škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park pilot hatası ve çözüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Başıma geçen bir problem ve çözümü hakkında bilgi aktarmak istiyorum. 2 gün önce 6 ay önce trafik çıkışlı 2. el rapid spaceback araç aldık (1.4 TDİ-Style DSG). Ekspertiz için gittiğimiz firmada aracı kontrol ettiler. Oradan çıktıktan sonra park pilot asistanı çalışmadı. Satan adam da uğraştı baya sağolsun ama kitapçıktan okur yaparız dedik geçiştirdik. R konumuna gelince 3 sn uyarı sesi veriyordu. Yeni almışız can sıkıcı bir durum:mad:.Türkçe ve ingilizce çok foruma baktım çözüm bulamadım.  Bugün Ankara'da Efe'ye gittim, sağolsun ustalar bilgisayara bağlayıp 5 dakikada işi çözdüler:gut:. Randevuya gerek kalmadı. Başınıza gelirse böyle bir olay rica edip çok basitçe yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayran_Buz;572563
Başıma geçen bir problem ve çözümü hakkında bilgi aktarmak istiyorum. 2 gün önce 6 ay önce trafik çıkışlı 2. el rapid spaceback araç aldık (1.4 TDİ-Style DSG). Ekspertiz için gittiğimiz firmada aracı kontrol ettiler. Oradan çıktıktan sonra park pilot asistanı çalışmadı. Satan adam da uğraştı baya sağolsun ama kitapçıktan okur yaparız dedik geçiştirdik. R konumuna gelince 3 sn uyarı sesi veriyordu. Yeni almışız can sıkıcı bir durum:mad:.Türkçe ve ingilizce çok foruma baktım çözüm bulamadım.  Bugün Ankara'da Efe'ye gittim, sağolsun ustalar bilgisayara bağlayıp 5 dakikada işi çözdüler:gut:. Randevuya gerek kalmadı. Başınıza gelirse böyle bir olay rica edip çok basitçe yaptırabilirsiniz.

Expertiz için obd modül bağlıyorlar çıkınca abs modülü lambaları yanık kalıyor zaten. Ehil olmayan kişiler elinde böyle hatalar çıkması normal

Çevrimdışı muratdrms

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, aynı durum benim başıma da geldi, 10 gün önce bende ikinci el 1.4 tdı dsg rapid aldım, almadan önce yetkili servise ekspertize götürecektim ama servisin böyle bir hizmeti yokmuş o yüzden mecbur test merkezine gittik. hatta benim park pilotun haricinde araç sürekli fan açıyordu servise gittim bilgisayara bağlayıp sıfırladılar sonra tüm sorunlar şimdilik gitti.