škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.4 TSI DSG Almalı mıyım?

blal37 · 49 · 10521

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;570636
Tabiki ama detayları konuşun derim sözleşme vs yapıyorlarsa kaporadan daha fazlasını isteyebilirler. Pazarlığı şimdiden yapın ne kadar indirim yapıyorlar. Araç geldiğinde de o kadar indirim yapsınlar. Yakın illerdeki bayilerden fiyatta alın elinde 1.4 tsi varsa hem beklemezsiniz. Hem zam yemeden alırsınız hemde beklemezsiniz. Lastik değişimi için şansınızı denemekte fayda var.

Kasım ayında fiyatlar ne yönde olur acaba geçmiş yıllara göre bi bilginiz varmı

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570687
Kasım ayında fiyatlar ne yönde olur acaba geçmiş yıllara göre bi bilginiz varmı

Bu aylarda bir zam gelebilir birde ağustos sonunda. Ama en az bir zam yer 1500 tl kadar.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün maltepe yüce otoya gittim. Almayı düşündüğüm 1.4 tsi dsg rapid için özel siparişle geldiğini söyledi 2.5-3 ay sürede gelirmis. Ayrıca bu arac için de Türkiye de daha sipariş veren bir bayi olmadığını söyledi. Acaba benim istediğim model çok mu bu araba için ? 1.2 tsi dsg ise stoklarda var hemen teslim edilebilirmis. 1.4 istesem yarın öbür gün satarken çok zorlanır mıyım acaba kimse de olmadığı için diye bi kurt düştü içime.
1.2 tsi dsg style paket beyaz renk için pazarliksiz ilk fiyat 62.000 verdiler.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi deneme fırsatım da oldu araç gayet güzel. İçi falan çok hoş arka koltuklarda diz mesafesi çok iyi. Bagaj baya büyük. Sadece aracın içinde ki plastik kısımlar biraz zayıf gibi geldi bana .

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rapid boraya göre daha yüksek ve boranız da 15" jant varsa yere yakinligi dahada artiyor ama rapid de sürtme gibi bir problem yasayacaginizi zannetmiyorum yeterince hatta fazlaca yerden yüksek geliyor bana corollam dan sonra

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;570495
Merhaba

Ben 1. 4 Tsi Siparişi verdim aracın gelmesini bekliyorum. 3000 TL fark ile alınmayacak araç değil.200 Tork ve 1.4 motor ile yorumlar ve testime dayanarak söylüyorum keyifli olacağını düşünüyorum..Eğer içeri ses girmeler falan varsa eminim belirli bir km den sonra 120-140 larda olabilir test sırasında deneme şansımız olmadı o kadar.
Aracın tokluğu kokpitin güzelliği ve arkda diz mesafe genişliği efsane az yakıt yakıyor bagaj benim için çok ideal full paket sırf ses girebilime ihitmaline karşın 10 ile 20 bin TL vermeye değmez.Ben tam fabia alacakken rapide karar verdim

Hayırlısı olsun inşallah tez zamanda karar verirsin çünkü araç en erken 2 ayda geliyor.

Bilg.

Hocam dün maltepe yüce oto dan aldığım bilgiye göre bu araci sipariş eden bir bayi henüz yokmuş
Bende seninle unu fikirdeyim ve 1.4 almak daha mantıklı diyorum ancak millet neden 1.2 aliyor onu anlamış değilim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En azından vergi kademesi düşük! Bir de psikolojik olarak az yakar mantığı. Aslında basarsan aynı yakar. Hatta 2.0 lt bir araç uzun yolda 1.2 den daha az yakarsa şaşırmamak gerek. Çünkü az güçte fazla zorlanma oluyor, o da size yakıt olarak yansıyor. Ağırlıklı şehir içi için 1.2 bence ideal. Dağda, bayırda, yokuşta, DSG de uygun vitese gelmesine müdahale edince sollamalarda da bir sıkıntı çekmiyorum. Sadece 1.2 diye bakmamak lazım, +turbo var. Birim hacme düşen güç yoğunluğu.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;570923
En azından vergi kademesi düşük! Bir de psikolojik olarak az yakar mantığı. Aslında basarsan aynı yakar. Hatta 2.0 lt bir araç uzun yolda 1.2 den daha az yakarsa şaşırmamak gerek. Çünkü az güçte fazla zorlanma oluyor, o da size yakıt olarak yansıyor. Ağırlıklı şehir içi için 1.2 bence ideal. Dağda, bayırda, yokuşta, DSG de uygun vitese gelmesine müdahale edince sollamalarda da bir sıkıntı çekmiyorum. Sadece 1.2 diye bakmamak lazım, +turbo var. Birim hacme düşen güç yoğunluğu.

