škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.4 TSI DSG Almalı mıyım?

blal37 · 49 · 10517

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2003 1.6 vw pasific aracıma sattıktan sonra ne alacağıma karar veremedim.
2016 model sıfır 1.4 TSİ DSG Rapid almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Uzun süredir de vwturk te araştırma yapıyorum. bi yanım en az 5 sene binmeyi planladığım için sıfır al diyor.
Diğer yanım da rapid hakkında bahsetiğiniz olumsuzluklardan dolayı Jetta 1.2 veya 1.4 TSİ DSG yada Passat 1.4 TSİ Bluemotion Comfortline bak diyor..

Rapid için aklımda kalan bazı eksiler şöyle:
1-Rüzgar sesi içeriye çok geliyormuş..
2-Kapı fitillerinde ve camlarda oluşan gıcırdamalar..
3-Silecek çalışırken araç içine gelen rölelerin çektirme sesleri..
4-Süspansiyonun sert oluşu ve konforun düşük oluşu..
gibi...

Evet arkdaşlar lütfen artısıyla eksisiyle RAPİD ve DSG hakkında değerlendirmelerinizi bekliyorum kararımda çok etkili olacak sizlerin düşünceleri..

Yardımlarınızı bekliyorum..

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid B+ Jetta C sınıfı kıyas yanlış olur. Alınabiliyorsa tabi ki Jetta. Hatta Passattan bahsetmişsiniz ki D sınıfı oluyor kendisi diğerlerinin esamesi okunmaz. Rapidciler bana kızmasın ama sırf ilk anahtarı çeviren siz olacaksınız diye rapid almak bana doğru gelmiyor (Style 1.4 tsi dsg 67.600TL). Geçen satılık bölümünde birisi 61000 TL ye Octavia 1.2 tsi dsg satmış ki bana göre alınacak en mantıklı vag grubu aracı Octavia.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
20 gündür  1.4tdi spaceback kullanıyorum. 850 km yol yaptim. Keşke almasaydim dediğim olmadı hiç. Tabii ki verdigim paraya göre değerlendiriyorum. 20.000 TL civarı fazladan verebilirim diyorsanız yerinizde olsam toyota honda veya mazda seçeneklerini kullanirdim.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Max 60-62 bütçem var o yüzden bu aralıkta kalabaliyorum. Tabi ki rapid jetta passat hepsi farklı segmentlerin arabası ama bu bütçeye hangisini almak doğru olur onu değerlendirirsek tercihiniz ne olur özellikle de rapid için yorumları kullanıclarindan bekliyorum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu 4 maddenin hiçbirini yaşamadım 9000 km de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2016 hazirandan buyana kullanıyorum aracımı şu an 7000 km de  
yaşadığımı sıkıntı  olarak da görmüyorum çok eğimli bir garaj girişim var oda ondan kaynaklı kapı fitili gıcırtısı onun haricinde çok şükür ciddi bir sıkıntı yaşamadım

yinede tercih sizin ben almadan önce jetta 1.4 tsı highline siparişi verdim ve süresi çok uzadığı için rapid almak zorunda kaldım şimdi her jetta gördüğümde içim gidiyor böylede bir takıntı kalmasın aklınızda hangisini beğeniyorsanız onu alın

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
rapid spaceback kullanıcısı olarak aldığıma hiç pişman olmadım ve severek kullanıyorum. ancak 'yerinizde olsam' passat alabilme imkanım varsa rapide bakmam bile superb alırım :D

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 1,6 TDI düz vites kullanıyorum 1 senedir. Evet süspansiyon biraz sert ama çok fazla konfor kaybı yok bence. Zaten sınıfına göre gayet geniş bir araç. Tek kötü yani(arkada oturanlar için kötü tabi) arka kol dayama yok. Aracım 15.000 km oldu. Tek sıkıntı silecekler son 2 3 aydır biraz gıcırtı yapıyo. Oda bana normal geldi. 1 Senede lastiklerinin bozulması normaldir.

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Bende yaklaşık 6 aydır Rapid 1.4TSI DSG kullanıyorum.

1.4 TSI motor gerçekten güçlü, sanki dizel kullanıyor gibi yüksek tork hissediyorsunuz, DSG ile çok uyumlu çalışıyor.
Bu kış yakıt tüketimim hard İstanbul trafiğinde ortalama 7,2lt ,uzun yolda biraz sakin kullanımda ise (100-110km) 5,8lt oldu.Yazın nasıl olur göreceğim.

