škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.4 TSI DSG Almalı mıyım?

blal37 · 49 · 10516

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tdi seçeneğini düşünmediniz mi?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570485
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Rüzgar sesi için bi arkadaşım aynalar çok büyük ondan dedi öyle bi rüzgar sesi mi bu aynadan gelebilecek

Rüzgar sesi 110 dan gelmeye başlıyor. Kapı fitillerinin ise çözümü var. Araç kirliyken oluyor. Ayrıcca silikon spreylerle 1-2 ay idare ediyormuş. Yol gürültüsü bana hep fazla gelirdi. Fakat 73 db lik lastiklermiş başımu ağrıtan. Röle sesini hiç duymadım. Tüketim olarak benim 1.2 de istanbul trafiğinde 7 yakar. Son olarak 1.4 tsi çok güçlü bir motor keyifle kullanırsınız.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
7000 km'ye yaklaşan 1.4 TDI aracım var.

Bahsi geçen sıkıntıları yaşadım mı diye düşünüyorum ama ön kapı camlarındaki ufak boşluk haricinde hiç birini yaşamadım. 120-130 km/h'den sonra bir miktar ses var ama bu sadece bu araça mahsus bir şey değil. C4 kullanırken de o hızlarda ses vardı. Sileceklerden bahsettiğiniz sesi arada bir duyuyorum ama inanın rahatsız edici bir şey olmuyor. Sessiz bir ortamda saat sesine dikkat ederseniz sinirden delirtir ama dikkat etmezseniz farkına bile varmazsınız ya onun gibi bir şey.

"Sileceklerin toplam çalıştığı süre / aracın toplam çalıştığı süre" oranlamasını yaparsanız komik rakamlar çıkar :)

Yakıt tüketimi oldukça iyi, konforu oldukça iyi. Ben böyle bir aracın varlığından dahi haberdar değilken eşimin çalıştığı yerdeki tavsiye ile farkına vardım. Bugüne kadar pişman olmadım, umarım da olmam. Yakın arkadaşlarıma da rahatlıkla tavsiye ediyorum zaten.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi için 2-3 ay bekleme diyorsunuz ya diyelim ki bu ay karar verdik 3 ay sonraya gün verdiler ödeme kisminda nasıl oluyor 3 ay sonra ki fiyatlar mı bugün kü fiyatlar mı geçerli olur?
Ödeme araci aldığında mı yapılıyor ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570598
1.4 tsi için 2-3 ay bekleme diyorsunuz ya diyelim ki bu ay karar verdik 3 ay sonraya gün verdiler ödeme kisminda nasıl oluyor 3 ay sonra ki fiyatlar mı bugün kü fiyatlar mı geçerli olur?
Ödeme araci aldığında mı yapılıyor ?

3 ay sonraki fiyat geçerli oluyor. Ayrıca kapı fitilinden gelen sesler tüm vag grubunda varmış, audi hariç passat dahil. Sanki rapid e ait sorun gibi lanse edildi. Bu da kullanıcı olarak bizlerin yaşadığımız en ufak sorunu paylaşması ki bu ufal sorun değil tabi. Ama objektif olmak gerek. O yüzden bunlar yazılıyor. Ayrıca not olarak Rüzgar varken 120-130 gibi gezinmeye başlıyor tek kişi ile.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;570600
3 ay sonraki fiyat geçerli oluyor. Ayrıca kapı fitilinden gelen sesler tüm vag grubunda varmış, audi hariç passat dahil. Sanki rapid e ait sorun gibi lanse edildi. Bu da kullanıcı olarak bizlerin yaşadığımız en ufak sorunu paylaşması ki bu ufal sorun değil tabi. Ama objektif olmak gerek. O yüzden bunlar yazılıyor. Ayrıca not olarak Rüzgar varken 120-130 gibi gezinmeye başlıyor tek kişi ile.

Bu araçların kapı fitilleri manisa organizede yapılıyor. Sistem daha bir yıldır falan Manisa'da fitiller oturana kadar sorun yaratma ihtimali yüksek.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;570600

Tam olarak bu fitiller de nasıl bi sorun var.
Teslim alırken ki fiyat geçerli dediniz peki ödeme alınca mı yapılıyor?
Gezinme dediniz bide bu araca bulaşmasak mı yaa

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;570601
Bu araçların kapı fitilleri manisa organizede yapılıyor. Sistem daha bir yıldır falan Manisa'da fitiller oturana kadar sorun yaratma ihtimali yüksek.