Turbo olduğu için zaten 1.2 yeter diye düşünüyorum ama 3 bin fazla verip özellikle 125 hp araca geçmek daha mantıklı geliyor sanki bana

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;570961
Vergi de 50-60 lira fark var

o 50-60 lira motorlu taşıtlar vergisi farkı ise yanlışınız var hocam benim 1.2 tsi 2014 model 311,50 tl dönemlik vergisi, 1.4 tsi ise 1.6 ile aynı rakamı vermek durumunda yani yaklaşık 300 tl falan bir fark mevcut

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;570965
o 50-60 lira motorlu taşıtlar vergisi farkı ise yanlışınız var hocam benim 1.2 tsi 2014 model 311,50 tl dönemlik vergisi, 1.4 tsi ise 1.6 ile aynı rakamı vermek durumunda yani yaklaşık 300 tl falan bir fark mevcut

Aynen doğru senin verdiğin bilgi hocam 623 e 997

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaslar

1.2 mi iyi 1.4 mu iyidir  bilmiyorum ama ben mart sonu nisan basi gibi siparis verdim 1.4 tsi dsg siparis vermeyen bayi yok derken inanmayin bu tarz cumlelere ben 2 tane arac alamadim rezervlii 1
4 vazgecmediler. 1.2 hemen satmak icin ugrasiyorlar.Benim arac 22.hafta teslim 1000 tl kapora yatrdim bi aksilik olmaz ise beklemedeyiz.3 ay hayatta surmez siparis arkadaslar neden derseniz olay su sekil ilerliyor bu bayiler farkli bir model icin verdigi siparisi degistiriyorlar bu sayede siparia max.2 ayda tr ye geliyor.Bana 1.4 cok mantikli geldigi icin ve uzun sure kullanmak istedigin icin 3000 tl fark cok gelmedi.Eger 1
2 alsaydim yaris mavisi alcaktim simdi opak aliyorum 1
300 de ordan dus ; )1.700 tl ye gelmis olacak yorumlar yabanci testler ve forumdaku bilen arkadaslar motorun cok iyi oldugunu soyluyorlar golf yada vw.de kullanilan guzel motorlardan biriymis yakit tuketimide ayni gibi uzun yol dahada cimri oyuzden ben 1.4 olarak karar verdim.Hepimize hayirli olsun 1.4 mpi 100 hp hyundai alacaktim yada 85 hp peugot skoda ile cok dogru karar vwrdigimi dusunuyorum.Ama teknoliji isi ; sans isi derim insallah sorunsuz gelir araclarimiz ;)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2016, 22:20:22 Gönderen: kumpas »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi kötü diye bir şey yok. Yazılımla 1.2 nin de gücü artırılabilir, mesele neye ihtiyacınız olduğunuzu tespit edip ona göre karar vermenizde. Sonuçta bu arabaları biz yarışa sokacak değiliz! İşin içinde yarış varsa zaten özel tertibatlar ve yazılımlar gerekiyor. İşimizi görecek gücü herhalükârda hepsi sağlar. Birinin motor hacminden dolayı 3 bin devirde verdiği gücü, diğeri 4 bin devirde verir hepsi bu. Bu da anlık ve kısa süreli ihtiyaç duyulan bir durumdur. Trafikte kaç kişi arabasını sürekli  100 beygir güçte kullanıyor ki? Mesele rakamlara takılmadan ihtiyaçla imkanları gereksiz ısrafa kaçmadan kesiştirmekte...

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bencede iyi kotu diye bisey haklisiniz ama olayin psikolojik boyutuda var bence ben sizler kdr profosyonel degilim ama 1.2 motor ve 90 hp bana az geldi ha ne yapcaksinda az diyebilirsin
hicbisey demema ayni tuketim ile uygun fiyaya daha guclu motor mantikli geldi. Arac 1.2 yada 1
4 bence cok iyi icii donanim ozellikleri tek gecerim ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;570997
Selamlar arkadaslar

1.2 mi iyi 1.4 mu iyidir  bilmiyorum ama ben mart sonu nisan basi gibi siparis verdim 1.4 tsi dsg siparis vermeyen bayi yok derken inanmayin bu tarz cumlelere ben 2 tane arac alamadim rezervlii 1
4 vazgecmediler. 1.2 hemen satmak icin ugrasiyorlar.Benim arac 22.hafta teslim 1000 tl kapora yatrdim bi aksilik olmaz ise beklemedeyiz.3 ay hayatta surmez siparis arkadaslar neden derseniz olay su sekil ilerliyor bu bayiler farkli bir model icin verdigi siparisi degistiriyorlar bu sayede siparia max.2 ayda tr ye geliyor.Bana 1.4 cok mantikli geldigi icin ve uzun sure kullanmak istedigin icin 3000 tl fark cok gelmedi.Eger 1
2 alsaydim yaris mavisi alcaktim simdi opak aliyorum 1
300 de ordan dus ; )1.700 tl ye gelmis olacak yorumlar yabanci testler ve forumdaku bilen arkadaslar motorun cok iyi oldugunu soyluyorlar golf yada vw.de kullanilan guzel motorlardan biriymis yakit tuketimide ayni gibi uzun yol dahada cimri oyuzden ben 1.4 olarak karar verdim.Hepimize hayirli olsun 1.4 mpi 100 hp hyundai alacaktim yada 85 hp peugot skoda ile cok dogru karar vwrdigimi dusunuyorum.Ama teknoliji isi ; sans isi derim insallah sorunsuz gelir araclarimiz ;)

Hayırlı olsun hocam aynı düşüncelere bende sahibim ancak pazar günü öyle yönlendirince satış yetkilisi kafam karıştı açıkçası..
Şöyle bişey düşünüyorum ama ne dersiniz eylül gibi sipariş verip kasım da arabanın geldiğini düşünürsek kasım ayı kampanyalarina denk gelir falan diye satış günündeki rakamlar geçerliymis ya ondan.
Ayrica daha param da tam değil aracimi da satmadim ondan böyle götüreyim süreci diyorum ama olası zamdan da korkuyorum bir de skoda da şu anda olan 12.000 tl 12 ay 0 faiz kampanyası da biter mi diye soru işaretlerim var
Param tam olsa  keşke yaa rüyaları ma giriyor artık:wax: