škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni superb yol sesi..

yufotym · 64 · 15722

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569663
E39umda 245 ön 275 arka lastik olmasına rağmen yol/lastik sesi yok gibi bir şeydi. sadece v8 homurtusu vardı. hala özlüyorum. eski araçlarda bu iş daha iyiydi sanki. kaliteden ödün veriliyor. geri dönüşümlü malzeme kullanımı, hafif olacak az yakacak derdinden...

E39 m5 biraz uc bi ornek ama cidden oyle.

Eskiden bi 5 serisine binince kalite ve luks sizi cevrelerdi. Ha simdi deri var mi var. Bi suru teknolojik oyuncak var mi var. Ama birseyler eksik. Iscilikte, malzeme kalitisinde vb

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: viperking;569720

Eskiden bi 5 serisine binince kalite ve luks sizi cevrelerdi. Ha simdi deri var mi var. Bi suru teknolojik oyuncak var mi var. Ama birseyler eksik. Iscilikte, malzeme kalitisinde vb

Eski ile yeni E kasalarında olduğu gibi. Yalnız Bmw, Mercedes'e göre iç malzeme kalitesinde daha geç malzeme kalitesinde düşüşe gidiyor. Bana göre Audi hiç düşürmüyor kaliteyi...(Eskilere göre)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audi yi birebir gozleme sansim olmadi.

Ama vag grubu sirf kar icin cogu MQB platformlu modelde arka bagimsiz suspansiyondan vazgecip torsiyona dondugunden beri beni kaybetti

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;569720

Şu anda araçlarımızda suni deri var.
e39daki deri kalitesi hepsinden farklı (deri döşeme hlxim vardı, kendimin deri döşeme yaptırdım cdxim- ARTCar yapmıştı, deri sandığım fakat suni deri çıkan vectra c nin döşemeleri). nappa deri dediniz mi 9-10 bin tl birden fark koyuyorlar normal markalar bile.

Çevrimdışı BAHOZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kadaşlar merhaba 2016 skoda superb aldım araç genel olarak fena değil pişmanım da neyse artık bu araç şehir dışı yolda 100 km hızdan sonra artarak dikiz aynaların olduğu yerden rahatsız edici rüzgar sesi veriyor içeriye servise gitım test etiler doğru ses var ama bir şey yapamıyoruz şuan diyorlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan destek bekliyorum izmir yada manisa bölgesinde

Çevrimdışı attila

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;569279
Donanımhaber de bu konu şuan konuşuluyor lastik degiştirenlerde aynı diyor lastik değiştirmeye gerek yok o zaman

2017  superb III prestige 1.6 TDI dsg 10 bin km oldu ses dışında bir şikayetim yok... beklentimiz mi yüksek bilemedim de ama daha sessiz olabilirdi. sonuçta eşek yüküyle para verilen bir araç.

bunlarda yalıtım yaptırıp mutlu olan var mı?

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. 110 u geçtikten sonra rüzgar sesimidir lastik sesimidir anlayamadığım bi ses var. Servise götürdüm ustayla birlikte teste çıktık. Duyduğum sesin normal olduğunu söyledi. İşin açığı beni pek memnun etmedi. Lastik konusunda ise yıllarca brigetstone kullanan biri olarak pirelli bana hiç güvenli gelmiyor. Arabayı yolda tutamayacakmışım gibi hissediyorum. 1.5 tonluk bi araç havalanacakmış gibi

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb maalesef yalıtım anlamında başarısız bir araç. Gerek yol ve lastik sesi gerekse rüzgar sesi olarak önceki Peugeot 508 aracım çok daha sessizdi. Zaten aracın davlumbazları fabrikasyon keçe kaplıydı ve döşemede kullanılan yalıtım malzemeleri daha kalındı.

