škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 2015 tdi dsg yakit tuketimi.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Skoda octavia 2015 tdi dsg arac kullaniciyim aracil daha 10 bin km de . Yakit tuketimine takip ediyorum 8 litrenin hatta 9 litrenin altina inmedi lastiklere hava bastim 32 acaba nerede sorun var duz yolda bile 9 litreyi goruyor gaza basmama rağmen  fabrika degerleri arasinda 2yada 3 litre fark olur bilgim var ama bu 4 ,5 litreyi buluyor acaba genel  harcamasi bu mudur?

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Düz bir yolda cruise control ile 90km/h ayarlayip anlık tüketime bir bakin. Olması gereken 3.5-4 litre,boş ise araç. Eğer bu degeri yakalarsaniz sizin sürüşünüzden kaynaklidir yüksek ortalama.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir trafiğinde olmak üzere daha 6,5 lt geçmedim 2014 dsg araçta. Uzun yolda hız sınırlarına uyarak uzun yolda 4,4 ortalamayı yakaladım . Ölçümlerim depo dolduraraktır

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracim octavia optimal 2014 model 30.000 km de uzun yol ve kisa mesafe de bir depo ile yakit tarifesi 185.5 kuruş yakti

Çevrimdışı Empyro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik ve jant değişiminden sonra istanbul içi 6lt ortalamadan 7lt çıktı ,arkadaşların dediği gibi kullanım farkı da doğrudur...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanim sekli ve trafik durumu ile dur kalklar hatta yokuslar cok etkiler. Ankara da 4.5 lt olan tuketimim Canakkale de 6lt ye yaklasiyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her depoda farklı sonuç çıkıyor. Işık yakıp depo fulleyerek kullanıyorum. Ankara karma trafikte, ortalamada 5,4'ün altını, 6,1'in üstünü görmedim. Her sabahı ve akşamı trafikte geçiriyorum. Yaklaşık 42-43 litre motorin ile 670-780 KM arasında değişen yol yapıyorum. Bakımlar sonrası birşey değişmedi.

Planlarım arasında 18 jant ve ecu-fast var, Kayıt tuttuğum için ne değişti net olarak söyleyebilirim.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2016, 11:49:39 Gönderen: macrostr »

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
16 Yıl 1.33 benzinli Toyota kullandım. Son 8 yılı birebir 100km/10Lt tükettim. Şehir içi kısa mesafe ve sürekli dur kalk trafik. Ama şehir dışına çıkınca aynı araba 5 litre/100km'ye bile inebiliyordu.
1.5 Ay önce 2014 Octavia 1.6 TDI aldım. Benzinli Toyotanın 10 litre yaktığı aynı koşullarda Octavia 7.5 litreye kadar düşebildi daha da düşemedi. Şimdiye kadar sadece 150 Km şehir dışı kullanma imkanım oldu. Hemen 4.0'ı gördü. Daha da uzun gidebilseydim daha da düşebileceğine inanıyorum. O nedenle 8-9 Lt bir dizel araç için evet fazla ama trafik çok sa dur kalk çoksa olabilecek bir değer bence.

Çevrimdışı orhan0650

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb.arkadaşlar. 2015 tdi dsg aracımla km:3500 olmasına rağmen fabrika verilerini çok rahat yakalıyorum.Gayet memnunum. ş.içi ve ş.dışı ortalama 130tl ile 630 km yol yapıyorum. Alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
istanbul-ankara ve ankara ş.içi yaklaşık 200 km kullandım. 220 tl yakıt aldım. aracım şuan 5.000 km de

Çevrimdışı utku_tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracım 18.000km'de. Ankara'da 4.4lt ortalama yakalayabiliyorum. Ayrıca yazın Antalya'ya gitmiştim ve 110-120 arası hızla 3.9lt yakmıştı.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Su ana kadar gostergefe sokak arasinda 40 50 km ile gitsem bile duz bos yolda 90 100 ile gitsem de 5 litreyi gormedim. Bir kere  hafif yokus asagiya giderken 4 litreyi ve 6 litreyi gordum . Gazada basmiyorum dur kalkda yapsam yakıt değerlendirme bolumu 11 12 15 litre yazdigi oluyor ani kalkislaeim ve duruslarim olmamsina ragmen normal.kullanimda acaba neden ben bu durumu coxemedim

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlarımız aynı sadece tek farkı sizde Euro 6 motor var 110 bg lik bende 105 bg lik var.Aracım 49.000 km de bugün itibari ile. Uzun süreli yakıt ortalaması 4.9 lt ve uzun yolda sürekli düşmekte.(günlük 100 km yol yapıyorum yolum 21 km lik kısmı iki şeritli 0 asfalt. 21 km lik yolda ortalama 4.1 görüyorum 110 km sabit hızda ve diğer 29 km lik yolda ise ortalama 4.9 a çıkıyor. bence servise bir sorun derim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leventce;571471
Su ana kadar gostergefe sokak arasinda 40 50 km ile gitsem bile duz bos yolda 90 100 ile gitsem de 5 litreyi gormedim. Bir kere hafif yokus asagiya giderken 4 litreyi ve 6 litreyi gordum . Gazada basmiyorum dur kalkda yapsam yakıt değerlendirme bolumu 11 12 15 litre yazdigi oluyor ani kalkislaeim ve duruslarim olmamsina ragmen normal.kullanimda acaba neden ben bu durumu coxemedim

Bahsettiğiniz değerler anlık olarak yol bilgisayarında gördüğünüz değerler mi yoksa uzun süreli tüketim değerleri mi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;571492
Bahsettiğiniz değerler anlık olarak yol bilgisayarında gördüğünüz değerler mi yoksa uzun süreli tüketim değerleri mi?

Uzun sureli ekranda gordufum6 değerler hic inmeyen 6 hatta 7 litreyi gorunce seviniyorum cok nadir gordugumde