škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Meguiars water spot remover

Leca · 27 · 6407

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;570399
Ya arkadaşlar, ben anlayamıyorum neden gereksiz yorum yapyorsunuz?  :confused:Amacınız nedir? Bilmiyosanız hiç yazmayınız..... :dede:

hayrola gereksiz olan ne? Enteresan insanlar var burada nedir sizin derdiniz. milleti azarlarcasına konuşuyorsunuz. Bu yetkiyi kimden  alıyorsunuz. Sizin gibiler yüzünden sitede in cin top oynuyor gelen kaçıyor. Kullandığım bir ürünü tavsiye ettim. Size ne???? Bu tavırlar insanı tiksindiriyor
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2016, 00:04:32 Gönderen: FiLoLoG »

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;570389
Camlardaki su lekelerini cikartiyor mu ? Hangi marka tavsiye ediyorsunuz ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://www.hepsiburada.com/meguiars-ultimate-wash-wax-sampuan-1-42-lt-p-OTOTODUK82002329

ürün bu lekeleri çıkarmayabilir ama tekrar oluşmasını engeller.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FiLoLoG;570449
http://www.hepsiburada.com/meguiars-ultimate-wash-wax-sampuan-1-42-lt-p-OTOTODUK82002329

ürün bu lekeleri çıkarmayabilir ama tekrar oluşmasını engeller.

Bir şampuan kireç lekesini nasıl engelleyecek?

Bahsettiğiniz şampuanı vakti zamanında kullandım, gayet de güzel kireç lekesi oluyordu camda. Şu an çok daha iyi bir şampuan kullanıyorum, üstüne camda piyasadaki en iyi yağmur kaydırıcılardan biri var daha bugün kireçli su geldi cama ve tabii ki çıkmadı. Zaten kalmaması gibi bir beklentim yok zira şampuan, cam cilası, yağmur kaydırıcı vesairenin baba bir kireçli su lekesine yapacağı birşey de yok. Gyeon markalı ilk mesajdakine benzer ürünle yoğun bir uğraş sonucu çıkardık. Ancak tam çıkıp çıkmadığını yarın güneşte anlayacağım. Çıkmadıysa son çare cama polisaj yapmak...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendim yıkıyorum arabamı ve Saruhanlının suyu son derece kireçli ama su lekesi oluşmasına rastlamadım. arabanızı güneş altında mı yıkıyorsunuz? yıkadıktan sonra silmiyor musunuz? bu arada bahsettiğim limon tuzlu su işini camda deneyin boyalı yüzeyde tecrübem yok. limon tuzu sodyum sitrattır. sitrik asit kalsiyum ile daha iyi bağlandığından camda kalan kireci=kalsiyum bağlanıp söker. geriye sodyum tuzu kalır ki o da suda çok iyi çözündüğünden su ile akıp gider. kireç lekelerini tuzlu su emdirilimiş bezle silmeyi deneyin. hanımlar kireç tutan çaydanlıkları limon tuzu ile temizler. bir gece bekletin ertesi güne tüm kireç çözünmüş olur parıl parıl metal çıkar meydana.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;570402
Cam tavandaki ve diger camlardaki su lekeleri icin dusunuyorum. Arac zaten beyaz , kaporta goze batmiyor.
GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonuç itibariyle, lekeleri çıkarmak için şu ana kadar her hangi bir yöntem denediniz mi?
Sormuş olduğunuz ürün her halükarda iş görür, ancak ne kadar etkilidir kullanmadığım için bilemem.
Su lekesi deyip geçmeyin, bahçe fiskiyesı yakınında kalan ve sonra da gün boyu güneşte kalıpta, boya üstündeki verniği zarar gören araç gördüm ben. (2004 model passat) Su lekelerin oluşup ve sonra kuruduğu kısımda, vernik resmen delinmişti.

Aşağıdaki videoda bu ürünü uygulayan bir vatandaş var, videoyu dikaktlı bi inceleyin isterseniz.

