škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg şanzıman arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, bugün arkadaşımın 2013 model 1.6 dizel 43000 deki aracıyla giderken FSM Köprüsü girişinde tık diye bir ses geldi ve güç akışı kesildi. Dsg şanzıman vites değişiyor N D R değişikliği yapıyor ancak hiç bir şekilde hareket etmiyor. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Hiç bir sorunu yoktu normal bir şekilde giderken tık sesi duyduk sonra yolda kaldık. Çekici maslak sanayiye çekti servis kapalı olduğundan yarını bekliyoruz. Çok ciddi bir sorun mu sizce? Kaça mal olur ?

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herhangi bir arıza ışığı yandı mı?  Dpf tıkanmış olmasın?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şanzuman vites değişimi gösteren ekranda anahtar işareti var mı
Evetse dsg

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgi ekraninda tamir anahtari isareti varsa dsg arizasidir. Bizim aracta d konumuna aliyorduk arac vitese gecmiyordu. aracin garantisi varsa sorun olmaz. Servis bakimliysa iyi niyet garantisi uygularlar. Bizde hicbiri yoktu 5bin liraya dag mekatronik degisti. Gecmis olsun umarim kotu birsey degildir

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ekranda şanzıman arızası yazıyordu. Çok masraf çıkarır diye korkuyoruz.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kavrama veya mekatronik arızası olabilir. bakımlar serviste yapıldıysa iyi niyet garantisinden daha az ücret ödeyerek yaptırılabilir.
servis bunu yapmak istemezse doğuşoto ve hatta skoda fabrika ile bile iletişime geçilebilir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG kavrama problemi olsa, kalkışlarda ve 2. vitese geçişlerde silkeleme şeklinde belli ediyor kendini. Belli ki mekatronik arızası. Kafası karışmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen mekatronik arızası çıkacaktır. Araç servis bakımlıysa çok sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
bende mekatronik arızası çıktı ama servis bakımlı olmasına rağmen k.maraş servis (önce 2 günde iyi niyet bilgisi gelir demesine rağmen ) 4 saat içinde iyi niyet red geldi diyerek 5200 lira masraf çıkardı . aracımı almak istediğim zamanda 150 lira arıza tespit ücreti aldılar.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet yukarıda söylendiği gibi servis mekatronik arızası demiş 360₺ tutmuş Onuda karşılamışlar. Cevap veren herkese teşekkürler.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;571623
Evet yukarıda söylendiği gibi servis mekatronik arızası demiş 360₺ tutmuş Onuda karşılamışlar. Cevap veren herkese teşekkürler.

garantisi varmıydı ?
yapılan işlem tam olarak ne oldu acaba

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam maslakta bir servisteydi araç arkadaşımın ben yoktum yanında dün sordum kendisine. Mekatronik arızası olduğunu 360TL masraf çıktığını ancak kendisinin ödemediğini servisin karşıladığını söyledi. Araç 2013 diye biliyorum garantisi yoktur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben yeni mekatronik değiştirdim 5000 lira masraf çıktı arkadaşınızın bir hatası vardır ya da garanti den değişmişlerdir .

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tür kronik arızalarla karşılaşanlardan biri Tüketici Mahkemelerine başvurup ayıplı, kusurlu mal diye garanti süresine bakılmaksızın ABD deki duruma benzer, toplu geri çağırım ya da arıza yapınca ücretsiz telafi/onarım yoluna gidebilir. Bu konuda mağdur olanların bir araya gelmesi gerekiyor. Böyle bir karar da daha sonra aynı sorunlarla karşılaşacak olanlar için emsal olur.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam arkadaşı aradım sordum. Dediğiniz gibi 5 bin lira tutuyormuş mekatronik arızası. Ancak arkadaşa iyi niyet garantisi diyerek sadece 315₺ işçilik almışlar mekatronik parçası değişimi vs. Bedelsiz yapılmış. 315₺ Ödemiş arkadaş çıkmış.