Diğer taraftan 2012'de 0 km olarak aldığım vw Jetta 1.4 tsi comfortline aracım da yalıtım anlamında zayıftı. Kendim kapı döşeme içlerine, arka koltuk ve bagaj zemini ile arka davlumbaz içlerine ses yalıtım süngeri uyguladım ayrıca kapılara ilave fitil taktım. Sonuç gerçekten oldukça iyiydi.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalıtım konusunda Skoda genel olarak başarısız demekki süperb2 de yol sesini çok alıyor a7 octavia da bunlara bizzat şahit oldum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;628885
Bana yol sesinden ziyade motor sesi daha sesli gibi geliyor. Kaputa yazın bir kat yalıtım takmayı düşünüyorum ������

Servisteki danışman turbonun sesi olabileceğini söylemişti onuda dendik. 130 km hızda vitesi boşa alıp denedik yine aynı ses mevcut. 2012 leon aracımda hiç böyle bi ses duymamıştım

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: MUZKENTLİ;628908
Servisteki danışman turbonun sesi olabileceğini söylemişti onuda dendik. 130 km hızda vitesi boşa alıp denedik yine aynı ses mevcut. 2012 leon aracımda hiç böyle bi ses duymamıştım

Pas ata göre biraz ucuz olmasının elbet birkaç nedeni olmalı belki de yalıtım konusunda zayıfız bence motor sesi fazla Yazın motor kaputunda satılan yalıtım malzemesindan alıp mevcut dakinin üzerine bir kat daha yapabilirsem onu düşünüyorum.  Ama aracımız dan çok şükür memnunuz.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Hocam otopark com un desibel ölçümlerinde superbin desibel ortalaması passattan daha iyi. Özellikle Pirelli lastikler çok net bir şekilde yol sesine aşırı etki etmekte. Pirelli hariç bindiğim her superbin yol sesi sanki yarı yarıya azalmış gibi oluyor. Rüzgar sesini 120 civarlarında hiç rahatsız edici bulmuyorum müzik kapalı bile seyehat edebiliyorum. Passat eğer bakarsanız avrupada aynı donanımlara özellikle alt donanımlarda superbten bazı ülkelerde daha ucuz vw in bu ülkede bu kadar uçuk pahalı olması kesinlikle halkımızın ön yargısı ve doğuşun satış politikası benin görüşüm böyle yoksa passat zaten iyi araba ama kesinlikle konfor ve orta donanımlarda hatta üst donanımda işe yarayacak veya genel donanım olarak geride bir araç :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION]

Bilgilendirme için teşekkür ederim bilmiyordum bunları. Şuan lastikleri değiştirme konusunda benim için erken daha 37.000km deyim. Ama zamanı geldiğinde Lassa 235-45-18 düşünüyorum. Araçta rüzgar ve yol sesi olarak çok fazla sıkıntım yok. superB almadan önce biraz passat baktım bütçeme göre comfortline gibi boş donanımsız passata vereceğime direk superB bakarım prestige alırım iyi ki almışım hiç pişman değilim aksine superBir karar :) O bomboş arabaya 120.000-130.000 (2.el) hiç mantıklı gelmemişti. Aracı alalı 6 ay oldu.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Kesinlikle öyle hocam zaten haberlerde denk geldiyseniz vw Skodayı sıkıştırıyor satışları etkilediği için parça fiyatlarını arttırmış :) Bizim aracımız 19 jant 235/40 pirelli cincirato p7 var kötü lastik ama değiştirmek maliyetli ve gereği yok idare ediyoruz :) Ancak aynı yol güzergahında 17 jant Passattan kesinlikle daha konforlu bir araç 19 larla. 2. Elde Skoda artık eskiye kıyasla çok çok daha iyi elden çıkarması çok daha kolay ve değer kaybı daha az. Zaten bu konu insanların boş passata binmesine sebep ancak durum böyleyken ben açıkçası ne tasarım ne konfor ne donanım olarak passatı superb e tercih etmem :) Gerçekten daha özel hissettiren bir araç olduğu kesin :) Konu yol sesinden kıyasa geçti ancak birgün başlık açılırsa size passatla Superbin arasındaki iç mekandan dış mekana kalite ve mühendislik farklarını açıkladığımda şaşıracaksınız :) Genel itibariyle benim görüşüm Lastik markasından sebep yol sesini biraz fazla aldığını düşünüyorum normali kesinlikle d segmente yakışacak bir yalıtımı var. Rüzgar sesi olarak çok memnunum yalıtımdan Superten inip bir focusa astraya yani c segment araçlara binince çok rahat bir şekilde yalıtım farkını anlıyorum o konuda Superb sessiz bir araç :)