škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nisan ayı D segmenti satışları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Segmenti Sedan
1-VW Passat : 2799
2-Mercedes C : 827
3-Audi A4 (B9) : 671
4-BMW 3 : 629
5-Skoda Superb : 579
6-Opel Insignia : 476
7-VW CC : 251
8-Renault Talisman : 161
9-Ford Mondeo : 129
10-Volvo S60 : 100
11-Peugeot 508 : 51
12-Toyota Avensis : 50

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu gidişle sene sonu passat 40bini geçer toplam satışta

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke filo satışları ayrı görebilsek. Yolda sokakta ne kadar passat görsem kiralık...

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aksaray belediyesinde sadece 5 tane b8 highline passat var kiralik

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: wertasd;573484
Keşke filo satışları ayrı görebilsek. Yolda sokakta ne kadar passat görsem kiralık...

Resmi kurumların birçoğundada Passat mevcut. Tümü şahıs satışları değil.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;573484

Zannediyorum kiralama şirketleri kira bedeli hesabında aracın 2-3 sene sonraki ikinci el bedelini de dikkate alarak hesap yapıyorlar.
Yıl başında Passat kiralayan bir arkadaşım, Superb için fiyat istediğinde veremediler (henüz ikinci el bedeli görünmüyor diye).
Şu an için ise, yaklaşık olarak aynı bedellerde Passat-Superb-İnsignia için kiralama bedeli hesaplattırdığınızda (2 veya 3 yıl için) en uygun fiyatı passat için veriyorlar.
Haliyle, aslında biraz da piyasaya yön veriyorlar.

Şahıs olarak bakılsa Passat'ın bu kadar satış yaptığını ben de düşünmüyorum, hatta ilk sıradaki yere bile sahip olmayabilir.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de filo ve kiralama satışlarının buna etkisi olduğunu düşünüyorum. yıllardır araç satın alacaklara sömürülmeye muhtaç muamelesi yapan VW hala bireysel olarak bu satışı yapıyorsa helal olsun. Yeni kasa Suberb nihayet klasmana girmiş. Dikaktimi çeken satışları son 5 yılda eriyen Opel in en iddiasız modeli İnsignia ile nerdeyse SuberB i yakalayacak olması. Sanırım insanımızın yine yanlış marka algısı bunda etkili. Skoda olacağına opel olsun mu diyorlar acaba?

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim ülkemizde marka algısı hala kırılamadı.adam clıoya 60 bin veriyor orada rapid gibi sınıfının en iyisi varken.lafa gelince skodayı herkes beğeniyor ama almaya gelince gidip rero fiat alıyor sırf ikinci eli iyi,kolay satarım parçası bol diye alıyor.maalesef bu zihniyet uzun yıllar da kırılamayacak gibi duruyor.ama ben 2007 fabia sedan aracımı 2015 symbole değişmem.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;573550
Ben de filo ve kiralama satışlarının buna etkisi olduğunu düşünüyorum. yıllardır araç satın alacaklara sömürülmeye muhtaç muamelesi yapan VW hala bireysel olarak bu satışı yapıyorsa helal olsun. Yeni kasa Suberb nihayet klasmana girmiş. Dikaktimi çeken satışları son 5 yılda eriyen Opel in en iddiasız modeli İnsignia ile nerdeyse SuberB i yakalayacak olması. Sanırım insanımızın yine yanlış marka algısı bunda etkili. Skoda olacağına opel olsun mu diyorlar acaba?

Aslında itiraf etmek gerekir ki, insignia fiyat/performans olarak değerlendirildiğinde güçlü bir araç. 24 saat testine katılmıştım. Full paket araç test etme imkanım olmuştu ve gerçekten çekiciydi. Kalite olarak bakıldığında sanki Superb'den geriye kalır hiçbir yeri yok. Ama tabi ki Opel Türkiye olarak bakıldığında zannediyorum müşteri memnuniyeti kalitesi biraz düşük. Skoda bu konuda ne durumda işin gerçeği ondan da tam emin değilim. Konya'da yaşıyorum, Superb test sürüşü de yaptım. Opel'de söylediğim şeyin aynısı geliyor dilime: "Tamam araç güzel de, Skoda Konya'yı ne yapacaz :confused:

O bakımdan, rakamlar bence şaşırtıcı değil. Opel biraz daha müşteri memnuniyetine önem verse, insignia; skoda için de superb, kesinlikle bu rakamları hak eden araçlar değil.