[YOUTUBE]1PLCMSunMzY[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2016, 10:07:58 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videoda adam kesin çözüyor demiş. Ama öncesi sonrasını gösterememiş.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;570469
Kendim yıkıyorum arabamı ve Saruhanlının suyu son derece kireçli ama su lekesi oluşmasına rastlamadım. arabanızı güneş altında mı yıkıyorsunuz? yıkadıktan sonra silmiyor musunuz? bu arada bahsettiğim limon tuzlu su işini camda deneyin boyalı yüzeyde tecrübem yok. limon tuzu sodyum sitrattır. sitrik asit kalsiyum ile daha iyi bağlandığından camda kalan kireci=kalsiyum bağlanıp söker. geriye sodyum tuzu kalır ki o da suda çok iyi çözündüğünden su ile akıp gider. kireç lekelerini tuzlu su emdirilimiş bezle silmeyi deneyin. hanımlar kireç tutan çaydanlıkları limon tuzu ile temizler. bir gece bekletin ertesi güne tüm kireç çözünmüş olur parıl parıl metal çıkar meydana.

Genel olarak kast edilen aracı kireçli suyla yıkayıp, hemen ardından kurulama durumu değil kanaatimce.

Aracı park ettiniz, ancak park ettiğiniz yerde fıskiye vardı ve görmediniz, öğlen fıskiye çalıştı, araca kireçli su geldi, tepede güneş, bunu fark ettiğinizde saatler geçti; şahsen bu durumu birkaç kere yaşadım. Öyle kolay bir şekilde geçmiyor. Bunu hem kaportada hem de camda tecrübe ettim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün cama kireçli su geldiğini ve akşam ilk mesajdakine benzer bir ürünle yoğun bir uğraş sonucu giderdiğimizi yazmıştım. Sabah cama güneş vurunca, dikkatli bakınca halen iz kaldığını gördüğüm, hafta sonu polisaj yolu göründü...

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
otoparkta önceki aracın tavanına kireçli su damlayıp uzunca bir süre kalmıştı. direk sirke ile biraz ovaladıktan sonra duruladım hiçbir şey kalmadı.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;570489
Genel olarak kast edilen aracı kireçli suyla yıkayıp, hemen ardından kurulama durumu değil kanaatimce.

Aracı park ettiniz, ancak park ettiğiniz yerde fıskiye vardı ve görmediniz, öğlen fıskiye çalıştı, araca kireçli su geldi, tepede güneş, bunu fark ettiğinizde saatler geçti; şahsen bu durumu birkaç kere yaşadım. Öyle kolay bir şekilde geçmiyor. Bunu hem kaportada hem de camda tecrübe ettim.

tabii değişik senaryolar olabiliyor :p
:wax2: lazım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;570490
Dün cama kireçli su geldiğini ve akşam ilk mesajdakine benzer bir ürünle yoğun bir uğraş sonucu giderdiğimizi yazmıştım. Sabah cama güneş vurunca, dikkatli bakınca halen iz kaldığını gördüğüm, hafta sonu polisaj yolu göründü...

Atas valler abi boşuna polisajla uğraşma anasını bile ağlatıyor :D

Boşuna tartışılıyor bu başlıkta valler kesin çözüm tecrübe ile sabit..

Yine çıkmazsa seryum oksit ile cama polisaj yapmak lazım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;570529
Atas valler abi boşuna polisajla uğraşma anasını bile ağlatıyor :D

Boşuna tartışılıyor bu başlıkta valler kesin çözüm tecrübe ile sabit..

Yine çıkmazsa seryum oksit ile cama polisaj yapmak lazım.

Ben uğraşmıyom ki, Berkay uğraşıyor:D Akşam göremedik, görüp de biraz daha uğraşsak tamamen çıkardı belki de. Cumartesi zaten gidecektim, fren hidroliği değişirken elemanlar sağ olsun janta temas ettirmişler, janttaki boya zarar gördü. Hafta sonu yoğunuz yani...