alıyor. Bunun kanıtını için SW araçlar ile sedan araçların test sonuçlarına bakarak görebilirsiniz. Dolayısı ile superb bize kaliteyi yeterince verebiliyor.

İş motor sesi, iç mekandaki trim ve rüzgar sesine gelirse daha önce çok kez söylediğim gibi SUPERB daha üstün bir araçtır. 130 km hızdan sonra SUPERB diğerlerini ÜZER...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569347
Otomobil firmaları birçok lastik firmasıyla anlaşma yapıyor. Pirelli de bunlardan biri ve her ne kadar biz bazı özelliklerini beğenmesek de güvenlik zaafiyeti oluşturacak, testlerden geçemeyecek vs. lastik değil. Burada muhtemelen tedarik unsuru, fiyat gibi birçok etmen devreye giriyordur.

Doğru, Almanlar mükemmeliyetçiler ama 1 centin dahi hesabını yapmaktan da geri durmazlar...

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada mercedeslerin de bir çoğu üstünde pirelli ile geliyor. Bilginize...

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569362
Şanslı azınlıktasınız. ölçüleriyle beraber ses durumunu paylaşır mısınız?

ölçüleri yanlış hatırlamıyorsam continental 215*55*17 lastikten kaynaklı yol sesi yok denecek kadar az. lakin arabadan anlamsız bir uğultu gelmesi canımı sıkıyor. Fan sesine benziyor. kronik hata imiş. gittim servise yeni araçlara baktım onlardada var. ama fren mesafesi mükemmel
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2016, 09:21:14 Gönderen: Hipek »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;569394
Doğru, Almanlar mükemmeliyetçiler ama 1 centin dahi hesabını yapmaktan da geri durmazlar...

O gunler artik geride kaldi maalesef. Devir ekonomi devri oldugundan maalesef kaliteden odun veriliyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E39umda 245 ön 275 arka lastik olmasına rağmen yol/lastik sesi yok gibi bir şeydi. sadece v8 homurtusu vardı. hala özlüyorum. eski araçlarda bu iş daha iyiydi sanki. kaliteden ödün veriliyor. geri dönüşümlü malzeme kullanımı, hafif olacak az yakacak derdinden...

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;569645
ölçüleri yanlış hatırlamıyorsam continental 215*55*17 lastikten kaynaklı yol sesi yok denecek kadar az. lakin arabadan anlamsız bir uğultu gelmesi canımı sıkıyor. Fan sesine benziyor. kronik hata imiş. gittim servise yeni araçlara baktım onlardada var. ama fren mesafesi mükemmel

Hocam aynı sıkıntı benim aracımda da oldu, hatta bununla ilgili bir konu da açmıştım. Trabzon Skoda servisinde ses problemini hallettiler. Yanlış hatırlamıyorsam (emin değilim) valf takozundanmış. Servis sonrası verilen bakım kağıdını bulabilirsem paylaşırım.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;569682
Hocam aynı sıkıntı benim aracımda da oldu, hatta bununla ilgili bir konu da açmıştım. Trabzon Skoda servisinde ses problemini hallettiler. Yanlış hatırlamıyorsam (emin değilim) valf takozundanmış. Servis sonrası verilen bakım kağıdını bulabilirsem paylaşırım.

Çok sevinirim arkadaşım. Fan motoru sesi gibi çoğu zaman açık bazen kapanıp tekrar açılıyor. Konmar kronik arıza dedi. Çok rahatsız edici