Yerli üretim mi fitiller
 fitiller oturana kadar dediğiniz üretim den mi bahsediyorsunuz yoksa araba üzerinde oturması mı

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570606
Yerli üretim mi fitiller

fitiller oturana kadar dediğiniz üretim den mi bahsediyorsunuz yoksa araba üzerinde oturması mı

Yerli üretim kardeşim çalıştı hatta ben arabayı aldıktan sonra tek tek gösterdi inceliklerini.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;570607
Yerli üretim kardeşim çalıştı hatta ben arabayı aldıktan sonra tek tek gösterdi inceliklerini.

Polo falan da yerli

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570609
Neymiş incelikleri peki

Köşeler zayıfmış. Zaman'la ses yapınca yağlamak lazımmış. Ayrıca silikon kalitesi Euro normmuş. Vag grubunda içleri kadife tarzı kaplama oluyormuş. Fiat grubu daha kalitesiz demişti. Platform için daha oturmadı demişti.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570605
Tam olarak bu fitiller de nasıl bi sorun var.
Teslim alırken ki fiyat geçerli dediniz peki ödeme alınca mı yapılıyor?
Gezinme dediniz bide bu araca bulaşmasak mı yaa

Buna benzer sorunlar octavia da be hatta passatta bile 180 km üzerinde var. Daha önceki nissan note bildiğiniz şerit değiştiriyırdu. 160 ile de gittim tedirgin etmiyor. Ama bugün bildiğiniz ovada kalınca biraz gezindi. Bu segmentte olabilecek bir durum sıkıntısı yok. Fitiller ise birbirine sürtüyor bozuk yokda ve ses yapıyor. Çözümü basit o kadar problem değil. Bu arada araç üzerindeki lastikler berbat araç zaten yola tutunmuyor bunu hissediyorum. Geçen yokuş çıkarken bir turun yarısı teker havada dönüyor gibi hissettim. Her sert frende abs devreye giriyor. Lastikler bildiğiniz çöp. Ama rüzgarlı açık bir yolda isterseniz zamk ile yapıştırın aracı gezinmemesi imkansız. Bu fitil sorunu ise yine passatta bile varmış.
Sanırım ufak bir kapora veriyorsunuz. Ben bayideki aracı almıştım ama geldiği tarihteki fiyattan alıyorsunuz. Pazarlık yapma şansınız da pek kalmıyor.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;570614
Buna benzer sorunlar octavia da be hatta passatta bile 180 km üzerinde var. Daha önceki nissan note bildiğiniz şerit değiştiriyırdu. 160 ile de gittim tedirgin etmiyor. Ama bugün bildiğiniz ovada kalınca biraz gezindi. Bu segmentte olabilecek bir durum sıkıntısı yok. Fitiller ise birbirine sürtüyor bozuk yokda ve ses yapıyor. Çözümü basit o kadar problem değil. Bu arada araç üzerindeki lastikler berbat araç zaten yola tutunmuyor bunu hissediyorum. Geçen yokuş çıkarken bir turun yarısı teker havada dönüyor gibi hissettim. Her sert frende abs devreye giriyor. Lastikler bildiğiniz çöp. Ama rüzgarlı açık bir yolda isterseniz zamk ile yapıştırın aracı gezinmemesi imkansız. Bu fitil sorunu ise yine passatta bile varmış.
Sanırım ufak bir kapora veriyorsunuz. Ben bayideki aracı almıştım ama geldiği tarihteki fiyattan alıyorsunuz. Pazarlık yapma şansınız da pek kalmıyor.

Araçla birlikte gelen lastikleri değiştirme gibi bi talebimiz olabilir mi acaba?
3 ay sonraki fiyat muhtemelen daha pahalı olacak yani bu da çok kötü yaa peki kapora verdikten sonra fiyata göre vazgeçme şansımız olur mu peki

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570629
Araçla birlikte gelen lastikleri değiştirme gibi bi talebimiz olabilir mi acaba?
3 ay sonraki fiyat muhtemelen daha pahalı olacak yani bu da çok kötü yaa peki kapora verdikten sonra fiyata göre vazgeçme şansımız olur mu peki

Tabiki ama detayları konuşun derim sözleşme vs yapıyorlarsa kaporadan daha fazlasını isteyebilirler. Pazarlığı şimdiden yapın ne kadar indirim yapıyorlar. Araç geldiğinde de o kadar indirim yapsınlar. Yakın illerdeki bayilerden fiyatta alın elinde 1.4 tsi varsa hem beklemezsiniz. Hem zam yemeden alırsınız hemde beklemezsiniz. Lastik değişimi için şansınızı denemekte fayda var.