škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yaz-Sıcak-Ter-Koltuk-Leke Ne Yapmalı?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle ilginç başlık için bağışlayın, ancak böyle kısa bir şekilde konuyu anlatabildim.

Malum yaz geliyor, hava şimdiden oldukça sıcak. Ben sıcağı görünce hemen terleyen cinstenim ve sırtım da oldukça terler. Araç yeni ve koltuklarım temiz kalsın istiyorum, ama öyle uyumsuz tipsiz kılıf falan da kullanmak istemiyorum.

Acaba siz de bundan müzdarip iseniz nasıl çözümler buldunuz? Bir çok tip kılıf, kilim vb var. Bana ne önerirsiniz?

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
konu açılmadan önce böyle bir şeyden muzdarip olacağımı düşünmemiştim. bu konu için ayrıca teşekkürler. takipteyim

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Suan tekzendeyim ve tonla kılıf minder var. Ama hangisi?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Minder iç mekanın havasını kaçırıyor. Kılıf sizi daha serin tutmaz sadece koltuğu korur.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı CanoCan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorundan bende muzdarip biriyim.
tek çözümü koltuk genişliğinde 2-3 havulu üst üste diktirerek koltuğa serme yolu ile buldum.ayda bir yıkayıp tekrar seriyorum koltuğuma ,hem oturak kısmı hem de sırt kısmına.
belki denemek istersin ?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CanoCan;570697
aynı sorundan bende muzdarip biriyim.
tek çözümü koltuk genişliğinde 2-3 havulu üst üste diktirerek koltuğa serme yolu ile buldum.ayda bir yıkayıp tekrar seriyorum koltuğuma ,hem oturak kısmı hem de sırt kısmına.
belki denemek istersin ?
Havlu iyi çözüm, yazın ben de yastığa seriyorum. Ya aklıma geldi yaşı tutanlar bilir. Sobakawa diye bi yastık vardı. Ne oldu ki :)

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arac daha yeni, o güzelim koltuklar lekelenmesin istiyorum sadece...

Havlu denenebilir aslında, sizden ricam bir kaç fotoğraf ekleyebilir misiniz? Ben de ona göre bir terzi vs bulayım yaptırabilirsem...

Kılıfa gelince, şuanki koltukta deformeler olmaması için mantıklı ama, sanki nasipse benden sonraki şöförünün kullanması için korumak gibi geliyor bana, aslında Octavia'yı seçmemdeki büyük neden çocuğumun olacak olması. Çocuk olunca büyük ihtimalle kılıfa geçerim ama Tekirdağ-Şarköy'deyim. Bırakın şarköyü, tekirdağ da bile o kılıfı takacak adam bulabilir miyim bilmiyorum.

Öncelikle şu ter-yaz-koltuk meselesini çözmeliyim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O halde sizin için en uygun çözüm koltuk koruyucu.
İnternete koltuk koruyucu olarak aratın bir sürü seçenek çıkar.
Sök taki kolay ve koruma amaçlı.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk koruyucu olarak arattım ve yine bir çok alternatif var. Gözüme şu çarptı:

http://www.otoaksesuarci.com/oto-kilif/bod-skoda-octavia-koltuk-koruyucu-fume-2013-2016-p1788

Fakat şöyle de bir şey okudum. Bu tarz koltuk koruyucularının tuturma lastiklerinin aracın orjinal koltuk kılıflarına zarar verdiği söyleniyor. Durum hakkında tecrübesi olan var mı?

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;570712
Forumdan bir kaç kişi bu kılıftan aldık ve memnunuz.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-oto-kilifi-a7-skoda-octavia-dosemecioglu-oto.ucretsiz-kargo-241914518/detay

Döşemecioğlu 10 numara iş yapar, pişman etmez memnun eder, randevu alıp gidin yardımcı olurlar.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Döşemecioğlu eminim başarılı uygulamalar yapıyor, fakat benim amacım sadece terimin geçmemesi, yazın 2 haftada bir yıkayabileceğim bir şey bakıyorum. Daha önceki aracımın koltuklarında ter sebebli lekeler oluyordu. Bunda olsun istemiyorum. Linkteki gibi bir şey kullanan var mı?

http://www.otoaksesuarci.com/oto-kil...013-2016-p1788

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NafirKeyh;570983
Döşemecioğlu eminim başarılı uygulamalar yapıyor, fakat benim amacım sadece terimin geçmemesi, yazın 2 haftada bir yıkayabileceğim bir şey bakıyorum. Daha önceki aracımın koltuklarında ter sebebli lekeler oluyordu. Bunda olsun istemiyorum. Linkteki gibi bir şey kullanan var mı?

http://www.otoaksesuarci.com/oto-kil...013-2016-p1788

Ben arabayı ilk aldığımda taktırmıştım aynı sebepten. Ön koltuklar için 40 tlye almıştım. Basit ama amaca hizmet ediyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben koltuk kirlenmesinden çok endişe etmiyorum 2-3 yıl bindikten sonra bir detaylı temizlikle araç sıfır gibi oluyor. kılıf falan pek hoşuma gitmiyor. bej rengi ve deseni hoşuma gidiyor. tadını çıkarıyorum:)