škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG İkinci El mi MANUEL Sıfır mı almak mantıklı?

qbil · 22 · 4530

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı qbil

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar açıkçası araç tercihi yaparken çok ikilemde kaldığım bir konuydu çünkü baktığım aracın manuel sıfır fiyatı ile ikinci el 15.000km-40.000km arası DSG fiyatı aynıydı hatta bir üst donanım ben sıfır olsun ilk ben kullanayım küçük çocuğum var temiz temiz binsin dedim ve sıfır manuel aldım ama kafamda acaba ilerye yönelik yanlış mı yaptım diyorum...
Bu konuda sizlerin görüşleriyle araç alacak diğer arkadaslara yardımcı olursunuz diye düşünüyorum...
Çünkü ben baktığımda böyle bir başlık bulamadım...

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun yeni manuel aracınız,  alınmış alınmıştır tabiki bu işler bütçe meselesi. DSG olsaydı daha iyi olurdu tabiki de..

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun. Büyük şehirde otomatik candır. Allaha şükür 45000 km oldu sorunsuz.  Bence almışsınız sorgulamayın artık. Genelde alışveriş yaparsın bi mağazadan 50 metre ilerde daha ucuzu çıkar karşına.O yüzden bir ürünü aldıktan sonra bakınmaya devam etmemek lazım.  sizin ki de onun gibi madem almışsınız güle güle binin.

Çevrimdışı qbil

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben aldım araç daha gelmedi ama mayıs ortası gelecek araç ben aldım ama  en azından bu konu başka araç almak isteyen arkadaşlara yol gösterir  malum bütçeye göre araç alıyoruz ve önceki aracım manuel olduğu için  aman dedim öncesinde kullandım ki hele ki aracım opeldi, opel den sonra  skoda nın vites geçişlerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum alışmışlığa  devam dedim...
ve söylediğim gibi meblalar sürekli artıyor hadi dedim  olsun ama araç temmuzda gelecekmiş bende aman boşver diyip bu araca  bağladım kendimi inşallah hepimiz için kaza bela olmaz sağ salim  kullanırız sonuçta satmak için değil binmek için alıyoruz içinde de  yaşamayacağım diye kendimi teselli ediyorum :)  ama malum siteye  bakıyorum benim vereceğim paraya dsg'ler var kafamda bir yandan onlara  kayıyor sonra diyorum ki öncesini bilmiyorsun araç nasıl kullanıldı  sıkıntı var o yüzden mi satıyor tanıdıklarda yok sonuçta tanımadığın  birinden alıyorsun arkadasın olsa gözün kapalı girersin araca fakat  bilmiyorsun....
Geçenlerde arkadaşın baına gelen olay;
- Bunlar  aracı almak için Ankara DOD VW bayisine jetta için detaylı ekpertiz  yaptıryor hiç birşey yok deniyor araca fakat bayiden çıkıyorlar  zongulak'a gidemeden araç yolda kendimi kitliyor motor arızası veriyor  ve 7000 TL masraf ve DOD'a soruyorlar hani ekpertiz yapmıştın bişey yok diye adamların savunması buranın kapısının çıkısı bizi bağlamaz buraadyken bişey yoktu (ama bu motor arızası anlık bişey olabilir mi?) bu tarz süprizleri kaldıramam diye düşündüm kafam  rahat olsun diye sıfıra yöneldim....
Yani anlayacağınız kafamda deli sorular.....
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2016, 15:39:17 Gönderen: qbil »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: qbil;573105
...Geçenlerde arkadaşın baına gelen olay;
- Bunlar  aracı almak için Ankara DOD VW bayisine jetta için detaylı ekpertiz  yaptıryor hiç birşey yok deniyor araca fakat bayiden çıkıyorlar  zongulak'a gidemeden araç yolda kendimi kitliyor motor arızası veriyor  ve 7000 TL masraf ve DOD'a soruyorlar hani ekpertiz yapmıştın bişey yok diye adamların savunması buranın kapısının çıkısı bizi bağlamaz buraadyken bişey yoktu (ama bu motor arızası anlık bişey olabilir mi?) bu tarz süprizleri kaldıramam diye düşündüm kafam  rahat olsun diye sıfıra yöneldim....
Yani anlayacağınız kafamda deli sorular.....
İki sene garanti veriyoruz falan diye zıplayıp duruyorlardı? Araç iki sene onların garajda durursa mı garantili oluyormuş?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tabiki ikinci el her zaman süprizlere açık. Sıfır araça alıp kafanızdaki sorulardan kurtulmuşsunuz. İnşalah kazasız belasız zevk alarak binerisiniz aracınıza. tekrardan hayırlı olsun.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence daha çok kişisel ihtiyaç ile ilgili..
Çok sıkışık trafikte kullanmıyorsanız, manuel sıfır..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu dsg ise 2.eli benim icin hep suphedir.