Ancak bugün okuduğum doğruysa forumda, yeni üretim superblere eklenecek donanımlar var sanırım; bir de gerek yazılımsal gerek de fiziksel güncellemelerle araçtaki "yeni kasa" kusurları giderildikçe Superb kesinlikle bu rakamları katlar diye düşünüyorum.
İşte o zaman insignia ile arasında bu kadar az fark olmaz. (İnsignia kasa değiştirince, Superb "yeni kasa" kusurlarını giderince, durum tam ters olur sanki :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opel, Insignia'da son aylarda çok akılcı bir politika izledi. Önce 24 saatlik test sürüşü etkinliğini düzenledi, sonrasında araç için fazlasıyla rekabetçi fiyatlar belirledi. Şu an liste fiyatları yüksek görünse dahi Opel'den çok rahat indirim alınabiliyor.

Passat konusuna gelirsek; satışların içinde filo satışlarının önemli bir payı olduğu bir gerçek. Ancak filo satışları olmasa dahi segmentinde 1. olacağını düşünüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: serhatsoylu;573575
Aslında itiraf etmek gerekir ki, insignia fiyat/performans olarak değerlendirildiğinde güçlü bir araç. 24 saat testine katılmıştım. Full paket araç test etme imkanım olmuştu ve gerçekten çekiciydi. Kalite olarak bakıldığında sanki Superb'den geriye kalır hiçbir yeri yok. Ama tabi ki Opel Türkiye olarak bakıldığında zannediyorum müşteri memnuniyeti kalitesi biraz düşük. Skoda bu konuda ne durumda işin gerçeği ondan da tam emin değilim. Konya'da yaşıyorum, Superb test sürüşü de yaptım. Opel'de söylediğim şeyin aynısı geliyor dilime: "Tamam araç güzel de, Skoda Konya'yı ne yapacaz :confused:

O bakımdan, rakamlar bence şaşırtıcı değil. Opel biraz daha müşteri memnuniyetine önem verse, insignia; skoda için de superb, kesinlikle bu rakamları hak eden araçlar değil.

Ancak bugün okuduğum doğruysa forumda, yeni üretim superblere eklenecek donanımlar var sanırım; bir de gerek yazılımsal gerek de fiziksel güncellemelerle araçtaki "yeni kasa" kusurları giderildikçe Superb kesinlikle bu rakamları katlar diye düşünüyorum.
İşte o zaman insignia ile arasında bu kadar az fark olmaz. (İnsignia kasa değiştirince, Superb "yeni kasa" kusurlarını giderince, durum tam ters olur sanki :)

İnsignia'nın SuperB'ye göre önemli eksileri;
Kasvetli iç mekan.
Yetersiz Arka diz mesafesi, bagaj hacmi ve tavan alçaklığı.
Detaylı test ettim, şanzımanı zevk vermiyor ve ayrıca yol sesi SuperB'den fazla (Test aracında 19 inc jant vardı) Yol tutuşu çok iyiydi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;573575

İnsignia eski bir opel kullanıcısı olarak benim de ilgiyle takip ettiğim bir araç ama ilk çıktığından bu yana motor performans yakıt 3lüsünü bir türlü rayına oturtamamıştı ki bu sepeple de harika tasarımına rağmen bir türlü istediği satış rakamına ulaşamadı. Yenisini çok yakından inceleme fırsatım olmadı ama sitesinden baktığıma göre ön torpidoda önceki versiyonlarda olan karmaşa düzeltilmiş.. Baba63 rumuzlu arkadaşımızında dediği gibi arka diz mesafesi biraz daha D segmente uygun revize edilebilirdi.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;573578
İnsignia'nın SuperB'ye göre önemli eksileri;
Kasvetli iç mekan.
Yetersiz Arka diz mesafesi, bagaj hacmi ve tavan alçaklığı.
Detaylı test ettim, şanzımanı zevk vermiyor ve ayrıca yol sesi SuperB'den fazla (Test aracında 19 inc jant vardı) Yol tutuşu çok iyiydi

Tespitlerinizin tamamına katılıyorum...

Yakıt tüketimini ve ısıtmalı koltuk tuşlarını (insanı deli ediyor, kullanımı çok sıkıntılı) da es geçmeyelim :)

Bir tane de artısı olsun: Kadranı oluşturan hayalet ekran ve ortadaki dokunmatik ekran kısmı (ben arabadaki bu hususlara 'oyuncaklar' diyorum), bana insignia da daha hoş gelmişti. Suberb biraz geri kalıyor sanki ;)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;573582
Tespitlerinizin tamamına katılıyorum...

Yakıt tüketimini ve ısıtmalı koltuk tuşlarını (insanı deli ediyor, kullanımı çok sıkıntılı) da es geçmeyelim :)

Bir tane de artısı olsun: Kadranı oluşturan hayalet ekran ve ortadaki dokunmatik ekran kısmı (ben arabadaki bu hususlara 'oyuncaklar' diyorum), bana insignia da daha hoş gelmişti. Suberb biraz geri kalıyor sanki ;)

Bu tespitte çok doğru. Skoda madem yepyeni bir SuberB yaptı, acaba neden  bir çok aracın kullandığı Hayalet göstergeyi opsiyon olarak bile sunmadı?