škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakın zamanda Octavia alan?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.2 TSI DSG Style araç almak istiyorum. Bu ay benzinli Octavia'larda 2.000TL indirim var. Eğer şartlar uygun olursa bunu da değerlendirmek istiyorum.

Yakın zamanda araç alanlar fiyat ve bayileri paylaşabilirse memnun olurum.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan yakınlarda Octavia alan yok. Ya SuperB yada  Fabia...

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahony;573716
Anlaşılan yakınlarda Octavia alan yok. Ya SuperB yada  Fabia...

Bence octavia alıp foruma üye olan yok!!!

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
29 Nisan da Octavia Optimal 1.6 dizel otomatik aldım.(Style paketindeki minoris jantlar var üzerinde) 86.000 liraya Ankara And Otomativden aldım. Daha uygun fiyat veren Edirne, Kocaeli ve Çorum bayileri vardı fakat ellerinde araba yoktu :) ben siparişten 3 gün sonra arabayı teslim aldım benim için en önemli nokta buydu. O yüzden çok fazla pazarlık yapamadım

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarli;573726
29 Nisan da Octavia Optimal 1.6 dizel otomatik aldım.(Style paketindeki minoris jantlar var üzerinde) 86.000 liraya Ankara And Otomativden aldım. Daha uygun fiyat veren Edirne, Kocaeli ve Çorum bayileri vardı fakat ellerinde araba yoktu :) ben siparişten 3 gün sonra arabayı teslim aldım benim için en önemli nokta buydu. O yüzden çok fazla pazarlık yapamadım

Hayırlı olsun aracınız.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarli;573726

Aracınız hayırlı olsun.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;573719
Bence octavia alıp foruma üye olan yok!!!

Belki de 1.0 hacimli 115 Hp motor bekleniyor...

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldım, manuel 1.2 TSI.

63.500 - 63.000 TL zorlayın...

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nisan'ın 7 sinde aldım, 1.6 TDİ Style dsg ek olarak sanruf ve geri görüş kameralı 93.800'e.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI Style DSG 2016 model standart aracı Ocak sonu indirimsiz 78.600'den aldım.
İndirim olduğu dönemlerde çoğu bayii stok yok diyor. Bence hangi bayinin elinde varsa(ve gerçekten vazgeçemeyeceğiniz bir marka ise) alın derim.
Ama yerinizde olsam acele etmem. 1.2 TSI Style DSG araç için distribütör ve bayi karı dahil 72.000 TL'yi geçmemesi gereken bir araç. Bizim insanlarımız "nasıl olsa volkswagen grubu'nun aracı. iyidir kesin" kanısıyla ve biraz ucuz diye skoda'ya yöneliyor. Daha önce passat kullanan biri olarak bu düşünceyle octavia aldım. Ama işin aslı volkswagen'in kendi araçlarında ki kalite bu araçta fazla yok.
Niye acele etmeyin dediğime gelince:
Şu an bir çok markada inanılmaz indirim var ve standart 6 yıl garanti sunan uzak doğu araçlarınn sayısı da giderek artmakta. (mesela Toyota corolla'da 3000 TL indirim var ve sürüş dinamikleri gerçekten iyi olan bir araç)
Bence bir çok aracı showroom'da detaylı inceleyin ve yine birçok marka için test sürüşü yapmadan karar vermeyin.
Bu yıl araba fiyatları çok uçmayacak. Avantajlı kampanyalar önümüzdeki aylarda da olacaktır.
Acele etmeden doğru karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: adnanh;573982
1.2 TSI Style DSG 2016 model standart aracı Ocak sonu indirimsiz 78.600'den aldım.
İndirim olduğu dönemlerde çoğu bayii stok yok diyor. Bence hangi bayinin elinde varsa(ve gerçekten vazgeçemeyeceğiniz bir marka ise) alın derim.
Ama yerinizde olsam acele etmem. 1.2 TSI Style DSG araç için distribütör ve bayi karı dahil 72.000 TL'yi geçmemesi gereken bir araç. Bizim insanlarımız "nasıl olsa volkswagen grubu'nun aracı. iyidir kesin" kanısıyla ve biraz ucuz diye skoda'ya yöneliyor. Daha önce passat kullanan biri olarak bu düşünceyle octavia aldım. Ama işin aslı volkswagen'in kendi araçlarında ki kalite bu araçta fazla yok.
Niye acele etmeyin dediğime gelince:
Şu an bir çok markada inanılmaz indirim var ve standart 6 yıl garanti sunan uzak doğu araçlarınn sayısı da giderek artmakta. (mesela Toyota corolla'da 3000 TL indirim var ve sürüş dinamikleri gerçekten iyi olan bir araç)
Bence bir çok aracı showroom'da detaylı inceleyin ve yine birçok marka için test sürüşü yapmadan karar vermeyin.
Bu yıl araba fiyatları çok uçmayacak. Avantajlı kampanyalar önümüzdeki aylarda da olacaktır.
Acele etmeden doğru karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır.
yazınızın bir çok yerine katılmakla beraber merak ettiğim birşey var passat ile octavia'yı mı karşılaştırıyorsunuz ? (volkswagen'in birebir kendi araçları gibi skodayı üretmesini beklemek biraz tuhaf olabilir. mutlaka kendi markası için ayıracağı şeyler olacaktır. 1-2 yıl jettaları şirketimde gözlemlemiş ve deneyimlemiş biri olarak octavia ve jettanın +'ları ve -'leri birbirine karşı mevcut. Aradaki fiyat farkı ve doğuş grubunun müşteriye karşı davranışları nedeni ile jetta alacağım diye kasmadım açıkçası)
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2016, 09:23:51 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
superb ile passat karşılaştırsan hadi diyecem aynı segment araçlar
fakat octavia ile passat karşılaştırmak çok dengesiz olmuş

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;573988
superb ile passat karşılaştırsan hadi diyecem aynı segment araçlar
fakat octavia ile passat karşılaştırmak çok dengesiz olmuş

Ben passat ile karşılaştırmıyorum. Yazımı dikkatli okuyarak yanıt vermenizi isterdim. Ben passat kullandığımı söyledim.
Karşılaştırma yaptığım araçlar ise volkswagen'in  kendi araçları. Yazımda "volkswagen'in kendi araçlarında ki kalite bu araçta fazla yok" demişim." yani jetta, golf ile karşılaştırarak söyledim. Seat marka araçta da kalite yine skoda'dan az önde.
Yabancı sitelerin forumlarından da araştırırsanız skoda'da kullanılan parçalar(motor için söylemiyorum. Diğer iç ve dış diğer aksamlar için)   volkswagen kendi araçlarına göre %+13 çin menşeli ürünler kullanılmış.
Az olsa da araçlardan anlarım diyorsanız (aynı segment/fiyat araçlar için mesela toyota corolla, fiat egea, golf ya da jetta) showroomlarda detaylı inceleyip görebilirsiniz.

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1 buçuk ay önce 1.6 tdi style paket aldim aslında 1.2 style manuel skoda çıkarmıyor bana göre çok saçma malum optimal style donanimlarinda özellik farkı cok onun için hem ekonomik hemde style olduğu icin dizel de karar kıldık babama aldik tabi ekonomi de düşünmek lazım ama bn olsam 1.4 150 bg alırdım