0km ve manuel daha yerinde bir tercih olmus. A7 manueli 6 ay Ankarada farkli guzergah ve saatlerde surekli kullandim bir kez bile keske dsg alsaydim demedim

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı sıfır alırken dışı beyaz içi siyah ve özellikle manuel aldım. çok memnunum tercih meselesi .bir türlü otomatik vitese ısınamadım

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce DSG kullanan biri olarak. Bende tercihimi Sıfır manuel yönünde kullandım, Sıfır kokusunu içinize çektiğiniz zaman bunu daha iyi anlayacaksınız. Yokuş kalkış desteğinin olması ve debriyajın yumuşak olmasından dolayı yormuyor. Kavramayı kaçırıp aracı stop ettirdiğiniz zaman, kontağı yeniden çevirmenize gerek kalmadan debriyaja basmanız yeterli, araç yeniden çalışıyor. 8 aydır kullanıyorum Keşke DSG alsaydım demedim.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg test sürüşü yaptım, kullanımı çok rahat geldi bana. Dsg şikayet oranlarının yüksek olması manuel sıfıra yöneltti beni. Dsg farkindan birazcık fazlasını verip dizel manuel aldım. Kullandığım tüm manuel araclarin en iyisi. Vites sanki joistik gibi. Şimdilik aracımdan memnunum.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı qbil

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Önerileriniz için hepinize çok teşekkür ederim içim artık daha rahat,  kullanıcı olarak yaptığınız ve yapacağınız yorumlar inşallah araç alacak  arkadaşlara bu konuda yardımcı olur...

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
DSG 2. ele bulaşmamakla iyi yaptığınızı düşünüyorum. Ben de sıfır manuel aldım. Kullanan arkadaşlar kusura bakmasınlar ama DSG çok konforlu olsa da sorunsuz olduğuna inanmıyorum. İnternette güncel tarihli bir çok sıkıntı bulabilirsiniz. Distribütör ve servislere de hiç güvenmediğimden iyi yapmışsınız diyorum. DSG almak tam bir kumar olurdu. Şimdi en azından içiniz rahat olacak.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir şey daha eklemek istiyorum; Star-stop sistemi, manuel araçlarda hem daha kontrollü hemde daha keyifli. Siz istemedikçe, vitesi boşa alıp ayağınızı debriyajdan çekmediğiniz sürece, dursanız dahi araç stop etmiyor. Oysa otomatik vitesli araçlarda star-stop can sıkıcı bir hale gelebiliyor, yoğun trafikte her frene bastığınızda aracın stop etmesi, frendeki ayağınızın ufak bir oynama hareketi ile motorun tekrar çalışması, bir süre sonra "nerede bunun kapatma tuşu" dedirtiyor.
Manuel araçlarda ise ayağınızı frenden çektiniz yokuş aşağı araçı ufak ufak kaydırabilirsiniz. Hızlanmadan veya Debriyaja basmadığınız sürece araç çalışmıyor.
Yoğun trafikte rampa aşağı önünüzdeki araç biraz ilerledi ve sizin aracınız ile arayı açtı, aracınızı çalıştırmadan aradaki mesafeyi stop konumda kapatabiliyorsunuz. İste bu manuel viteste en çok keyif aldığım yer. Otomatik viteste ise en can sıkıcı durum.