škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mazot yerine benzin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün 1.4 tdi fabiamda shellde mazot yerine benzin koydular yaklaşık 4 litre benzin konulmuşken farkına vardım durdurttum aracı çalıştırmadan değoyu boşalttılar ve üstüne tekrar mazot koyduk başta bir sıkıntı yoktu ama araç şuan çalışırken sıkıntı çıkarıyor ya çok fazla ses çıkarıyor ya da çalışmıyor ikinci üçüncü denemede çalışıyor kapatıp beklettikten sonra yine aynısı oluyo başına gelen var mı acil yardımınıza ihtiyacım var

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti bölümünde benzer bir konu başlığı var. Orayı bi inceleyin ve aracı o halde çalıştırmayın bence.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fişinizi atmayın.  istasyonun sigortası var ordan tamir ettirmeleri lazım

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ltgida.com
Geçmiş olsun, arkadaşın dediği gibi istasyon sorumlu bu durumdan Zaman kaybetmeden istasyona gidin.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda bi arkadaşın daha başına gelmişti yakın zamanda ve istasyon karşılamıştı masrafı.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağolun arkadaşlar ankaradaki yetkili servisleri aradım çekici vasıtasıyla getirin dediler ama bugün pazar olduğu için kapalıymış ne yapacağımı bilmiyorum

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın sabahtan ilk işiniz servise gitmek olsun , Aracı çalıştırmayın . her ne kadar da olsa benzin girmiş içeriye . Geçmiş oılsun. İstasyonun sigortası masraflarınızı karşılayacaktır.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun.
Hangi shell.
Yeti ye benzin konan istasyon da shell di.
Depoyu bosaltsalarda azda olsa benzin kalmış olabilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise getirdim araba düzeldi hiçbişey yok şuan ankara eskişehir yolu üzerindeki shelldi

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiaI38;570897
Servise getirdim araba düzeldi hiçbişey yok şuan ankara eskişehir yolu üzerindeki shelldi

naptılar ki ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiaI38;570727
Arkadaşlar dün 1.4 tdi fabiamda shellde mazot yerine benzin koydular yaklaşık 4 litre benzin konulmuşken farkına vardım durdurttum aracı çalıştırmadan değoyu boşalttılar ve üstüne tekrar mazot koyduk başta bir sıkıntı yoktu ama araç şuan çalışırken sıkıntı çıkarıyor ya çok fazla ses çıkarıyor ya da çalışmıyor ikinci üçüncü denemede çalışıyor kapatıp beklettikten sonra yine aynısı oluyo başına gelen var mı acil yardımınıza ihtiyacım var
Alıntı yapılan: fabiaI38;570897
Zaten yakıt borularına, besleme sistemine, ...vs. benzin gelmemiş. O bahsettiğiniz sıkıntının başka bir şeyden olduğunu düşünmüştüm ben de.
Bununla geçmiş olsun İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araci iterken falan yarim kontak yaptiysaniz gecmis olsun. Pompa yakiti cekmistir. Arac ondan sacmaliyodur simdi. Pompa-motor arasinda mazot-benzin karisimi var muhtemelen su an. O yuzden de arac calisamiyor.

En guzeli yetkiliye cektirin (istasyon veya sigortasi karsilayacaksa hasari) depo temizliginden baslarla mazot pompasi yakit hortumlari filtre enjektor ne varsa sifirlarlar. Mis gibi olur araciniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sonradan tekrar sıkıntı oldu servise görürdüm yakıt sistemini temizlediler ve mazot filtresini değiştirdiler şuan bi sıkıntı görülmüyor araçta

Toplam 390 tl gibi bi masraf çıktı benzinci ödeme yapmadı biz boşalttık gereken yapıldı bizden kaynaklı değil dediler bakım olay tartışmaya gidiyo zaten acelem vardı çıktım geldim yani olan bana oldu yine

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinizde benzin fisi varsa hukuki surec baslatabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fişim var ama üstündeki yazılar silindi herhangi bir hukuki süreç başlatmayı düşünmüyorum olan oldu artık hepinize teşekkür ederim