1.2TSI'ların yabancı forumlarda 1.4TSI kadar benzin harcadığı konuşuluyordu bir ara, çok emin değilim 1.2TSI düşünüyorsanız bir araştırma yapabilirsiniz.

Uzun süre Fabia 1 ve Seat Ibiza MK3 kullandım,Şirket aracı olarak Corsa ve 2010 Astra kullandım.Rapid süspansiyon,yol tutuş ve konfor olarak hepsinden de iyi bana göre.Rüzgar sesi biraz var, bende daha gıcırtı oluşmadı henüz (2013 model - 27.000km).
Röle sesini eşim duyuyordu ilk aldığımızda, abartılacak bir ses değil hafif bir müzikle bile duymazsınız röle sesini.

Kısaca Rapid sizi pişman etmez, memnun kalacağınız bir araç olur, iç hacmi,bagajı,teknik özellikleri, sınıfı/fiyatına göre kalitesi mutlu eder.
Ama şöyle de bir şey var eğer Passat'a bütçeniz yetiyor ise bir üst segmente geçmiş olacaksınız, bu da ciddi bir alternatif.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Rüzgar sesi için bi arkadaşım aynalar çok büyük ondan dedi öyle bi rüzgar sesi mi bu aynadan gelebilecek

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_tncy;570438
2016 hazirandan buyana kullanıyorum aracımı şu an 7000 km de  
yaşadığımı sıkıntı  olarak da görmüyorum çok eğimli bir garaj girişim var oda ondan kaynaklı kapı fitili gıcırtısı onun haricinde çok şükür ciddi bir sıkıntı yaşamadım

yinede tercih sizin ben almadan önce jetta 1.4 tsı highline siparişi verdim ve süresi çok uzadığı için rapid almak zorunda kaldım şimdi her jetta gördüğümde içim gidiyor böylede bir takıntı kalmasın aklınızda hangisini beğeniyorsanız onu alın

Benim garaj da eğimli boranin motor koruması bazen yere sürüyor rapid de de böyle bişey yaşarmiyim acaba yükseklik nasıl bi de eğimli garaj girişinde kapı gıcırtisi nasıl oluyor tam anlayamadım ben

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Ben 1. 4 Tsi Siparişi verdim aracın gelmesini bekliyorum. 3000 TL fark ile alınmayacak araç değil.200 Tork ve 1.4 motor ile yorumlar ve testime dayanarak söylüyorum keyifli olacağını düşünüyorum..Eğer içeri ses girmeler falan varsa eminim belirli bir km den sonra 120-140 larda olabilir test sırasında deneme şansımız olmadı o kadar.
Aracın tokluğu kokpitin güzelliği ve arkda diz mesafe genişliği efsane az yakıt yakıyor bagaj benim için çok ideal full paket sırf ses girebilime ihitmaline karşın 10 ile 20 bin TL vermeye değmez.Ben tam fabia alacakken rapide karar verdim

Hayırlısı olsun inşallah tez zamanda karar verirsin çünkü araç en erken 2 ayda geliyor.

Bilg.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;570495
Merhaba

Ben 1. 4 Tsi Siparişi verdim aracın gelmesini bekliyorum. 3000 TL fark ile alınmayacak araç değil.200 Tork ve 1.4 motor ile yorumlar ve testime dayanarak söylüyorum keyifli olacağını düşünüyorum..Eğer içeri ses girmeler falan varsa eminim belirli bir km den sonra 120-140 larda olabilir test sırasında deneme şansımız olmadı o kadar.
Aracın tokluğu kokpitin güzelliği ve arkda diz mesafe genişliği efsane az yakıt yakıyor bagaj benim için çok ideal full paket sırf ses girebilime ihitmaline karşın 10 ile 20 bin TL vermeye değmez.Ben tam fabia alacakken rapide karar verdim

Hayırlısı olsun inşallah tez zamanda karar verirsin çünkü araç en erken 2 ayda geliyor.

Bilg.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah
Kaça maloldu aracınız

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat belli değil eşim doğuş personeli olduğu için tahmini 61.400 Civarında olacaktır.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel fiyat hayırlı olsun ekstra aksesuar varmıydi aracınızda